Pārlekt uz galveno saturu

Sadalīti 30 000 eiro pašvaldības programmas "Atspēriens" uzvarētājiem un apbalvoti Rīgas gada uzņēmēji

Šogad pirmo reizi Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns apbalvoja galvaspilsētas uzņēmējus godināšanas pasākumā "Rīgas dālderis ’21", kurā sadarbībā ar Latvijas asociācijām un nozaru vadošajām organizācijām tika izvēlēti un sveikti šī gada labākie Rīgas uzņēmumi. Tiešsaistes pasākumā paziņoti arī uzņēmējdarbības atbalsta programmas "Atspēriens" konkursa laureāti, piešķirot uzvarētājiem līdzfinansējumu 30 000 eiro apmērā.

"Dzīvu, plaukstošu pilsētu raksturo drosmīgi un radoši ļaudis, kas nebaidās realizēt savas ieceres. Cauri gadsimtiem Rīga bijusi uzņēmīgu un darbīgu cilvēku pilsēta. Tā tas ir arī šodien. Pilsētā, kas atbalsta savus talantus, rodas idejas, kas pārtop lielos uzņēmumos, procesos un lietās, kuras padara mūsu pasauli labāku. Šī pasākuma laureāti to lieliski apliecina: te ir gan atbildīgi un inovatīvi uzņēmumi ar lielu pieredzi, gan jaunu risinājumu piedāvājumi sabiedrībai ļoti nozīmīgās jomās," uzsvēra E. Smiltēns.

Pasākuma galvenais fokuss bija jaunie uzņēmēji. Uzņēmējdarbības atbalsta programmas "Atspēriens" laureāti šogad iezīmē medicīnas nozares akcentu un nozīmīgumu. Pēc ekspertu diskusijas pasākuma novembra beigās, kurā tika iztaujāti desmit labākie kandidāti no 39 pieteikumus iesniegušajiem, programmas vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu par trīs uzvarētājiem.

10 000 eiro savas idejas attīstīšanai ieguva uzņēmums "Medon", kas nodrošina ārstniecības konsultācijas tiešsaistē un "Vreach", kas attīsta attālinātu rehabilitāciju bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem, izmantojot virtuālo realitāti. Tāpat idejas un produktu attīstībai naudas balvu ieguva uzņēmums "SimpleCharge", kas izstrādā elektroauto uzlādes risinājums, izmantojot ielu apgaismojuma laternas. Visus kandidātus ir iespēja noskatīties programmas "Atspēriens" Facebook lapā.

Tāpat svinīgā pasākuma laikā tika pasniegti jaunās iniciatīvas "Rīgas dālderis '21" apbalvojumi četriem uzņēmumiem. Laureāts nominācijā "Rīgas gada darba devējs", kas izvēlēts sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, ir uzņēmums "Latvijas Mobilais telefons". Kategorijā "Rīgas gada uzņēmējs starptautisko biznesa centru nozarē", kur nominants tika atlasīts kopā ar Starptautisko biznesa pakalpojumu asociācija Latvijā, balvu ieguva "SEB Global Services Riga". Balvu kā "Rīgas gada jaunuzņēmums", kur atlases procesā iesaistījās Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija, ieguva uzņēmums "Printify", savukārt, kā "Rīgas gada jaunpienācējs", kur kandidātu izvirzīšana notika sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, tika godināts uzņēmums "Swisscom".

Uzņēmēju balvas mērķis ir izcelt veiksmīgu galvaspilsētas uzņēmumu sasniegumus un godināt tos, kuri šī gada laikā izcili darbojušies savā nozarē - nodrošinājuši uzņēmējdarbības attīstību, veicinājuši augstas pievienotās vērtības ekonomiku un attīstījuši starptautisku konkurētspēju. Rīgas uzņēmīgākie, inovatīvākie un atbildīgākie uzņēmēji tika godināti ar simboliskiem Rīgas dālderiem, jo šī vēsturiskā naudas vienība uzskatāma par pilsētas lepnuma, uzņēmējdarbības gara un pašcieņas simbolu.

Pasākumu "Rīgas dālderis ’21" un konkursu "Atspēriens" rīko Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra, kas ir izveidota šā gada aprīlī ar mērķi piesaistīt Latvijas galvaspilsētai ārvalstu investīcijas, veicināt Rīgas atpazīstamību starptautiski un attīstīt tūrismu.

Informāciju sagatavoja Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras Zīmolu nodaļas vadītāja Linda Sleja. Kontakti: 26830101, linda.sleja@riga.lv. Publicitātes foto. 

Avots
Live RīGA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri