Pārlekt uz galveno saturu

Rekordliels darījums Rīgā: Akropolis Group iegādājas tirdzniecības centru Alfa no AMD Holding

Tirdzniecības un izklaides centru attīstības un vadības uzņēmums AKROPOLIS GROUP UAB parakstīja līgumu par tirdzniecības centra Alfa Rīgā, Latvijā, iegādi no AMD Holding. Pārdevēju darījumā pārstāvēja nekustamo īpašumu konsultāciju firma Newsec Baltijā kopā ar savu partneri BNP Paribas Real Estate. Darījuma summa netiek atklāta.

Kā pastāstīja Andrius Švolka, Newsec darījumu vadītājs Baltijā, šis ir lielākais viena aktīva (t.i., portfeļa) nekustamā īpašuma darījums Baltijas valstīs kopš 2008.gada, kad vācu investors Deka Immobilien iegādājās Kauņas Akropolis SC. Tirdzniecības centra Alfa pārdošanas process izraisīja lielu interesi no diezgan daudziem investoriem, pateicoties tā dominējošajam stāvoklim Rīgā.

91 000 kvadrātmetrus plašais Alfa tirdzniecības centrs Rīgas rosīgajā Brīvības ielā ik gadu piesaista vairāk nekā 7 miljonus apmeklētāju. Stratēģiski ērta atrašanās vieta nodrošina iepirkšanās centram labu redzamību un ērtu piekļuvi gan ar automašīnu, gan sabiedrisko transportu. Savukārt tā tuvumā esošajā autostāvvietā ir vietas gandrīz 2000 transportlīdzekļiem. Vairāk nekā 96 procenti komercplatību telpu šobrīd ir iznomāti, un to sarakstā ir aptuveni 200 īrnieku, tostarp tādi pazīstami zīmoli kā H&M, Lindex, Jysk un Rimi.

Tirdzniecības centrs tika uzcelts 2001.gadā un kopš tā laika tika paplašināts trīs reizes, pēdējoreiz 2020.gadā. Pēdējā posmā īpašums tika paplašināts līdz 91 000 kvadrātmetru un kļuva par otro lielāko tirdzniecības centru Latvijas galvaspilsētā.

Par Newsec:

Newsec ir pilna servisa nekustamo īpašumu uzņēmums Ziemeļeiropā, kas piedāvā nekustamā īpašuma īpašniekiem, investoriem un īrniekiem pilnu pakalpojumu klāstu Īpašuma pārvaldīšanas un konsultāciju jomā. Newsec tika dibināts 1994.gadā, un šodien tas ir partneruzņēmums ar aptuveni 2000 darbiniekiem septiņos tirgos. Newsec pārvalda apm. 65 miljardu eiro un katru gadu paraksta nomas līgumus par aptuveni 1,6 miljoniem kvadrātmetru. Newsec pārvaldīto darījumu summa sasniedz 7,6 miljardus eiro un nekustamo īpašumu vērtēšanas pakalpojumu apjoms ir kopumā 188 miljardi eiro. Piedāvātais plašais pakalpojumu klāsts un profesionāla pieredze nodrošina uzņēmuma klientiem sniegto pakalpojumu augstāko kvalitāti un izcilību visa Ziemeļeiropā. Newsec ir BNP Paribas Real Estate Alliance partneris, kas sniedz pieeju starptautiskam potenciālo klientu tīklam un jaunām sadarbiba iespējām.

Informāciju sagatavoja Vaida Burviene, marketinga menedžere. Foto: 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri