Pārlekt uz galveno saturu

Riga TechGirls izvēlēta dalībai Impact Challenge projektā

“Riga TechGirls” ir viena no 13 organizācijām, kuras “Google.org” ir izvēlējies Centrālās un Austrumeiropas projektam “Impact Challenge”. Baltijas valstīs šī projekta ietvaros 3000 izglītības, medicīnas un radošo nozaru pārstāvjiem būs iespēja uzlabot savas digitālās prasmes un apgūt jaunus tehnoloģiju rīkus.

Tehnoloģijas ir ļāvušas Eiropas uzņēmumiem un sabiedrībai kopumā pārvarēt pandēmijas grūtības. Eiropas ekonomika krīzes ietekmē kļūst arvien digitālāka un pagājušais gads spilgti iezīmēja nepieciešamību sniegt vienlīdzīgas iespējas visiem piekļūt tehnoloģiju priekšrocībām. Tāpēc “Google.org” janvārī izziņoja “Impact Challenge” iniciatīvu, lai palīdzētu Centrālajā un Austrumeiropā attīstīt digitālo ekonomiku, kuras pamatā ir pieejamība visai sabiedrībai.

Grantu konkursā “Google.org Impact Challenge Central and Eastern Europe” bija iespēja pretendēt uz finansējumu no 50 līdz 250 tūkstošiem eiro, rakstīja Labs of Latvia. Kopējais programmas finansējums ir divi miljoni eiro, un tās mērķis ir mazināt digitālo plaisu Centrāleiropā un Austrumeiropā. Grantu konkurss domāts 11 valstīm – Bulgārijai, Čehijai, Horvātijai, Igaunijai, Latvijai, Lietuvai, Polijai, Rumānijai, Slovākijai un Slovēnijai.

“”Google.org” projekti mums palīdz iedrošināt vairāk cilvēkus atklāt tehnoloģijas un piesaistīt vairāk sieviešu IT nozarei. Tehnoloģiju joma nav tikai kodēšana un programmēšana. Mēs ticam, ka tehnoloģiju prasmes var radīt pievienoto vērtību katrai profesijai,” saka Anna Andersone, “Riga TechGirls” līdzradītāja.

Ar “Impact Challenge” finansējumu “Riga TechGirls” nodrošinās bezmaksas mācības par tehnoloģiju iespējām 1000 skolotājām, 1000 medicīnas darbiniecēm un 1000 radošo nozaru pārstāvēm. Tās ir profesijas ar ļoti lielu ietekmi sabiedrībā un arī lielu sieviešu īpatsvaru – 88,3% medicīnas darbinieču un aptuveni 90% skolotāju un radošo profesiju pārstāvju Latvijā ir sievietes.

“Pagājušajā gadā mēs kā tehnoloģiju uzņēmums īpaši labi redzējām, cik ļoti tehnoloģijas var palīdzēt cilvēkiem grūtībās. Tehnoloģiju nozīme ekonomikas attīstībā pēc pandēmijas turpinās pieaugt, tāpēc “Google” ir gatavi iesaistīties, lai vairāk cilvēku gūtu labumu no šīm pārmaiņām, tostarp izglītības, veselības un mākslas nozarē strādājošie. Uzlabojot skolotāju, ārstu, mākslinieku digitālās prasmes, varam uzlabot gan viņu nākotnes karjeras iespējas, gan arī dzīves kvalitāti sabiedrībai kopumā,” norāda “Google Latvija” sabiedrības politikas vadītājs Pauļus Vertelka (Paulius Vertelka).

Projektus, ko īstenot, no ļoti plaša pieteikumu klāsta izvēlējās starptautiska ekspertu grupa, “Google” un INCO. “Riga TechGirls” šajā projektā konkurēja ar vairāk nekā 800 citu organizāciju pieteikumiem. Atbalstu šajā projektā ir saņēmis arī akcelerators “Startup Wise Guys”. “The Europas” ir nosaucis “Startup Wise Guys” par Eiropas labāko akceleratoru, rakstīja Labs of Latvia.

Sadarbojas arī citos projektos

“Riga TechGirls” un “Google.org” citos projektos sadarbojas jau ilgāku laiku. Pērn filantropiskā “Google” nodaļa “Google.org” nolēma atbalstīt “Riga TechGirls” Latvijā un “Women Go Tech” Lietuvā ar 440 tūkstošu ASV dolāru grantu, rakstīja Labs of Latvia. Abu organizāciju realizētās programmas ir paredzētas meitenēm un sievietēm, kuras vēlas mainīt karjeru un pievērsties tehnoloģiju nozarei, atrodot jaunas darba iespējas Latvijā un Lietuvā.

“Sieviešu iesaiste tehnoloģiju jomā nav svarīga tikai tāpēc, ka vajadzīgs dzimumu līdzsvars. IT joma ir viena no visstraujāk augošajām un vislabāk atalgotajām nozarēm Latvijā, tāpēc sieviešu iesaiste tehnoloģijās ir svarīga visai sabiedrībai. Ja sievietes dzīvo labāk, tad visa sabiedrība dzīvo labāk. Mums visiem vajadzētu atbalstīt plašāku sieviešu un meiteņu interesi, izglītību un prasmes tehnoloģijās – mūsu visu nākotnes jomā, kas ir radoša, aizraujoša un pieejama ikvienam,” iepriekš norādījusi A. Andersone.

Viens no kopīgiem projektiem ir bezmaksas tiešsaistes mācības globālajā projektā “Work in Tech”, rakstīja Labs of Latvia. Tā mērķis ir palīdzēt sievietēm apgūt informāciju tehnoloģiju pamatprasmes un veicināt pārkvalificēšanos, pēc programmas absolvēšanas dalībniecēm palīdzot atrast atbilstošu darbu IT nozarē. Kopumā projektā varēja piedalīties 150 dalībnieces.

Ar “Google.org” atbalstu un sadarbībā ar Lietuvas partneriem “Women Go Tech” jau otro gadu tiek īstenota izglītības programma “Iepazīsti tehnoloģijas”, rakstīja Labs of Latvia.

Pagājušajā gadā šajā mācību programmā piedalījās vairāk nekā 3700 dalībnieces no visdažādākajām nozarēm.

Programma iedvesmo un atbalsta īpaši sievietes pārkvalifikācijai un darba uzsākšanai IT nozarē, kā arī veicina viņu tehnoloģiju prasmes, tādējādi stiprinot pozīcijas IT nozarē. Lai rādītu piemēru, lielākā daļa mācību “Iepazīsti tehnoloģijas” lektoru ir sievietes. Kā liecina “Riga TechGirls” iepriekšējo mācību pieredze, tas daudzas dalībnieces ir iedrošinājis aktīvāk iesaistīties un brīvāk justies mācību laikā.

Ar pārstāvniecībām reģionos

“Riga TechGirls” ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir izglītot un iedvesmot vairāk meiteņu un sieviešu iesaistīties un darboties informācijas tehnoloģiju nozarē. Kopā ar partneriem tā regulāri organizē bezmaksas mācības, mentoru programmas, diskusijas u.c.

Pērn dažādos “Riga TechGirls” projektos 2020. gadā iesaistījušās vairāk nekā 5000 sievietes. Apjomīgākais projekts bija “Google.org” finansētā programma “Iepazīsti tehnoloģijas”. Tajā piedalījās 3700 sievietes un tās pirmā tiešsaistē publiski pieejamā nodarbība sasniegusi 24 tūkstošus skatījumu, rakstīja Labs of Latvia.

Kopš “Riga TechGirls” dibināšanas pirms teju pieciem gadiem ir notikušas vairāk nekā 80 darbnīcas, 28 iedvesmas un tīklošanās pasākumi, kā arī vairāk nekā 50 cita veida pasākumi. Dažādās stipendiju programmās atbalstītas vairāk nekā 400 sievietes.

2021. gadā parakstīts memorands, kur “Riga TechGirls” kopā ar Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociāciju apņemas kopīgiem spēkiem īstenot virkni izglītojošu pasākumu un iniciatīvu aktīvākai sieviešu iesaistei tehnoloģiju jomā, rakstīja Labs of Latvia. Iecerēta arī speciālas “Platīna peles” balvas pasniegšana par nozīmīgiem sasniegumiem sieviešu piesaistē tehnoloģiju jomai.

Līdzās “Riga TechGirls” šobrīd darbojas arī “Vidzeme TechGirls”, “Liepāja TechGirls” un “Ventspils TechGirls”.

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri