Pārlekt uz galveno saturu

Saeima pieņem likumu atbalsta sniegšanai komersantiem kara seku mazināšanai

Lai sniegtu valsts atbalstu uzņēmumiem, kuri cietuši no Krievijas militārās agresijas Ukrainā sekām, Saeima š.g. 2.jūnija sēdē atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumus atbalsta sniegšanai, kas ietverti jaunā likumā – Pret Ukrainu vērstās Krievijas militārās agresijas dēļ piemēroto sankciju un pretpasākumu izraisīto ekonomisko seku pārvarēšanas atbalsta likums.

Atbalsts uzņēmējiem plānots finanšu instrumentu veidā, kas ļaus nodrošināt tūlītēju atbalstu apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai un likviditātes stabilizēšanai.

Uz atbalstu varēs pretendēt saimnieciskās darbības veicēji, kurus ietekmējušas militārās agresijas Ukrainā sekas, kas izpaužas kā pieprasījuma samazināšanās, esošo līgumu darbības pārtraukšana, apgrozījuma samazināšanās, traucējumi piegādes ķēdēs, cenu pieaugums un  ierobežojums turpmākām investīcijām. Atbalsts netiks piešķirts saimnieciskās darbības veicējiem, kuriem piemēro starptautiskās vai nacionālās pieņemtās sankcijas.

Atbalsts uzņēmumiem tiks sniegts finanšu instrumentu veidā:

  1. aizdevumi  apgrozāmajiem līdzekļiem un investīcijām 39 milj. EUR apmērā,
  2. garantijas 22,5 milj. EUR apmērā,
  3. eksporta kredīta garantijas 1,3 milj. EUR apmērā,
  4. pašu kapitāla fonda vēl neizlietotais finansējums no valsts budžeta līdzekļiem 32,1 milj. EUR apmērā tiks novirzīts investīcijām uzņēmumos to biznesa modeļa pielāgošanai, eksporta spējas uzlabošanai, jaunu tirgu iekarošanai, jaunām tehnoloģijām un procesu optimizācijai, kā arī produktu izstrādei Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu krīzes apstākļos, piesaistot privātos finansētājus, tādējādi veicinot finansējuma pieejamību tirgū.

Plānots, ka aizdevumu, garantiju un eksporta garantiju jaunās atbalsta programmas tiks iesniegtas izskatīšanai valdībā tuvākajā laikā, savukārt pašu kapitāla fonda programmu – līdz š.g. augustam. Atbalsta programmas uzņēmējiem būs pieejamas pēc programmu saskaņošanas ar Eiropas Komisiju.

Jauno atbalsta programmu īstenošanai paredzēts valsts budžeta finansējums, kas Altum iepriekš piešķirts saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu; Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanai krīzes aizdevumu programmas ietvaros atmaksātais finansējums; kā arī īstermiņa eksporta kredīta garantiju programmas ietvaros atmaksātais finansējums.

Informācija sagatavota Ekonomikas ministrijas preses dienestā. Kontakti: prese@em.gov.lv. 

Avots
EM/ LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri