Pārlekt uz galveno saturu

Sāksies pieteikšanās inovāciju vaučeru programmā jaunu produktu izstrādei

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) rīt, 8. maijā, sāks pieteikumu pieņemšanu inovāciju vaučeru atbalsta programmā, kas sadarbībā ar pētniecības organizācijām ļaus izstrādāt jaunus produktus un tehnoloģijas, sniedzot atbalstu līdz pat 25 000 eiro produkta vai tehnoloģijas izstrādei.

“Pētniecība var sniegt nozīmīgu ieguldījumu Latvijas uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanā, vienlaikus veicinot inovatīvo komersantu īpatsvaru ekonomikā un sekmējot komersantu un pētniecības organizāciju sadarbību. Turpinot atbalstīt jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādi, aicinām mikro, mazos un vidējos Latvijas uzņēmējus pieteikties inovāciju vaučeru atbalsta programmai un saņemt līdzfinansējumu līdz pat 100% apmērā savas inovatīvās idejas attīstīšanai. Kopējais pieejamais finansējums ir vairāk nekā 5,4 miljoni eiro,” stāsta LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Lai uzzinātu vairāk par inovāciju vaučeru atbalsta programmu jaunu produktu izstrādei, LIAA aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties tiešsaistes semināram, kas notiks 20. maijā plkst. 9.00 Pieteikšanās semināram būs līdz 17. maijam plkst. 15.00 šeit.

Inovāciju vaučeru programmas ietvaros ir paredzēti trīs inovāciju vaučeru atbalsta veidi – iepazīšanās, klasiskais un dizaina vaučers, kuri jāīsteno ārpakalpojuma veidā, piesaistot pakalpojuma sniedzēju, un kas ļaus saņemt atbalstu tehniski ekonomiskai priekšizpētei, rūpnieciskiem pētījumiem, eksperimentālai izstrādei, jaunu produktu vai tehnoloģiju sertificēšanai un testēšanai u.c. Vaučers ir kā garantijas vēstule pakalpojuma sniedzējam par konkrētā produkta izstrādes daļas apmaksu. Inovāciju vaučeru programmas ietvaros ir paredzēts atbalsts augsti kvalificētu darbinieku piesaistei konkrētu pētniecisku aktivitāšu, tehnoloģisku problēmu risināšanai vai jaunu vai būtiski uzlabotu produktu vai tehnoloģiju izstrādei.

Iepriekšējā periodā, no 2017. gada līdz 2023. gadam, ar inovāciju vaučeru atbalstu tika izstrādāti 323 inovatīvi produkti, sniedzot atbalstu 5 miljonu eiro apmērā, kas ļāvis izstrādāt konkurētspējīgus produktus un tehnoloģijas visdažādākajās nozarēs, visvairāk – zināšanu ietilpīgajā bioekonomikā, viedajos materiālos un inženiersistēmās, kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģijās.

Inovācijas visbiežāk tiek saistītas ar pētniecību, tāpēc inovāciju vaučeru programmā būtiska uzmanība ir pievērsta tieši pētniecības rezultātu komercializēšanai. Piemēram, SIA “GroGlass”, sadarbojoties ar Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu, izstrādājis rūpniecisko pētījumu neaizsvīstoša (anti-fog) pārklājuma izveidei, bet santehnikas, ūdens attīrīšanas un dažādu citu iekārtu ražotājs SIA “Virte tehnoloģijas”, sadarbojoties ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, turpinājis darbu pie inovatīvās jaunās paaudzes attīrīšanas iekārtas izstrādes, veicot eksperimentālo izstrādi, kurā tika novērtēta iekārtas prototipa darbība reālos apstākļos un veikts regulāru attīrīto notekūdeņu kvalitātes monitorings. Tāpat arī SIA “BeTRITON” turpinājis darbu pie E-velo kempera – amfībijas, kas ļauj ceļot gan pa ūdeni, gan zemi. Pateicoties inovāciju vaučeru atbalstam, tika izstrādāts gan mehānikas konstruktīvo mezglu rūpnieciskais dizains un tehnoloģija, gan e-velo kempera – amfībijas BeTRITON 2.1 funkcionālais prototips. Jau šajā gadā iecerētas pirmās piegādes klientiem.

SIA “Murins Startups” veiksmīgi izmantojis inovāciju vaučeru atbalstu pat četras reizes, saņemot kopējo atbalstu vairāk nekā 41 tūkstoša eiro apmērā, kas ļāvis veikt tehniski ekonomisko priekšizpēti, rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšanu, dizaina pakalpojumus un arī eksperimentālo izstrādi, lai izstrādātu gan smaržu ierakstītāja prototipu, kas ļauj uzsūkt, saglabāt un pasmaržot iepriekš ievāktas smaržas, gan programmatūru smaržu reproducēšanai.

Vairāk informācijas par nosacījumiem atbalsta saņemšanai un pieteikšanās pieejama valsts platformā biznesa attīstībai business.gov.lv.

Programma tiek īstenota Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri