Pārlekt uz galveno saturu

"Pasažieru vilciens" pārstāvji pieredzes apmaiņā Lietuvā iepazīst "Škoda Vagonka" elektrovilcienu izmantošanu

No 31.maija līdz 1.jūnijam AS "Pasažieru vilciens" pārstāvji no Tehniskā departamenta un Ritošā sastāva servisa departamenta viesojās Viļņā pie Lietuvas dzelzceļa pasažieru pārvadātāja "LTG Link", lai apzinātu uzņēmuma pieredzi "Škoda Vagonka" elektrovilcienu ekspluatācijā, apkalpošanā un remontā. "LTG Link" pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu izmanto "Škoda Vagonka" divstāvu elektrovilcienus.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī prakse apkalpojošā personāla sagatavošanā (mašīnistu apmācība, remonta speciālistu sagatavošana un apmācība), normatīvo dokumentu bāzes sagatavošanā, kas reglamentē "Škoda Vagonka" elektrovilcienu ekspluatāciju. Izskatīti arī tādi ikdienas darba veikšanai būtiski jautājumi kā lokomotīvju brigāžu darba organizēšana darbam ar "Škoda Vagonka" elektrovilcieniem un darba grafika sastādīšana, elektrovilcienu remonta procesa organizēšana un nepieciešamo rezerves detaļu piegādes iespējas. Latvijas uzņēmuma pārstāvji arī apmeklēja elektrovilcienu un dīzeļvilcienu remontu depo.

Pirmo "Pasažieru vilcienam" saražoto "Škoda Vagonka" elektrovilcienu jūnija beigās ar vairākiem kravas auto sāks nogādāt no Čehijas caur Poliju un Lietuvu uz Rīgu. Tam sekos arī nākamais. Vilcieni tiks vesti pa daļām, atsevišķi nodalot jumta daļu un ratiņus, tāpēc pēc piegādes Rīgā tos būs nepieciešams atkal samontēt. Plānots, ka elektrovilcienu testēšanu uz dzelzceļa infrastruktūras Latvijā sāks augustā.

AS "Pasažieru vilciens" visus 32 "Škoda Vagonka" ražotos elektrovilcienus, kuri būs pilnībā gatavi pasažieru pārvadājumiem, saņems līdz 2023.gada beigām. Pirmie 23 elektrovilcieni tiks piegādāti 2023.gada pirmajā pusgadā, atlikušie deviņi - 4. ceturksnī. Visa projekta kopējās izmaksas ir 257,889 miljoni eiro, un 23 jauno elektrovilcienu sastāvu iegāde plānota ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 114,211 miljonu eiro apmērā.

Par AS "Pasažieru vilciens"

2001.gada 2.novembrī dibinātā akciju sabiedrība "Pasažieru vilciens" ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu Latvijas teritorijā. AS "Pasažieru vilciens" ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums. 2021.gadā uzņēmums pārvadāja vairāk nekā 11 miljonus pasažieru, 98,9% reisu izpildot precīzi pēc vilcienu kursēšanas grafika.

Informāciju sagatavoja Sigita Zviedre, AS "Pasažieru vilciens" Korporatīvo attiecību daļas vadītāja. Kontakti: 26377286, sigita.zviedre@pv.lv. 

Avots
PV / SAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri