Pārlekt uz galveno saturu

Sakarā ar "klimata deklarācijām" paredzētas izmaiņas Zviedrijas likumdošanas prasībās

Sakarā ar Zviedrijas likumdošanas prasību izmaiņām, ir paredzēts, ka ar 1.janvāri 2022.gadu tirgū būs obligātas “klimata deklarācijas”. Zviedrijas Mājokļu, būvniecības un plānošanas padome ir izstrādājusi rokasgrāmatu, kurā sniegta informācija par gaidāmajām izmaiņām. No 2022. gada 1. janvāra izstrādātājiem jāziņo par jaunu ēku ietekmi uz klimatu. 

Likums attiecas uz visām jaunajām ēkām, kurās būvatļauja tiek pieprasīta no šī datuma. Šajā rokasgrāmatā Mājokļu, celtniecības un plānošanas valsts pārvalde informē par likumu un jaunajām prasībām, lai izstrādātāji un citi ietekmētie dalībnieki varētu sagatavoties. Informācija daļēji balstīta uz likumiem un rīkojumiem par ēku klimata deklarāciju un daļēji uz Nacionālās mājokļu, celtniecības un plānošanas pārvaldes noteikumiem par ēku klimata deklarāciju.

Ar rokasgrāmatu Zviedrijas Mājokļu, būvniecības un plānošanas padome vēlas sniegt ieguldījumu ar instrumentiem un norādījumiem klimata deklarācijas sastādīšanai. Ir atvērta datu bāze, kurā interesenti var lejupielādēt datus par būvniecības nozari vispārīgi dati par klimatu un resursiem būvniecības posmā.

Zviedrijas Mājokļu, celtniecības un plānošanas valsts pārvalde pakāpeniski paplašinās rokasgrāmatu ar norādījumiem dažādās jomās, kurās noteikumi jāprecizē.

Digitālajā rokasgrāmatā Mājokļu, celtniecības un plānošanas valsts padome informē par noteikumiem par ēku klimata deklarēšanu, lai izstrādātāji un citi attiecīgie dalībnieki varētu sagatavoties. Informācija ir balstīta uz likumiem, rīkojumiem un noteikumiem par ēku klimata deklarācijām, un dažādās šīs rokasgrāmatas tīmekļa vietnēs jūs varat izlasīt likuma tekstu tieši tā, kā tas ir redzams Zviedrijas parlamenta (Riksdāga) datubāzē.

Vairāk informācijas par rokasgrāmatu pieejama mājaslapā: https://www.boverket.se/sv/klimatdeklaration/. Publicitātes foto. 

Avots
Boverket

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri