Pārlekt uz galveno saturu

"Sadales tīklā" ievieš tehnoloģisku inovāciju – darbus vidsprieguma tīklā bez elektrības atslēgšanas klientiem

Lai uzlabotu elektroapgādi un mazinātu klientu neērtības, kas saistītas ar elektroapgādes pārtraukumiem plānoto darbu laikā, AS "Sadales tīkls" izveidojusi speciāli sagatavotu elektromontieru brigādi spriegumaktīvo darbu veikšanai vidējā sprieguma tīklā. Inovatīvā pieeja - komutācijas rīka izbūve vidsprieguma tīklā bez elektroenerģijas padeves atslēgšanas klientiem - sniegs iespēju par 6-7% saīsināt vidējo plānoto elektroapgādes pārtraukumu ilgumu vienam klientam gadā (SAIDI rādītājs*).

"Sadales tīkls" ir pirmais sadales sistēmas operators Baltijā, kas ievieš spriegumaktīvos darbus, pielietojot dielektrisko cimdu metodi. Darbi tiek veikti, izmantojot īpašu tehniku un individuālo aprīkojumu no dielektriskiem materiāliem.

"Jaunā pieeja ļaus veikt laikietilpīgus vidējā sprieguma (20 kilovolti) infrastruktūras pilnveides darbus ar īsākiem vai pat bez klientu elektroapgādes pārtraukumiem. Tas nozīmē efektīvāku tīkla uzturēšanu un arvien labāku pakalpojumu mūsu klientiem," uzsver Raimonds Skrebs, "Sadales tīkla" tehniskais direktors. "Fokusēsimies uz tiem plānveida darbiem, kas līdz šim bija saistīti ar nepieciešamību atslēgt lielu klientu skaitu. Atkarībā no pieprasījuma turpmāk varēsim paši sagatavot nepieciešamos speciālistus, jo jauno metodi ir apguvis arī mūsu Mācību centra speciālists," turpina R. Skrebs.

Jauno pieeju "Sadales tīkls" ieviesa sadarbībā ar nozares profesionāļiem no Vācijas uzņēmuma "Bayernwerk". Trīs nedēļu ilgās mācībās, kas notika šī gada aprīlī, septiņu "Sadales tīkla" darbinieku komanda noslēdza 2021.gadā uzsākto prasmju apguvi, iegūstot sertifikātus, kas apliecina darbinieku spēju spriegumaktīvi, neatslēdzot elektrības padevi klientiem, strādāt vidējā sprieguma elektrolīnijās.

Projekta ieviešana - risinājumu izpēte, iespēju izvērtēšana, lēmums un partnera piesaiste, kā arī aprīkojuma, tehnikas iegāde un metodes apguve - ilga vairākus gadus. Elektroenerģijas sadales infrastruktūrā ir vairāk nekā 32 000 kilometru vidsprieguma (20 kV) gaisvadu elektrolīniju.

* SAIDI ir elektroapgādes kvalitātes un drošuma rādītājs, kas ataino vidējo elektroapgādes pārtraukumu ilgumu (min) vienam klientam gadā. Veicot elektrotīkla pilnveides darbus, AS "Sadales tīkls" ir samazinājusi vidējo elektroapgādes pārtraukumu ilgumu vienam klientam no 466 minūtēm 2014.gadā uz 208 minūtēm 2021.gadā.

Informāciju sagatavoja Alīna Kozlovska, ārējās komunikācijas vadītāja AS "Sadales tīkls". Kontakti: +371 26123379, alina.kozlovska@sadalestikls.lv. 

Avots
AS "Sadales tīkls"

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri