Pārlekt uz galveno saturu

Rēķinus elektroniski izraksta jau 66% Latvijas uzņēmumu

Aizvadītajā gadā jau aptuveni divas trešdaļas Latvijas uzņēmumu izmantoja elektroniskus rēķinus un e-parakstu, savukārt puse arī līgumus slēdza digitālā formātā. Tas ir uzskatāms pierādījums pēdējos divos gados notiekošajai vērienīgajai uzņēmējdarbības vides digitalizācijai.

Biznesa vadības un grāmatvedības sistēmas Jumis izstrādātāju veiktajā uzņēmēju aptaujā noskaidrots, ka rēķinus elektroniski klientiem un sadarbības partneriem pērn izrakstījuši 66,2% uzņēmumu. Savukārt dokumentus elektroniski parakstīt spēj jau 6 no katriem 10 uzņēmumiem. Tas ļāvis 52,6% respondentu izveidot digitālu līgumu apriti, atsakoties no papīra dokumentu izmantošanas.

"Uzņēmumu vadītāji aizvien skaidrāk apjauš digitalizācijas ieguvumus, un tas izpaužas aptaujas rezultātos. Faktiski visi uzņēmumi, kuri vēl nelieto elektronisko rēķinus, ir apņēmības pilni šādu iespēju ieviest šogad. Arī e-paraksta lietotāju īpatsvars varētu pieaugt vismaz par piektdaļu un 28,8% respondentu vēlas izveidot elektronisku līgumu apriti. Pat kases čeku saņemšanā patērētājus gaida būtiskas izmaiņas, jo to digitalizēšanu plāno ieviest 16,3% respondentu," nākotnes tendences ieskicē aptauju veikušā uzņēmuma Jumis Pro vadītājs Viesturs Slaidiņš. Viņš arī piebilst, ka lietotāji visaugstāk novērtē digitālo risinājumu sniegto darba procesa paātrināšanu un attālinātas strādāšanas iespējas.

Tomēr uzņēmējiem digitalizācijas jomā vēl ir daudz izaugsmes iespēju. Piemēram, iesniegumus vai rīkojumus elektroniskā formātā uztur vien ceturtā daļa komersantu, kamēr atvaļinājuma pieteikumu sagatavošanā uzņēmumi ir vēl konservatīvāki. Tos digitālā formā iespējams iesniegt tikai 14,3% aptaujāto uzņēmumu. Krietni jāstrādā arī pie elektroniskiem kases čekiem. Tādu lietošanas iespēja ir vien 6,3% komersantu.

2022. gada janvārī veiktajā pētījumā tika aptaujāti nepilni 400 Latvijas uzņēmumi.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri