Pārlekt uz galveno saturu

Riga TechGirls darbam tehnoloģiju nozarē cer piesaistīt teju 6000 sieviešu

Biedrības Riga TechGirls organizētajām bezmaksas apmācībām Iepazīsti tehnoloģijas šogad pieteicies rekordliels dalībnieču skaits - teju 6000 sieviešu, kuras līdz šī gada oktobrim vairāk nekā 50 IT jomā strādājošu lektoru vadībā apgūs digitālās prasmes. Biedrība tādējādi cer arī turpmāk veicināt sieviešu interesi strādāt strauji augošajā tehnoloģiju nozarē.

"Tas, ka šogad apmācībām esam saņēmušas rekordlielu pieteikumu skaitu, apliecina to, ka ejam pareizajā virzienā. Sievietes ir gatavas apgūt un arī vēlas apgūt digitālās prasmes, kas ne vien uzlabos viņu zināšanas tehnoloģijās, bet arī veicinās viņu interesi strādāt strauji augošajā tehnoloģiju nozarē, tādējādi laužot sabiedrībā joprojām valdošos stereotipus un pārliecinoši piesakot sevi uz tehnoloģiju skatuves," norāda biedrības Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone.

Šogad apmācībām kopā pieteikušās 5806 dalībnieces, no kurām lielākā daļa (45%) ir vecumā no 26 līdz 36 gadiem, 34% - vecumā no 36 līdz 45 gadiem, bet 10% - vecumā no 18 līdz 25 gadiem. 9% apmācībām pieteikušos sieviešu ir vecumā no 45 līdz 56 gadiem, bet 2% - vecākas par 56 gadiem. Lai arī apmācībām lielākoties pieteikušās sievietes no Latvijas (94%), vienlaikus manāmas dalībnieces arī no citām valstīm - Lielbritānijas, Vācijas, Norvēģijas, Igaunijas, Portugāles, Kipras, Čīles, Maltas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem u. c. Arī šogad Latvijā visaktīvākās izrādījušās rīdzinieces (72%), taču apmācībās piedalīsies sievietes arī no Liepājas, Jelgavas, Valmieras, Jūrmalas, Ogres, Ventspils, Siguldas, Cēsīm, Rēzeknes u. c.

"Sieviešu vecums nav šķērslis jaunu prasmju apguvei! Tāpat arī atrašanās vieta! Varam tikai priecāties par to, cik apņēmīgas, entuziasma pilnas un jaunas prasmes apgūt alkstošas ir mūsu jaunās sezonas apmācību dalībnieces! Atliek vien novēlēt izturību - lai izdodas no apmācībām paņemt maksimāli daudz," novēl Riga TechGirls līdzradītāja un mentoru programmas vadītāja Diāna Butina.

Pagājušajā gadā biedrības Riga TechGirls organizētajām bezmaksas apmācībām Iepazīsti tehnoloģijas pieteicās vairāk nekā 3700 dalībnieču. Programmu absolvēja 1500 dalībnieces. Sekmīgi apgūstot apmācības, dalībnieces saņem sertifikātu. Turklāt absolventēm pēc tam ir iespēja pieteikties arī mentoringa programmai, kurā pieredzējuši nozares eksperti palīdz saprast, kā šīs zināšanas turpināt attīstīt un pielietot.

Apmācības Iepazīsti tehnoloģijas šogad norisinās otro gadu. Tās organizē biedrība Riga TechGirls sadarbībā ar Lietuvas organizāciju Women Go Tech. Programmas galvenais partneris ir Google.org un tehnoloģiju un izklaides pakalpojumu uzņēmums SIA Tet, kas arī aktīvi iesaistās programmā ar savu lektoru dalību.

"Aizraujošajā tehnoloģiju pasaulē ikviens var atrast sev īsto vietu, tikai nepieciešams mērķtiecīgi attīstīt savu potenciālu un apgūt jaunas prasmes. Tādēļ ar prieku atbalstām šo iniciatīvu un vēlamies iedrošināt sievietes vairāk pievērsties IT un tehnoloģiju nozarei, kas ir daudz radošāka un daudzveidīgāka, nekā sākotnēji varētu šķist. Šobrīd Tet grupā 41% strādājošo ir sievietes, Tet Tehnoloģiju dienestā - 23%. Ceram, ka pēc šī projekta dāmu īpatsvars mūsu tehnoloģiju komandā tikai palielināsies, jo ar prieku gaidām jaunas, drosmīgas un neatlaidīgas kolēģes," akcentē Tet galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins.

Apmācības Iepazīsti tehnoloģijas norisinās tiešsaistē - ar lekcijām un semināriem pāris stundu garumā divas reizes nedēļā. Apmācības notiek latviešu valodā, un to laikā vairāk nekā 50 IT jomā strādājošu lektoru sniedz zināšanas mūsdienu aktuālajās tehnoloģijās, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju digitālās prasmes un interesi strādāt strauji augošajā tehnoloģiju nozarē. Lekcijas un seminārus dalībniecēm ir iespēja noskatīties sev vēlamā laikā arī ierakstā.

Apmācības atbalsta arī IT uzņēmums Cognizant, Prezi un Rimi. Informatīvie atbalstītāji: mediji - Delfi, TVNET Group, Ir, EHR, digitālās vides reklāmas medijs Visual Media, digitālā aģentūra Wrong Digital un komunikācijas aģentūra Deep White.

Par Riga TechGirls

Riga TechGirls ir pirmā biedrība Latvijā, kas veltīta meiteņu un sieviešu izglītošanai un iedvesmošanai par tehnoloģijām. Tā apvieno tehnoloģiju entuziastes, kuras brīvprātīgi un bez maksas organizē pasākumus un atbalsta programmas, lai veicinātu sieviešu iesaistīšanos tehnoloģiju jomā. Riga TechGirls kopienā ir arī plašs IT vēstnešu un mentoru loks, kuri palīdz sievietēm pārkvalificēties vai attīstīt karjeru IT nozarē.

Informāciju sagatavoja Elīna Lidere, Riga TechGirls līdzradītāja. Foto: Riga TechGirls. 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri