Pētījums: 93% iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā ir jāuzlabo digitalizācija
Pētījums: 93% iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā ir jāuzlabo digitalizācija
Latvijā vairākums (93%) aptaujāto iedzīvotāju domā, ka valstī ir jāuzlabo digitālie risinājumi dažadās jomās, liecina informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma "Tietoevry" un kompānijas "Norstat" veiktais pētījums. Tajā vismaz puse (59%) respondentu par prioritāti izvirza medicīnu un veselības aprūpi.
Uz jautājumu, kurās jomās ir jāuzlabo digitālie risinājumi Latvijā, vairāk nekā puse (52%) cilvēku uzsver arī valsts un pašvaldību sektoru. Tā ir otra sastopamākā atbilde. Par nākamo prioritāti teju katrs trešais (30%) respondents izvirza izglītības jomu, kamēr piektdaļa (21%) iedzīvotāju norāda uz transporta un loģistikas nozari.
"Latvija ierindojas 17. pozīcijā Eiropas Savienības digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksā, kurā ir atspoguļots mūsu digitālais progress un veiktspēja. Latvijā plaukst gan inovatīvi pakalpojumi, gan viedi risinājumi. Taču mums joprojām ir nepieciešama vienota digitālā pārvaldība, lai radītās iespējas e-vidē padarītu efektīvākas un ērtāk pieejamas gala lietotājiem - iedzīvotājiem. Tas paātrinās digitālo virzību, kas ir cieši saistīta ar ekonomisko noturību un attīstību," pārliecināts ir IT uzņēmuma "Tietoevry Latvia" pārstāvis Intars Palameiks.
Saskaņā ar pētījuma datiem vismaz katrs desmitais (14%) aptaujātais piekto vietu digitālo risinājumu uzlabošanas ziņā atvēl digitālo maksājumu jomai, kā arī ražošanas un rūpniecības industrijai. Nedaudz mazāk - 13% iedzīvotāju min tirdzniecības platformas un e-komerciju. Vēl katrs desmitais respondents norāda uz nekustamo īpašumu un būvniecības nozari. Par pēdējo nozari, kurā ir jāuzlabo digitalizācija Latvijā, 9% aptaujāto cilvēku nosauc telekomunikācijas jomu.
"Digitālā ekosistēma pārveido tādas nozares kā veselības aprūpe, enerģētika, ražošana un maksājumi. Vienlaikus parādās nepārprotama tendence - aizvien nepacietīgāki kļūst risinājumu lietotāji, kuri gaida tūlītēju vēlmju piepildīšanu. Dažādām jomām ir perspektīva apvienot resursus, zināšanas un spējas ar valsts pārvaldi, lai spertu soli priekšā prasībām, kas palielinās visos sektoros," vērtē I. Palameiks.
Viņš arī piebilst, ka Latvijā ir labvēlīga augsne inovāciju jaunradei, lai varētu izstrādāt konkurētspējīgus pakalpojumus atbilstoši 21.gadsimta izaicinājumiem.
Pētījumu par digitālo risinājumu nozīmi un darba tirgus tendencēm IT uzņēmums "Tietoevry" realizēja kopā ar tirgus izpētes kompāniju "Norstat" šī gada martā, intervējot 1008 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.
Plašāka informācija pieejama "Tietoevry" mājaslapā.