Pārlekt uz galveno saturu

Ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājās par 29,9%

2022.gada aprīlī, salīdzinot ar 2021.gada aprīli, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 29,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 39,6%, eksportētajai produkcijai - par 21,8%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 26,5%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 17,9%.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; pārtikas produktu ražošanā; gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas), kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē.

2022.gada aprīlī, salīdzinot ar martu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 3,1%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 1,9%, eksportētajai produkcijai - par 4,3%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 5,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 3,5%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; atsevišķu pārtikas produktu ražošanā; gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas), kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijas tirdzniecībā.

Informācija par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2022.gada maijā tiks publicēta 21.jūnijā.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz ap 600 uzņēmumu. Ražotāju cenu indeksa rūpniecībā aprēķinos papildus izmanto arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātos tarifus atsevišķiem pakalpojumiem un uzņēmumiem. Indeksa aprēķinos tiek izmantotas ap 2,4 tūkstošiem cenu, no tām 1,3 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,1 tūkstotis par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri