Pārlekt uz galveno saturu

Piedāvā uzņēmumiem uzstādīt elektroauto uzlādes stacijas bez maksas

Sekmējot klimatneitrālas transporta nozares attīstību, uzlādes tīkls Eleport piedāvā Latvijas uzņēmumiem iespēju uzstādīt jaunas elektroauto uzlādes stacijas publiskai lietošanai, uzņemoties visas izmaksas, kas rodas uzstādīšanas procesā. Šādā veidā Eleport aicina uzņēmumus pievērst uzmanību zaļāka uzlādes staciju infrastruktūras izveidei arī savā teritorijā un veicinātu savas “oglekļa pēdas” mazināšanu.

“Elektroauto skaits 2021. gadā ir pieaudzis par 75%*, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tas norāda uz būtisku iedzīvotāju pieprasījuma pēc zaļāka ikdienas transporta kāpumu. Vērtējot šī brīža situāciju un ņemot vērā Eiropas uzstādītos oglekļa dioksīda (CO2) izmešu samazināšanas mērķus, šī tendence turpināsies arī šogad, tāpēc mūsdienīgas uzlādes staciju infrastruktūras attīstība Latvijā ir būtiska nepieciešamība, lai atbalstītu straujo pieprasījumu pēc elektroauto,” uzsver Kārlis Mendziņš, “Eleport Latvija” vadītājs.

Uzņēmumiem, kas redz potenciālu savos stāvlaukumos izvietot uzlādes stacijas un atrodas sabiedrībai izdevīgās vietās, kā, piemēram, lielveikali, biznesa un biroju centri, lielceļu krustojumi vai pašvaldībai piederoši īpašumi, ir iespēja uzstādīt jaunas ātrās uzlādes stacijas ar jaudu vismaz 50 kW. Eleport palīdzēs izvēlēties, kādas jaudas stacija konkrētajam uzņēmumam būtu atbilstošākā, vienlaikus uzņemoties visas ar uzstādīšanu saistītās izmaksas. Tā Eleport plāno sasniegt savu mērķi – nodrošināt vienotu un pieejamu uzlādes tīklu visā Baltijā, padarot elektroauto lietošanu ērtu un praktisku.

*Aprēķins veikts balstoties uz Ceļu satiksmes drošības direkcijas mājaslapā pieejamo informāciju par reģistrēto transportlīdzekļu sadalījumu pēc degvielas veida, salīdzinot uz 2021. gada 1. janvāri reģistrēto elektroauto skaitu ar uz 2022. gada 1. janvāri reģistrēto elektroauto skaitu: https://www.csdd.lv/transportlidzekli/registreto-transportlidzeklu-skait

Ja uzņēmumam jau ir uzstādītas elektroauto uzlādes stacijas, tad Eleport piedāvā pievienot to savam uzlādes tīklam. Šādā veidā klientiem tiks nodrošinātas vēl lielākās ērtības publiski pieejamā tīklā ar vienotu apmaksas sistēmu.

Elektroauto uzlādes stacijas tipiski tiek izvietotas gan tirdzniecības centru, gan biznesa centru stāvlaukumos, lai cilvēkiem veicot savus ikdienas pienākumus vai pavadot laiku nesteidzīgā atpūtā, paralēli tiktu uzlādēts elektroauto. Taču milzīgs potenciāls ir arī uzstādīt šīs stacijas citās publiski pieejamās vietās uz ielām vai atsevišķos stāvlaukumos, tādējādi attīstot ērtas un mūsdienīgas infrastruktūras attīstību Latvijā.

Eleport stacijās uzlādi var veikt gan reģistrēti klienti, izmantojot Eleport lietotni vai klienta karti, gan iepriekš nereģistrēti klienti, sekojot norādēm uz uzlādes stacijas un veicot priekšapmaksu caur uzlade.lv mājaslapu.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri