Pārlekt uz galveno saturu

Plešs ar Google pārstāvjiem pārrunās publiskā un privātā sektora sadarbību digitālās dienaskārtības jautājumos

Šodien vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs attālināti tiekas ar tehnoloģiju kompānijas “Google” pārstāvjiem, lai pārrunātu vairākus ar nozari saistītus jautājumus; tostarp progresu virzībā uz valsts digitālo transformāciju un iespējas, ko paver sadarbība starp valsts un privāto sektoru.

Ņemot vērā, ka Eiropas Komisija pasludinājusi šo par digitālo desmitgadi, arī Latvijai līdz 2030. gadam jāveic visaptveroša un iekļaujoša tautsaimniecības digitālā transformācija, kas sevī ietver valsts digitālo resursu centralizāciju un to izmantošanas optimizāciju.

Ministrs Plešs (A/P!): “Līdz šim esam spēruši vairākus būtiskus soļus, lai paātrinātu un sekmētu šo digitālo pāreju, šo digitālo transformāciju, un šobrīd esam ceļā uz valsts informācijas un komunikāciju tehnoloģiju centralizāciju. Piemēram, vēl pirms divām nedēļām ministrija nāca klajā ar digitālo risinājumu būvvaldi, kas nosaka vienotus kritērijus valsts informācijas sistēmu tehniskajiem risinājumiem. Protams, ceļā uz šo ambiciozo, bet vitāli nepieciešamo digitālo pārveidi bez izaicinājumiem neiztikt, tādēļ būtiski arī apzināt veidus, kā valsts var nākt pretī privātajam sektoram un atbalstīt centienus ieviest pozitīvas pārmaiņas. Ar Google pārstāvjiem esam vienojušies vispirms satikties un dalīties pieredzē un, iespējams, sastrādāties nākotnē.”

Pārrunu laikā ministrs Plešs iepazīstinās tikšanās dalībniekus ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) īstenoto digitālo transformāciju un galvenajiem ar to saistītajiem politikas virzieniem, kas skar uzņēmējdarbību, sabiedrību un valsts pārvaldi.

Google pārstāvji informēs ministru un ministrijas ekspertus par Baltijas reģionam būtiskākajām uzņēmuma iniciatīvām, un apspriedes laikā abas puses apzinās potenciālās sadarbības iespējas digitālās transformācijas kontekstā. 

Informāciju sagatavoja Miks Strazdiņš, Ministra padomnieks komunikācijas jautājumos, VARAM. Kontakti: 67026430, miks.strazdins@varam.gov.lv

Avots
VARAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri