Pārlekt uz galveno saturu

RTU vasaras skolā piedāvā izzināt vides inovācijas un iedrošināt pārmaiņām

No 26. jūlija līdz 6. augustam Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) uzņems pasaulē lielākās klimata inovāciju vasaras skolas “Journey” dalībniekus. Ikviens interesents kopā ar vasaras skolas dalībniekiem tiek aicināts piedalīties virtuālā ekskursijā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā “Getliņi Eko” un pieredzes stāstu pasākumā, kur trīs Latvijas pārstāvji stāstīs par to, kā izgāšanās vedusi pretim panākumiem.

Vasaras skola Journey ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas “EIT Climate-KIC” aktivitātēm. “EIT Climate-KIC” uzņēmējdarbības veicināšanas un izglītības programmas Latvijā īsteno RTU Dizaina fabrika.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, šogad vasaras skola notiks attālināti. Dalībnieki no Portugāles, Spānijas, Nīderlandes, Francijas, Itālijas, Šveices un Latvijas piedalīsies lekcijās un praktiskās darbnīcās, apgūstot instrumentus klimata pārmaiņu mazināšanai un sistēmiskām pārmaiņām. Viņiem tiks nodrošinātas arī ideācijas, problēmu kartēšanas un virtuālās prototipēšanas darbnīcas, būs iespēja strādāt ar mentoriem un izzināt Latvijas vides izaicinājumus, lai vasaras skolas noslēgumā izstrādātu klimatam draudzīgus risinājumus un biznesa idejas.

“Journey Riga 2021” laikā notiks arī divi atvērti pasākumi plašai auditorijai. 27. jūlijā notiks virtuāla ekskursija atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā “Getliņi Eko”. Tajā būs iespēja uzzināt poligona vēsturi, iepazīties ar inovatīviem mūsdienu risinājumiem un izzināt videi draudzīgas un ilgtspējīgas ekonomikas pārvaldības principus. Virtuālajai ekskursijai iespējams pieteikties līdz 26. jūlijam. Savukārt 29. jūlijā notiks pieredzes stāstu vakars, kurā ar savu ceļu caur kļūdām un neveiksmēm pretim sasniegumiem iepazīstinās trīs personības – beziepakojuma veikalu īpašniece un ilgtspējīga dzīvesveida entuziaste Līga Rulle, “Swedbank” korporatīvās sociālās atbildības vadītāja Madara Ūlande un aeronautikas un biomedicīnas inženieris Nikolas Trutiaks, kurš Latvijā attīsta vairākus tehnoloģiju jaunuzņēmumus. Pieteikties iespējams līdz 29. jūlijam.

RTU ir “EIT Climate-KIC” partneris kopš 2016. gada, dodot iespējas Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, vienlaikus radot risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai. Tādējādi RTU stiprina klimatam draudzīgas uzņēmējdarbības un zaļo tehnoloģiju attīstību Latvijā.

Foto: RTU arhīvs, studenti 2019. gada "EIT Climate-KIC" vasaras skolā "Journey Riga 2019". 

Avots
RTU

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri