Pārlekt uz galveno saturu

Pētijums: Latvijā 39% iedzīvotāju ir nerealizēta biznesa ideja

Latvijā vairāk nekā trešdaļai jeb 39% iedzīvotāju ir nerealizēta biznesa ideja, vienlaikus katrs trešais respondents arīdzan norāda, ka nākotnē vēlas dibināt savu uzņēmumu, liecina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) konkursa "Ideju kauss" ietvaros veiktais pētījums kopā ar kompāniju "Norstat".

Turklāt pētījuma datos secināts, ka gandrīz katrs ceturtais jeb 24% iedzīvotāju sapņo par savu biznesu, turpretīm trešdaļai aptaujāto nav nerealizētu biznesa ideju. Aptuveni katrs piektais jeb 19% respondentu norāda, ka nav domājuši par nerealizētu biznesa ideju, savukārt katrs desmitais iedzīvotājs uzskata, ka viņa biznesa ideja nav konkurētspējīga.

"Novērojam, ka optimisms par uzņēmējdarbības debiju ir nedaudz sarucis. Ja pērn nerealizēta biznesa ideja bija nepilnai pusei iedzīvotāju, patlaban tāda ir aptuveni trešdaļai cilvēku, turklāt nedaudz mazāk iedzīvotāju arī sapņo par savu biznesu. Tomēr aptaujāto atbildes joprojām apliecina lielu interesi par uzņēmējdarbību, tāpēc aicinām uzdrīkstēties par savu biznesa ideju domāt skaļi. Ikvienam ir iespēja ar pavisam vienkāršu pieteikumu uz vienas A4 lapas startēt konkursā "Ideju kauss 2021", lai pretendētu uz pirmo starta kapitālu sava biznesa īstenošanai un risinājuma attīstīšanai sadarbībā ar mūsu mentoriem," akcentē LIAA Tehnoloģiju departamenta direktore Lauma Muižniece.

Saskaņā ar rezultātiem izsalkušākie pēc sava biznesa ir vairums jeb 57% cilvēku vecumā no 18 līdz 29 gadiem, pēc tam sekojot 45% iedzīvotāju vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Bet vismazākais īpatsvars ar 12% respondentu atbildēm novērojams vecumā no 60 līdz 74 gadiem. Tādējādi izteiktākā vēlme pēc sava uzņēmuma ir gados jaunākiem cilvēkiem, pakāpeniski aktivitātei līdz ar vecumu sarūkot.

Tikmēr vienmērīga tendence redzama reģionos, kur pārsvarā trešdaļa iedzīvotāju vēlas dibināt savu biznesu. Augstākais īpatsvars ar 33% ir novērojams Pierīgā un Latgalē. Bet Rīgā, Kurzemē un Vidzemē uzņēmējdarbības debija ir padomā 31% cilvēku, ko ar 26% respondentu noslēdz Zemgale.

Aptauja veikta LIAA inovatīvo biznesa ideju konkursa "Ideju kauss 2021" ietvaros šā gada jūlijā, intervējot 1008 Latvijas iedzīvotājus 18 - 74 gadu vecumā.

Pieteikšanās Latvijas lielākajam inovatīvo biznesa ideju konkursam "Ideju kauss" ir atvērta līdz 5.septembrim. Pretendenti savas biznesa idejas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu idejukauss@liaa.gov.lv, lai tās izvērtētu profesionāla vērtēšanas komisija, virzot spēcīgākos kandidātus dalībai konkursa "Ideju kauss 2021" otrajā kārtā. Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama mājaslapā idejukauss.lv.

Lai veicinātu inovatīvu uzņēmējdarbību un padarītu biznesa vidi spēcīgāku, LIAA aicina Latvijas uzņēmumus kļūt par inovatīvā biznesu ideju konkursa "Ideju kauss" partneriem. Tādējādi ir iespēja iesaistīties ideju vērtēšanā un pasniegt specbalvu perspektīvākajām idejām vai topošajiem uzņēmējiem.

Konkursa "Ideju kauss 2021" gaitā dalībnieki apgūs un papildinās biznesa zināšanas, pilnveidos savu ideju un sacentīsies par naudas balvām no 1500 līdz 10 000 eiro biznesa uzsākšanai. Šogad balvas tiks piešķirtas 12 ideju autoriem. Kopējais balvu fonds ir 40 000 eiro. Balvas nodrošina LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Informāciju sagatavoja Matīss Rutks, Kontakti: mrutks@golin.com, 20376200. Publicitātes foto. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri