Pārlekt uz galveno saturu

Sākusies pieteikšanās Riga TechGirls mācībām "Iepazīsti tehnoloģijas"

Līdz 30. jūlijam ikviens interesents ir aicināts pieteikties biedrības “Riga TechGirls” organizētajām bezmaksas mācībām “Iepazīsti tehnoloģijas”. Mācības būs latviešu valodā, un to laikā vairāk nekā 50 IT jomā strādājošu lektoru sniegs zināšanas mūsdienu aktuālajās tehnoloģijās, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju digitālās prasmes un interesi strādāt strauji augošajā tehnoloģiju nozarē.

Mācības “Iepazīsti tehnoloģijas” notiks no šī gada 3. augusta līdz 28. oktobrim tiešsaistē – ar lekcijām un semināriem pāris stundas divas reizes nedēļā. Tās būs iespējams noskatīties sev vēlamā laikā arī ierakstā. Kā norāda “Iepazīsti tehnoloģijas” organizatori, šīs mācības ir pirmais solis, lai plašāk izzinātu, cik daudz dažādu tehnoloģiju iespēju ir mūsdienās un kā tās var palīdzēt darbā jebkurā nozarē vai arī ieinteresēt pārkvalificēties darbam IT. Lekcijas sniegs vispārīgu ieskatu tehnoloģiju jomā, laužot stereotipu, ka IT ir tikai programmēšana.

Mācībām var pieteikties “Iepazīsti tehnoloģijas” projekta tīmekļvietnē.

Izglītības programma “Iepazīsti tehnoloģijas” tiek īstenota jau otro gadu. Tā tapusi sadarbībā ar Lietuvas partneriem “Women Go Tech” un ar “Google.org” atbalstu. Sekmīgi apgūstot mācības, dalībnieki saņems sertifikātu. Absolventiem ir iespēja pieteikties arī mentoringa programmai, kurā pieredzējuši nozares eksperti palīdzēs saprast, kā šīs zināšanas turpināt attīstīt un pielietot.

Pagājušajā gadā mācību programmā “Iepazīsti tehnoloģijas” piedalījās vairāk nekā 3700 dalībnieces no visdažādākajām nozarēm: skaistumkopšanas, farmācijas, medicīnas, finanšu, izglītības un kultūras, nekustamo īpašumu un būvniecības nozares, mežzinībām, sociālās jomas, tirdzniecības, medijiem, personāla vadības, jurisprudences utt. Programma organizēta, lai iedvesmotu un atbalstītu īpaši sievietes pārkvalifikācijai un darba uzsākšanai IT nozarē, kā arī veicinātu viņu tehnoloģiju prasmes, tādējādi stiprinot pozīcijas IT nozarē. Lai parādītu uzskatāmu piemēru, lielākā daļa mācību “Iepazīsti tehnoloģijas” lektoru ir sievietes. Kā liecina “Riga TechGirls” iepriekšējo mācību pieredze, tas daudzas dalībnieces iedrošinājis aktīvāk iesaistīties un brīvāk justies mācību laikā.

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri