Pārlekt uz galveno saturu

Par Latvijas Zinātnes padomes direktori tiek izvirzīta Lauma Muižniece

Noslēdzies atklātais konkurss uz Latvijas Zinātnes padomes (LZP) direktora amatu, un par LZP konkursa uzvarētāju atlases komisija vienbalsīgi atzinusi Laumu Muižnieci. Konkursa uzvarētāja guvusi arī nozares ministres apstiprinājumu.  

Laumas Muižnieces līdzšinējā darbavieta jau vairāk nekā četrus gadus bijusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Tur potenciālā LZP direktore strādājusi Tehnoloģiju departamentā, sākot no eksperta līmeņa līdz pat departamenta direktores amatam, ko L. Muižniece ieņem, sākot no 2020. gada marta. Paralēli konkursa uzvarētāja jau kopš 2012. gada ir bijusi vieslektore, vēlāk docente Banku augstskolā. Tāpat L. Muižniece no 2016. gada ir Latvijas Universitātes Ķīmiskās fizikas institūta darba pakas “Technology marketing” vadītāja, kur strādā ar tehnoloģiju mārketingu.

Pirms darba Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā Lauma Muižniece strādājusi Latvijas Universitātē – sākotnēji kā projektu vadītāja Attīstības un plānošanas departamentā, bet no 2016. gada – kā vecākais eksperts Inovāciju centrā.

LZP direktora amatam izvirzītā Lauma Muižniece Banku augstskolā ir ieguvusi profesionālā maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā, savukārt Tallinas Tehnoloģiju universitātē iegūts doktora grāds tehnoloģiju vadībā.

L. Muižniece atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei angļu valodu pārvalda C līmenī, bet krievu un vācu valodu – B līmenī.

Kā vēstīts iepriekš, atklātais konkurss norisinājās trīs kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un to atbilstība konkursa prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendente konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un izklāstīja savu stratēģisko redzējumu par LZP kā efektīvas pētniecības institūcijas nostiprināšanos Latvijā, tās prioritātēm un attīstību. Savukārt konkursa trešajā kārtā pretendente demonstrēja savas vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, pārmaiņu vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu un orientāciju uz attīstību.

Lai stātos amatā, konkursa uzvarētājai vēl jāsaņem apstiprinājums no Ministru kabineta.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela un Latvijas Jauno zinātnieku apvienības biedrs, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas vadītājs, pētnieks Guntars Kitenbergs. Tāpat pretendentu vērtēšanā par neatkarīgiem novērotājiem bija uzaicināti Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš un Ekonomikas ministrijas Inovācijas departamenta Inovācijas politikas nodaļas vadītājs Mārtiņš Jansons.

Informāciju sagatavoja Valsts kancelejas Komunikācijas departaments. Konsultante Santa Jirgensone, kontakti: +371 67082922santa.jirgensone@mk.gov.lv. Publicitātes foto. 

Avots
MK

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri