Pārlekt uz galveno saturu

Radīts inovatīvs beramkravu risinājums pārkraušanas pakalpojumiem

Latvijas eksportspējas veicināšanai ir nepieciešami vietējie uzņēmumi, kas spēj starptautiskiem klientiem piedāvāt novatoriskas preces un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību. Viens no šādiem uzņēmumiem ir "Graviti" - uzņēmums, kas izveidots tikai pirms diviem gadiem, bet jau šobrīd nodrošina uzticamus, inovatīvus produktus beramkravu efektīvākai, ātrākai un rentablākai pārkraušanai ne tikai lielākajos Latvijas terminālos un ostās, bet arī starptautiskā tirgū, piemēram, Gruzijā un Krievijā.

Produkts - no lokālas inovācijas par globālu iespēju

Uzņēmums piedāvā pašizkrāvēju konteinerus, kas izmantojami beramkravu, piemēram, minerālvielu, graudu vai granulu, pārkraušanai. Šo produktu galvenais jauninājums ir konteinera nolaižamā apakšmala, proti, konteiners pats atveras, ērti un ātri izberot kravu tai paredzētajā vietā. Šādi iespējams ievērojami ietaupīt laiku, piemēram, graudu iekraušana kuģa tilpnē ar "Graviti" risinājumu noritēs līdz 70% ātrāk. Tāpat šis pārkraušanas veids ļauj nodrošināt mazāku kravas piesārņojumu, kā arī ietaupīt līdz pat 35% izkraušanas izmaksu, kas īpaši svarīgi ir tieši pandēmijas periodā, jo visi uzņēmumi meklē veidus, kā optimizēt laiku un izmaksas.

""Graviti" pašizkrāvēju konteineri ir piemēroti lielākajai daļai beramkravu, turklāt to darbībai nav nepieciešams speciāls, papildu aprīkojums - pietiks ar celtni, ceļamkrānu vai konteineru satvērēju. Konteineru durvju atvēršana tiek kontrolēta attālināti, atverot tās nepieciešamajā vietā un izberot kravu un aizverot ar hidraulisko cilindru palīdzību." Stāsta viens no "Graviti" līdzīpašniekiem Diniss Hruscovs. "Graviti" sistēma ļauj pārkraušanas laikā izmantot divus vai vairākus celtņus vienlaicīgi. Pieejams 30 m2 konteiners ar universālu dizainu un pārkraušanas ātrumu 450 tonnas stundā, ļaujot ietaupīt 25% pārkraušanas izmaksu, kā arī 40 m2 konteiners ar universālu dizainu un pārkraušanas ātrumu 650 tonnas stundā, ļaujot ietaupīt 35% pārkraušanas izmaksu. Konteineri nodrošina 1,5 reizes lielāku produktivitāti nekā standarta pārkraušanas metodes un iztukšojas 30 sekunžu laikā!

Inovatīvā produkta radītāji un viņu klienti

Protams, šāds inovatīvs produkts nebūtu tapis bez spožiem prātiem un lielas uzņēmības. Uzņēmums ir pavisam jauns un tika izveidots tikai pirms diviem gadiem, apvienojot progresīvas tehniskās zināšanas ar vīziju par uzņēmējdarbību. Viens no "Graviti" dibinātājiem ir metalurgs otrajā paaudzē ar inženierzinātņu izglītību, bet otrs - uzņēmējs - vizionārs. Apvienojot līdzšinējās zināšanas, pieredzi un radošu pieeju, viņi radīja risinājumu, kas ļauj būtiski (līdz 1,7 reizēm) paātrināt beramkravu iekraušanu, optimizējot darbību ostās, terminālos un starptautiskos kravas pārkraušanas tirgos.

Kad produkts bija tapis, uzņēmums sāka piegādāt pirmos konteinerus Latvijas pircējiem. Pirmais klients, kas noticēja "Graviti" projektam, bija pieredzējušais stividoru pakalpojumu un kravu pārkraušanas nodrošinātājs SIA "GS Stividoring", kurš iegādājās sešus 40 m3 konteinerus un ātri vien pārliecinājās, ka tie sniedz ievērojamas priekšrocības pār konkurentiem. Kopumā Latvijas pircējiem tika piegādāti vairāk nekā 30 konteineri un uzņēmums rūpīgi monitorēja to darbību, šajā laikā nesaņemot nevienu sūdzību par pašizkrāvēju konteineriem!

"GS Stividoring" tehniskais direktors Oļegs Vonogs norāda, ka, lai optimizētu procesus un samazinātu izdevumus, uzņēmumam bija jādomā jauni risinājumi, un "Graviti" piedāvāja pašizkrāvēju konteinerus, kuri ļāva palielināt pārkraušanas ātrumu par 10-15%, kā arī samazināt pašizmaksu visam procesam. "Tāpat samazinājās transporta izmaksas, jo varējām samazināt smago auto skaitu kravu pārvadāšanai, tā vietā konteinerus pārvietojot ar vienu ostas vilcēju. Kopumā ieguldītie līdzekļi konteineru iegādē mums atmaksājās jau gada, pusotra laikā." Uzņēmuma pārstāvis uzsver arī lielo izkraušanas ātrumu, vidēji 350 tonnas stundā, konteineru lietošanas ērtumu, pievilcīgo dizainu, kā arī salīdzinoši zemās apkopes izmaksas.

Pirmajam klientam pievienojās vairāki citi, tostarp lielākais daudzfunkcionālais stividoruzņēmums Latvijā "Rīgas Centrālais termināls" (RCT), kas šobrīd jau kļuvuši par "Graviti" pastāvīgu klientu un uzņēmuma pakalpojumus izmanto jau pusotru gadu. Turklāt RCT savā terminālī veica pirmā "Graviti" konteinera prototipa testus. RCT ikdienā pārkrauj dažādus tranzīta kravas veidus un nozīmīgu daļu no šīs kravas veido tieši beramā krava. Lai termināls varētu darboties efektīvāk, "Graviti" nodrošina aprīkojuma nomu, ļaujot RCT veikt ātru un optimizētu beramās kravas pārkraušanu no kuģiem, neveicot papildu finanšu investīcijas.

"Sadarbība ar "Graviti" mūsu uzņēmumam ir ļoti izdevīga, turklāt ļauj mums ievērojami palielināt savu konkurētspēju tirgū," uzsver "Rīgas Centrālā terminālā" (RCT) Konteineru un beramo kravu apstrādes vadītājs Ildars Mannanovs.

Savukārt "Rīgas universālais termināls" (RUT), kas apkalpo vairāk nekā 3 miljonus tonnu kravu gadā, tostarp nodrošinot arī beramkravu pārkraušanu, jau vairākas reizes ir izmantojis "Graviti" konteinerus. RUT tiek pārkrautas arī pārtikas produktu beramkravas, tāpēc uzņēmumam īpaši svarīgs aspekts ir mazāks kravas piesārņojums, ko ļauj nodrošināt pašizkrāvēju konteineri. Toties "Rīgas universālā termināla" (RUT) Tehniskā departamenta vadītājs Viesturs Ošenieks norāda, ka "Graviti" piedāvātie pašizkrāvēju konteineri ir sevi pierādījuši kā laba un efektīva tehnoloģija, un vēlos uzslavēt uzņēmumu par tik inovatīvu risinājumu.

Sekojot līdzi "Graviti" ieguldījumam optimālākas ostu un terminālu darbības nodrošināšanā pašu mājās, uzņēmuma perspektīvu saskatīja arī starptautiski klienti, piemēram, no Gruzijas un Krievijas. Gruzijas uzņēmumam "AP Terminals Poti" "Graviti" izstrādāja kompleksu risinājumu, lai nodrošinātu stabilu un ātru beramkravas pārkraušanu. Kopumā piegādājot 8 konteinerus, "Graviti" ļāva terminālam samazināt kravu pārkraušanas izmaksas aptuveni 3 reizes, salīdzinot ar ierastajiem beramkravu pārkraušanas risinājumiem.

Gūtie panākumi un skats nākotnē

2021.gadā "Graviti" konteineri tika izmantoti vairāk nekā 100 kuģos. Pārkrautās kravas apjoms gadā sastāda 1,5 miljonus tonnas. Turklāt šo divu gadu darbības laikā nav saņemta neviena sūdzība par pašizkrāvēju konteineru darbību, kā arī klienti nav atgriezuši nevienu konteineru.

Papildu darbības rentabilitātei un ieguvumiem klientiem "Graviti" risinājuma priekšrocība ir draudzīgums videi, ko aizvien vairāk novērtē gan vietējie, gan starptautiskie klienti, turklāt ņemot vērā klimata pārmaiņas, šī aspekta nozīmīgums tikai augs, izceļot "Graviti" citu pārkraušanas risinājumu vidū.

Šobrīd uzņēmums turpina apgūt jaunus eksporta tirgus, piesakot "Graviti" pašizkrāvēju konteinerus kā jaunu eksporta produktu, kas ir cienīgs atrasties pasaules lielākajās ostās visā pasaulē.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri