Pārlekt uz galveno saturu

Pasniegs "Eksporta un inovācijas balvu 2023"

Svinīgā ceremonijā 14. decembrī plkst. 18.30, Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē, Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča klātbūtnē tiks godināti konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2023" laureāti. Ceremonijai tiešraidē varēs sekot līdzi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Facebook lapā un platformā Delfi.lv.

LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja: "Šis gads eksportā un inovācijā ir atklājis mūsu uzņēmumu pārsteidzošo spēju pielāgoties apstākļiem. Mēs redzam, ka uzņēmumi strādā pie ilgtspējīgas attīstības, iegulda tehnoloģijās, kā arī mērķtiecīgi un pārdomāti risina globālo izaicinājumu radītās problēmas. Katrs no 55 balvai nominētajiem uzņēmumiem ir izcils un šie uzņēmumi apliecina Latvijas ekonomikas spēju atjaunoties un attīstīties spītējot sarežģījumiem ārējos tirgos."

Konkursu organizē LIAA sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Centrālo statistikas pārvaldi, eksportētāju asociāciju "The Red Jackets" un finanšu institūciju "Altum". Tā mērķis ir godināt Latvijas uzņēmējus, kuri rada eksportspējīgus un inovatīvus produktus, nodrošinot valsts ekonomisko izaugsmi un demonstrējot pozitīvu piemēru tiem, kas vēl tikai domā par savu ceļu uzņēmējdarbībā.

Piecās kategorijās "Eksporta un inovācijas balvai" nominēti 55 uzņēmumi. Ceremonijā tiks nosaukti balvas ieguvēji kategorijās "Eksporta jaunpienācējs", "Eksporta līderis", "Eksporta čempions", "Inovācijas čempions" un "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts". Konkursa nominantus noteica žūrija, kurā piedalījās finanšu institūciju, uzņēmēju organizāciju, Ekonomikas ministrijas, LIAA un plašsaziņas līdzekļu deleģētie pārstāvji.

Uzņēmumu nominācijas tika izvirzītas, izvērtējot Centrālās statistikas pārvaldes apkopotos datus. Konkursa žūrija vērtēja datus par uzņēmumu eksportu, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti un nodarbināto skaitu. Tāpat žūrija iepazinās ar uzņēmumu attīstības plāniem, ieguldījumiem cilvēkkapitālā, ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā, sadarbībā ar zinātniski pētnieciskajām iestādēm.

Ceremonijas laikā tiks pasniegta arī finanšu institūcijas "Altum" specbalva "Drošākais eksportētājs".

Ar balvai nominētajiem uzņēmumiem var iepazīties šeit: https://www.eibalva.lv/nominanti/.

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri