Pārlekt uz galveno saturu

Prezidents Eksporta čempiona balvu pasniedz “Latvijas Finierim”

Konkursa “Eksporta un inovāciju balva 2023” svinīgajā apbalvošanā Mežaparka estrādes Kokaru zālē godināti uzņēmumi, kuri aizvadītajā gadā bijuši izcili eksportā, kā arī radījuši jaunus un inovatīvus produktus vai pakalpojumus. Konkurss ir augstākais valsts apbalvojums uzņēmējdarbībā, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Centrālo statistikas pārvaldi (CSP), finanšu institūciju “Altum” un Latvijas eksportētāju asociāciju “The Red Jackets”. 

Eksporta un inovācijas balvas svinīgo ceremoniju atklāja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs: “No savas puses esmu apņēmības pilns kopā ar jums, uzņēmēji, veicināt interesi par mūsu eksportspējīgajiem un inovatīvajiem uzņēmumiem. Esmu gatavs izcelt uzņēmēju profesiju kā cienījamu un godājamu. Arī tas bieži ir jāatgādina sabiedrībai.”

Svinīgās ceremonijas dalībniekus uzrunāja ekonomikas ministrs Viktors Valainis: “Šobrīd ir vērojama ekonomiskās attīstības paradigmas maiņa – pāreja uz ilgtspējīgu attīstības modeli, kur galvenais vilcējspēks ir modernās tehnoloģijas, inovācijas, eksports un augoša spēja konkurēt iekšējos un ārējos produktu tirgos. Latvijā uzņēmēji ir pierādījuši, ka tie spēj pielāgoties sarežģītajai ģeopolitiskajai situācijai, tie nebaidās riskēt, lai apgūtu aizvien jaunus tirgus un meklētu jaunas iespējas. Mums ir svarīgi šodien pateikt paldies mūsu labākajiem eksportētajiem un inovāciju čempioniem, jo eksportspēja un inovācijas mūsdienās ir galvenie tautsaimniecības attīstības dzinuļi.”

Šogad konkursā, saskaņā ar nolikumu, balvas tika piešķirtas kategorijās “Eksporta čempions”, “Inovācijas čempions”, “Eksporta jaunpienācējs”, “Eksporta pieauguma līderis” un “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”. Uzvarētāji tika noteikti, žūrijas komisijai izvērtējot Centrālās statistikas pārvaldes datus par uzņēmumu un tā eksportu, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti, nodarbināto skaitu un citiem rādītājiem. 

“Aptuveni 70% no Latvijas iekšzemes kopprodukta veido eksports un ar to cieši saistītās nozares. Tieši eksportējošie uzņēmumi visvairāk iegulda inovācijās, rada jaunus produktus un stimulē kopējo ekonomikas attīstību. Mēs ticam, ka valsts un zinātnisko institūciju ciešāka sadarbība ar eksportētājiem, kas ir nenogurdināmi jaunu biznesa ideju ģeneratori, palīdzēs mums visiem kopā atgriezties pie izaugsmes tempa, kurš sola sasniegt ES vidējos rādītājus tuvāko piecu līdz desmit gadu laikā,” sveicot pasākuma dalībniekus, uzsvēra LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

“Eksporta čempiona” balvu tradicionāli pasniedza “Eksporta un inovācijas balvas” patrons, Valsts prezidents E. Rinkēvičs. Šogad šo apbalvojumu saņēma uzņēmums “Latvijas Finieris”, kuram aizvadītajā gādā izdevās kāpināt eksporta apgrozījumu par 27%. Savukārt ekonomikas ministrs V. Valainis pasniedza “Inovācijas čempiona” balvu uzņēmumam “Latvijas Mobilais Telefons”, kas šogad pārsteidza ar saviem panākumiem jūras noklāšanā ar 5G tīkla pārklājumu, satiksmes monitoringa tehnoloģiju izstrādi. Šogad pirmo reizi tika pasniegta “Inovācijas čempiona” balva arī valsts kapitāla uzņēmumu grupā, ko saņēma “Latvijas valsts meži” par inovācijām loģistikas, datu apstrādes un dronu tehnoloģiju jomā. Savukārt “Altum” specbalvu “Drošākais eksportētājs” saņēma SIA “Polystylex”.

Kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu grupā balvu saņēma Valmieras novada pašvaldības iestādes Valmieras muzeja ekspozīcija “De Woldemer”, bet mazo un vidējo komercsabiedrību grupā - kultūrtelpa “Ola Foundation”. Šajā kategorijā žūrija vērtēja, vai produkts ir inovatīvs un ar augstu pievienoto vērtību, vai tas tiek veidots, saglabājot vietējos resursus un tiek attīstīts, ņemot vērā vietējo kultūras, dabas, sociālos un ekonomiskos faktorus. 

Konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2023” laureāti:

“Eksporta čempions” - AS “LATVIJAS FINIERIS”.    

“Inovācijas čempions” privātā kapitāla uzņēmumu grupā - SIA “LATVIJAS MOBILAIS TELEFONS”.

“Inovācijas čempions” valsts kapitāla uzņēmumu grupā - AS “LATVIJAS VALSTS MEŽI”.

“Eksporta jaunpienācējs” uzņēmumu grupā ar eksporta apgrozījumu no 100 000 līdz 1 000 000 eiro - SIA “FORTES”.

“Eksporta jaunpienācējs” uzņēmumu grupā ar eksporta apgrozījumu 1 000 000 eiro un vairāk - SIA “SKY POWER”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Zināšanu ietilpīga bioekonomika – kokapstrāde” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 10 līdz 249 - SIA “VIKA WOOD”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Zināšanu ietilpīga bioekonomika – kokapstrāde” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 250 - SIA “GAUJAS KOKS”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Zināšanu ietilpīga bioekonomika – pārtika” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 10 līdz 249 - SIA “LATVIJAS PIENS”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Zināšanu ietilpīga bioekonomika – pārtika” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 250 - AS “DOBELES DZIRNAVNIEKS”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, farmācija” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 10 līdz 249 - AS “MADARA COSMETICS”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas” un inženiersistēmas un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 10 līdz 249 - SIA “HEIDELBERG MATERIALS SBC LATVIA”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 250 - SIA “LIGHT GUIDE OPTICS INTERNATIONAL”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Viedā enerģētika un mobilitāte” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 10 līdz 249 - SIA “MALMAR SHEET METAL”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Viedā enerģētika un mobilitāte” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 250 - SIA “AKG THERMOTECHNIK LETTLAND”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 10 līdz 249  - SIA “EIS GROUP LATVIA”.

“Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 250  - SIA “MIKROTĪKLS”.

Kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” mazo un vidējo komercsabiedrību grupā - kultūrtelpa “Ola Foundation”.

Kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu grupā - Valmieras novada pašvaldības iestādes Valmieras muzeja ekspozīcija “De Woldemer”.

Finanšu institūcijas “ALTUM” specbalva “Drošs eksportētājs” - SIA “Polystylex”.

Vairāk par konkursu - www.eib.liaa.gov.lv

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri