Pārlekt uz galveno saturu

Pulcējot vairāk nekā 100 dalībniekus no Baltijas un Eiropas, Rail Baltica hakatons notiks jau šonedēļ

Jau šonedēļ, 10. - 12.decembrī, norisināsies pirmais Rail Baltica globālā projekta īstenotāju organizēts starptautisks tiešsaistes hakatons ar mērķi veicināt jaunas un inovatīvas idejas un plašāku sabiedrības iesaisti. Hakatons vienkopus tiešsaistē apvienos vairāk kā 100 dalībniekus no Baltijas un Eiropas, kuri 48h aktīvi strādās komandās (3-8 cilvēku sastāvā), lai kopīgi izstrādātu inovatīvus un praktiskus risinājumus kādā no trim piedāvātajiem Rail Baltica jautājumu blokiem: Savienojamība (Connectivity), Ilgtspēja (Environmental Sustainability) un Vietējās kopienas (Community). Pieteikšanās un vairāk informācija: https://eventornado.com/event/rail-baltica-hackathon

Pieteikšanās hakatonam vēl ir atvērta līdz 10.decembrim, un novatori, ideju ģenerētāji, uzņēmēji, attīstītāji, nevalstisko organizāciju un sabiebrības pārstāvji, akadēmiķi un studenti, infrastruktūras un mobilitātes eksperti, kā arī dizaina, produktu, un mārketinga eksperti ir aicināti pievienoties iniciatīvai, piedalīties un piedāvāt jaunu redzējumu par to, kā Baltijas reģionā, nacionālā un vietējā līmenī nodrošināt papildus pievienoto vērtību no Rail Baltica projekta ieviešanas. Lai piedalītos, nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, bet gan radoša un praktiska ideja.

Rail Baltica hakatona programma

Piektdienas, 10.decembra, pēcpusdienā komandas uzsāks darbu pie risinājumiem. Šajā procesā viņus atbalstīs komandu mentori - Katalista Ventures Ilgtspējas inovāciju projektu vadītāja Grēta Glebaviciute (Greta Glebaviciute), Change Ventures partnere Gabriele Poteliunaite (Gabriele Poteliunaite), TechHub Rga vadītāja Madara Ermansone, TechChill Investoru un jaunuzņēmumu attiecību vadītājs Āris Brencis un citi mentori no visām Baltijas valstīm, kas sniegs praktisku un organizatorisku atbalstu, lai 48 stundu darbs noritētu raiti, kā arī ekspertu mentori no Rail Baltica projekta īstenotāju organizācijām, valsts, akadēmiskā un privātā sektora, kas konsultēs komandas un dalīsies pieredzē par specifiskiem ar risinājumu saistītiem jautājumiem, balstoties uz mentoru zināšanām un pieredzi.

Otrā hakatona diena būs ar darbiem vispiepildītākā diena, jo tieši šajā laikā norisināsies visaktīvākais darbs pie risinājumu izstrādes, komandām piedaloties arī dažādos kontrolpunktos un savā starpā diskutējot par procesiem, labojot kļūdas un pilnveidojot savus risinājumus. Šis arī ir laiks, kad komandas cieši sadarbojas ar mentoriem, lai iegūtu pēc iespējas vairāk noderīgas informācijas, kas spētu palīdzēt tālākajos procesos, lai veiksmīgi sasniegtu rezultātu.

Ideju prezentācijas un apbalvošana

Svētdienas pēcpusdienā, 12.decembrī, komandas prezentēs savu sniegumu un radītos risinājumus kādā no trim blokiem - savienojamība, vides ilgtspēja un sabiedrības iesaiste. Prezentāciju laikā ideju autori stāstīs par idejām, radītajiem risinājumiem un to tālāko mērķi un ieguvumiem, tos ieviešot praktiskā lietošanā Rail Baltica projekta ietvaros.

Arī šajā hakatonā plānota labāko ideju apbalvošana. To, kuras idejas uzvarēs un savā starpā sadalīs 9000 eiro balvu fondu, noteiks starptautiska žūrija, kuras sastāvā būs pārstāvji gan no Rail Baltica projekta īstenotāju organizācijām, gan jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvji un citi nozares eksperti. Žūrija vērtēs komandas pēc dažādiem kritērijiem, tai skaitā tiks vērtēta produkta, procesa vai servisa oriģinalitāte, idejas potenciālā ietekme un citi nozīmīgi faktori, gan pašā risinājumā, gan komandas darbā visa hakatona laikā.

Lai uzzinātu vairāk par hakatona mērķiem, tālākajiem soļiem un dažādām citām aktualitātēm, aicinām pievienoties atklāšanas pasākuma tiešraidei 10.decembrī plkst. 17.00, kas norisināsies tiešsaistē Rail Baltica globālā projekta tiešsaistē platformā Facebook, kā arī ziņu portālā Delfi.

Pieteikšanās dalībai hakatonā joprojām ir atvērta un ikviens interesents var reģistrēties un iesniegt savu ideju, vai pieteikties bez tās un pievienoties kādas jau izvirzītas idejas komandai.

Vairāk informācijas un pieteikšanās: https://eventornado.com/event/rail-baltica-hackathon

Papildu informācija:

Signe Lonerte

Komunikācijas vadītāja

RB Rail AS

E-pasts: signe.lonerte@railbaltica.org

Telefona nr.: +371 29116146

www.railbaltica.org

  Avots
  Rail Baltica

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri