Pārlekt uz galveno saturu

Sākas pieteikšanās Eksporta forumam "Born Global 2022"

Lai palīdzētu Latvijas eksportējošajiem uzņēmumiem stāties pretī pašreizējās ģeopolitiskās situācijas radītajiem izaicinājumiem, 20. aprīlī Rīgā notiks Eksporta forums “Born Global 2022”. Forumu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas Eksportētāju asociāciju “The Red Jackets” un inovāciju vadības uzņēmumu “Helve”.

“2021. gadā Latvijas preču un pakalpojumu eksporta apjoms sasniedza vēsturiski augstākos rādītājus 21,1 miljardu eiro. Krievijas agresija Ukrainā uzņēmējiem eksporta jomā ir radījusi daudz jaunu izaicinājumu gan saistībā ar jauniem tirgiem gan izejvielu piegādēm. Saskaņā ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas rekomendācijām Latvijas neizmantotais potenciāls eksportā ir tālie tirgi. Lai sniegtu uzņēmējiem atbalstu tieši tālajos tirgos LIAA aprīlī atklās jaunas ekonomiskās pārstāvniecības Bostonā (ASV) un Toronto (Kanādā). Strādāsim arī pie jauniem atbalsta instrumentiem uzņēmumu digitalizācijas veicināšanā un citās jomās,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Foruma mērķis ir savest kopā Latvijas eksportējošos uzņēmumus un dažādu nozaru vadošos valsts iestāžu un organizāciju ekspertus, lai kopīgi analizētu lielākos izaicinājumus, veidotu ciešāku sadarbību un meklētu jaunas pieejas turpmākās eksporta attīstības šķēršļu pārvarēšanai.

Eksporta forumā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem: kā uzņēmumiem pārorientēties uz citiem eksporta tirgiem, kā nodrošināt alternatīvas izejvielu piegādes, kā risināt loģistikas izaicinājumus un veidot Latvijā konkurētspējīgu uzņēmējdarbības vidi sadarbībā ar valsts un pašvaldību institūcijām.

“Kara apstākļi Eiropā ir satricinājuši ne tikai cilvēku dzīves, bet arī ekonomiskās attiecības. Lai gan Latvijas uzņēmumi jau kopš 2014. gada ir mērķtiecīgi mazinājuši sadarbību ar Krieviju, eksportējošiem uzņēmumiem šobrīd faktiski ir aizvērušies trīs tirgi – gan sankcijām pakļautās Krievija un Baltkrievija, gan arī kara plosītā Ukraina. Notiekošais ietekmē ne tikai uzņēmumus, kas tieši strādā ar kādu no šīm valstīm, bet visu piegādes ķēdi. Izaicinājumu netrūkst - eksportētājiem būs nepieciešamas valsts atbalsta programmas, projekti un aktīva sadarbība jaunu biznesa partneru atrašanai ārzemēs, tāpēc aicinām nākt kopā un diskutēt par dažādām stratēģijām Latvijas un Baltijas eksportējošo uzņēmumu turpmākai izaugsmei,” aicina Latvijas Eksportētāju asociācijas "The Red Jackets" izpilddirektore Līva Stūrmane.

Foruma programma tiek veidota diskusiju veidā piecos galvenajos virzienos: biznesa vide eksportspējai, cilvēkkapitāls, finanšu pieejamība uzņēmumiem un inovācijas. Diskusijās piedalīsies Latvijas vadošie eksportētāji, tostarp “Balticovo”, “Kinetics, “LMT”, “Printful”, “Primekss”, “Rāmkalni”, “Smatlynx”, “Light Guide Optics”, un pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, LIAA, Latvijas Bankas un ALTUM.

Eksporta forums "Born Global 2022" notiks 20. aprīlī no 10.00 līdz 17.00 viesnīcā “Grand Poet Hotel”. Lai piedalītos pasākumā klātienē, interesenti aicināti reģistrēties šeit: ej.uz/exportforum. Dalība forumā ir bez maksas. Pasākuma tiešraidei varēs sekot līdzi arī attālināti.

Plašāka informācija pieejama mājaslapā www.bornglobalhack.eu/.

Informāciju sagatavoja LIAA Komunikācijas un informācijas departaments. Kontakti: prese@liaa.gov.lv. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri