Pārlekt uz galveno saturu

Pēdējā nedēļa, lai pieteiktos Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvai

Vēl līdz nedēļas beigām iespējams iesniegt savus sasniegumus ilgtspējas jomā astoņās kategorijās, pretendējot uz Baltijas Ilgtspējas un inovāciju balvu. Pieteikumus iesniegt aicināti uzņēmumi, jauņuzņēmumi, valsts institūcijas, kā arī publiskās un privātās organizācijas, kas praksē ievieš inovatīvus un ilgtspējīgus risinājumus. Balvai pieteikties iespējams līdz 14.oktobrim, aizpildot anketu tīmekļvietnē www.balticsustainabilityawards.eu.

Šis ir jau otrais gads, kad Baltijas Ilgtspējas inovāciju balva godinās ilgtspējas inovāciju līderus, ar mērķi veicināt pieredzes apmaiņu un iedvesmot visas iesaistītās puses uz jauniem sasniegumiem. Organizatori informē, ka šogad liels uzsvars likts uz ilgtspējas dažādību, lai veicinātu uzņēmumu un sabiedrības izpratni par ilgtspējas jomām, kas sniedzas tālāk par ietekmi uz vidi, pievēršoties arī pārvaldības un sociālajiem aspektiem. "Ietekme uz vidi" kategorijā šogad iespējams iesniegt pieteikumus apakškategorijās "Atjaunojamā enerģija", "Resursu atkārtota izmantošana", "Mobilitāte", "Ilgtspējīgas piegādes ķēdes" un "Sociālās iniciatīvas". Uzņēmumus un jaunuzņēmumus, kas radījuši inovācijas tieši zaļo tehnoloģiju un ilgtspējas inovāciju jomās aicina pieteikties kategorijai "Zaļās inovācijas". Lai izceltu arī individuālos centienus veicināt sabiedrības izpratni par ilgtspēju, uzņēmumu un organizāciju vadītājiem, kā arī lektoriem un ekspertiem iespējams individuāli pieteikties kategorijā "Pārmaiņu vēstneši". Viens uzņēmums vai organizācija var pieteikt vairākas iniciatīvas vienā vai vairākās kategorijās.

"Strauji pieaug ieguldījumi ilgtspējas jomā: 2021.gadā vien Eiropas zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumi piesaistīja gandrīz 11 miljardu eiro lielas investīcijas. Redzam, ka arī Baltijas uzņēmumi seko šai pozitīvajai tendence un arvien vairāk sāk novērtēt un pievērsties potenciālam, ko inovācijas var sniegt ilgtspējas mērķu sasniegšanai. Jāatzīst gan, ka pašlaik uzņēmumiem trūkst platformas, kur mainīties pieredzē un zināšanās, lai iedvesmotu tos, kas vēl tikai meklē veidus, kā attīstīt ilgtspējas virzienu savā uzņēmumā vai organizācijā. Tieši tādēļ mēs aicinām uzņēmumus un organizācijas dalīties ar saviem ilgtspējas risinājumiem, " atklāj "Helve" biznesa attīstības vadītāja Anna Ķiesnere.

"Globāli orientēti uzņēmumi zina, ka ilgtspējīga uzņēmējdarbība šodien vairs nevar būt "nice to have" zaļā iniciatīva, bet ir obligāta prasība, ko pieprasa eksporta tirgi, vietējie un starptautiskie normatīvi, un darbinieki. To arī demonstrē straujais investīciju pieaugums ilgtspējas jomā," uzsver "Baltic Block" direktors un Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvas žūrijas pārstāvis Andis Šķēle. "Mēs pārstāvam kokrūpniecības industriju, kuru uzskata par ilgtspējīgu un samērā teicamu aprites ekonomikas paraugu. To noturēt ir katra industrijas dalībnieka atbildība, tāpēc esam priecīgi būt Baltijas ilgtspējas inovāciju balvas partneris. Tā ne tikai izceļ uzņēmumus, kas domā tālāk par sava biznesa robežām, bet arī atklāj jaunus veidus, kā varam kļūt vēl atbildīgāki," turpina Andis Šķēle.

2021.gad Baltijas Ilgtspējas un inovāciju balva saņēma vairāk nekā 300 pieteikumu un apbalvoti tika 8 uzvarētāji no visām Baltijas valstīm, godinot katras valsts inovatīvākos un ilgtspējīgākos risinājumus. Starp pagājušā gada uzvarētājiem no Latvijas bija Vides ilgtspējas institūts, kas attīsta satelītu datos balstītu rīku ilgtspējīgas rīsu audzēšanas prakses uzraudzībai Vjetnamā. Institūta izstrādātā tehnoloģija ļauj rīsu audzētājiem samazināt radītās SEG emisijas un patērētos ūdens resursus, tajā pašā laikā nezaudējot ražas apjomu.

Organizatori informē, ka no šogad jau saņemtajiem pieteikumiem redzams, ka ilgtspējas nozīme uzņēmumu Baltijā ir pieaugusi. Pašlaik visvairāk pieteikumu no Latvijas pārstāvjiem saņemti tieši "Zaļo inovāciju" kategorijā, kas paredzēta, lai izceltu jaunus tehnoloģiju risinājumus, lai samazinātu negatīvo ietekmi uz vidi. Pašmāju uzņēmumu ievērojama aktivitāte vērojama arī atjaunojamās enerģijas un sociālo iniciatīvu jomās.

Pieteikties Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvai iespējams līdz 14.oktobrim vietnē www.balticsustainabilityawards.eu. Iesniegtos pieteikumus vērtēs starptautisku ekspertu žūrija, balstoties uz metodoloģiju, ko speciāli Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvai izstrādājis metodoloģijas partneris EY. Spilgtākos ilgtspējas vēstnešus palīdzēs noteikt sabiedrības balsojums katrā no Baltijas valstīm. Trīsdesmit finālisti tiks paziņoti 16.novembrī un Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvas apbalvošanas ceremonija, kurā tiks nosaukti uzvarētāji, norisināsies klātienē Splendid Palace, Rīgā un tiešsaistē 30.novembrī.

Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvu rīko inovāciju vadības uzņēmums "Helve" sadarbībā ar "Rimi Baltic". Pasākumu atbalsta stratēģiskais metodoloģijas partneris "EY" un partneri "Dokobit" un "Baltic Block", informatīvi pasākumu atbalsta portāls "Delfi" un "Clear Channel". Uzzināt vairāk un pieteikties Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvai iespējams tīmekļvietnē www.balticsustainabilityawards.eu.

Informāciju sagatavoja Elīza Lazdāne, Baltijas Ilgtspējas balvas mediju attiecības. Kontakti: +371 26163626, eliza@helve.eu

Par Helve

Helve ir viens no Baltijā vadošajiem uzņēmumiem atvērto inovāciju vadībā. Helve komanda vada akcelerācijas programmas, iekšējo inovāciju inkubatorus un dizaina sprintus, vietēja un starptautiska līmeņa hakatonus un citus atvērto inovāciju projektus. Helve mērķis ir palīdzēt vadošiem tirgus uzņēmumiem, valsts sektoram un strauji augošiem jaunuzņēmumiem realizēt potenciālu, ko sniedz inovācijas, tehnoloģijas un pārmaiņu radītās iespējas. https://www.helve.eu/ https://www.balticsustainabilityawards.eu/

    Avots
    Helve / Baltic Sustainability Awards

    Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

    Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
    1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
    2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
    3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
    Reģistrēties

    Mūsu partneri