Pārlekt uz galveno saturu

Printify investīcijās piesaista 45 miljonus dolāru

Latvijas pasūtījuma apdrukas jaunuzņēmums “Printify” ir piesaistījis 45 miljonu dolāru investīcijas A sērijas investīciju posmā. To vadīja riska kapitāla uzņēmums “Index Ventures”, piedaloties “H&M Group”, “Virgin Group”, kā arī vairākiem tehnoloģiju un izklaides nozares eņģeļinvestoriem.

Šis ir viens no šī gada lielākajiem A investīciju raundiem Baltijā. Uzņēmums plāno izmantot finansējumu noieta tirgus paplašināšanai visā pasaulē.

“Printify misija ir pārveidot e-komerciju no masveida ražošanas uz ražošanu pēc pieprasījuma, un plānojam turpināt savu straujo izaugsmi, ieejot jaunos tirgos un investējot Eiropas vistalantīgāko un mērķtiecīgāko cilvēku komandā,” teic “Printify” dibinātājs un vadītājs Jānis Berdigans.

“Index Ventures” direktors Dino Becirovičs (Dino Becirovic) norāda, ka jaunuzņēmums ir novērsis visus šķēršļus produktu radīšanai un ļāvis vairāk nekā diviem miljoniem satura veidotāju sākt veiksmīgu preču biznesu.

“Laika gaitā, kad arvien vairāk ražotāju pievienosies tīklam un kļūs pieejamas jaunākas tehnoloģijas un ražošanas metodes, “Printify” ļaus ikvienam īstenot visdrosmīgākās produktu idejas,” paredz D. Becirovičs.

Janvārī “Index Ventures” Latviju nosauca par jaunuzņēmumiem draudzīgāko valsti Eiropā, rakstīja Labs of Latvia.

Latvijas uzņēmumā investē H&M un Virgin

Tā kā pasaulē strauji aug pieprasījums pēc pakalpojumiem, kas ražoti pēc pasūtījuma, “Printify” darbā un komandā iegulda arī “H&M Group”.“Dibinātāja redzējuma īstenošana un iespaidīgie panākumi līdz šim liecina ne tikai par produkta potenciālu pasaules mērogā, bet arī par spēju būt ilggadējam nozares līderim šajā jomā,” norāda Elise Fālene (Elise Fahlen), “H&M Co:Lab” investīciju vadītāja.

Jaunzņēmumā šajā investīciju kārtā investē arī “Virgin Group”. “Gan “Printify” redzējums, gan līdzšinējais veiksmes stāsts atspoguļo šo īpašo uzņēmējdarbības garu, kas savukārt ir radījis strauji augošu un spēcīgu e-komercijas platformu. “Printify” unikālais piedāvājums palīdz cilvēkiem veidot un tirgot savus zīmolus bez iepriekšējiem ieguldījumiem. Mēs esam priecīgi atbalstīt uzņēmuma izaugsmi nākamajos gados,” teic “Virgin Group” dibinātājs Ričards Brensons.

500 cilvēku komanda

“Printify” galvenā mītne atrodas Latvijā, taču tas nodarbina teju 500 speciālistu no visas pasaules, pēdējā gada laikā dubultojot darbinieku skaitu un plānojot turpināt komandas paplašināšanos. Pērn uzņēmuma komanda gada laikā izauga no 100 līdz 300 darbiniekiem, rakstīja Labs of Latvia. Tolaik J. Berdigans atzina, ka strauja izaugsme ir liels izaicinājums, kas lielā mērā saistīta ar Covid-19 izraisīto pandēmiju un vienu no tās sekām – e-komercijas uzplaukumu. Šobrīd “Printify” komandā strādā jau 500 cilvēku. Jaunuzņēmumā ir atvērtas vairāk nekā 70 vakances produktu vadības, programmēšanas, mārketinga un dizaina jomās. Gandrīz katra no šīm pozīcijām paredz attālinātā darba iespējas.

“Mēs lepojamies būt daļa no Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas, tieši tāpēc arī izvēlējāmies būt pirmais jaunuzņēmums Latvijā, kas saviem darbiniekiem piedāvā akciju opcijas. Mums ir svarīgi, lai komanda būtu daļa no uzņēmuma panākumiem, jo mūsu sasniegumu pamatā ir komandas kopdarbs,” saka J. Berdigans.

“Printify” 2019. gadā visiem uzņēmuma darbiniekiem piešķīra akciju opcijas, rakstīja Labs of Latvia.

Ikvienam ļauj sākt biznesu

Printify ir platforma, kas nodarbojas ar drukāšanu pēc pieprasījuma un preču nosūtīšanu pircējiem bez tiešas pārdevēja iesaistes. Produkta ražošana notiek tikai pēc pārdošanas darījuma noslēgšanas, bet produkts tiek nosūtīts tieši gala patērētājam. Platforma savieno tirgotājus ar drukas ražotājiem vairāk nekā 100 vietās visā pasaulē ar plašāko segumu ASV, kas ir Latvijas jaunuzņēmuma galvenais tirgus. Pērn “Printify” piedzīvoja strauju izaugsmi, un šobrīd platformā ir jau vairāk nekā divi miljoni reģistrēto tirgotāju.

Jaunuzņēmumu 2015. gadā izveidoja Jānis Berdigans, Artis Kehris un Gatis Dukurs. “Printify” ir absolvējis jaunuzņēmumu akseleratoru “500 startups”. 2019. gadā uzņēmums piesaistīja trīs miljonu dolāru investīcijas, rakstīja Labs of Latvia.

2020. gada “Financial Times” ASV straujāk augošo tehnoloģiju uzņēmumu topā “Printify” ierindojas 15. vietā, rakstīja Labs of Latvia. Savukārt ASV biznesa žurnāla “Inc.” veidotajā 5000 straujāk augošo uzņēmumu topā, kas tika publicēts pērn augustā, uzņēmums ierindojās 24. vietā. Tops veidots, balstoties uz uzņēmumu apgrozījuma datiem no 2015. līdz 2018. gadam, rakstīja Labs of Latvia

Informāciju sagatavoja Anda Asere, Labs of Latvia. Publicitātes foto, Printify komanda. 

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri