Pārlekt uz galveno saturu

Papildu ieņēmumi uzņēmumiem no elektrouzlādes sadarbībā ar Elektrum Drive

Šonedēļ AS "Latvenergo" elektromobilitātes pakalpojumiem ievieš zīmolu Elektrum Drive visās Baltijas valstīs. Turpmāk šo pakalpojumu ērtāku padarīs arī atjaunotā Elektrum Drive lietotne ar plašu funkcionalitāti izmantošanai Baltijas valstīs. Sadarbībā ar jauno zīmolu iespēju veidot savu individuālo uzlādes staciju un vienlaikus gūt papildu ienākumus šobrīd izmanto jau 15 uzņēmumu ar 50 uzlādes pieslēgpunktiem.

Latvijas uzņēmēji ir saskatījuši elektromobilitātes pakalpojumos sava biznesa attīstību un jaunu peļņas iespēju, liecina Elektrum līdzšinējā pieredze, attīstot uzlādes tīklu sadarbībā ar partneriem. Lai atbalstītu uzņēmēju interesi un veicinātu uzlādes vietu pieaugumu, Elektrum Drive piedāvā uzņēmumu, kuri gatavojas ieviest elektromobilitātes risinājumus, vajadzībām pielāgotus risinājumus. Uzņēmēji var saņemt ienākumus no visām veiktajām uzlādēm, izbūvējot uzlādes un nomājot Elektrum Drive pakalpojumu vai arī investīcijas uzlādes vietas izbūvē veic Elektrum Drive, daloties ar uzlādes gūtajiem ieņēmumiem.

"Šonedēļ Baltijas valstīs elektromobilitātes pakalpojumiem ieviešam jaunu zīmolu - Elektrum Drive, kas ir apliecinājums mūsu izaugsmes plāniem kaimiņvalstīs jau šogad. Jaunais zīmols apvieno mūsu zināšanas un ambīcijas, plašo uzlādes tīklu un apkalpošanas kultūru, klientu ērtības un sadarbības iespējas ar partneriem uz abpusēji izdevīgiem noteikumiem," saka Kaspars Cikmačs, AS "Latvenergo" valdes loceklis. Paplašinot robežas, Elektrum Drive zīmols darbojas visās Baltijas valstīs, kas ir šī gada elektrouzlādes attīstības mērķis. Ieviešot uzlādes pakalpojumu kaimiņvalstīs, vienlaikus ir paplašināta lietotnes Elektrum Drive funkcionalitāte, kas ļauj veikt uzlādes visās trīs valstīs, gan ar priekšapmaksu, gan arī ar pēcapmaksu, vai saņemot rēķinu vienoti ar citiem Elektrum pakalpojumiem. Tāpat, aprīkojot partnera uzstādītas uzlādes stacijas ar Elektrum Drive uzlādes pakalpojumu, iznomājot to no Elektrum, mēs nodrošinām uzlādes pakalpojumu un sekojam uzlādes stacijas darbībai, partnerim saņemot ieņēmumus no veiktajām uzlādēm.

Kopš 2019.gada, kad Elektrum atklāja pirmās uzlādes stacijas vienlaikus ar Latvijā izveidoto lietotni, ir audzis to uzlādes staciju skaits, kas atvērtas sadarbībā ar partneriem. Šobrīd tās ir 27 stacijas ar 95 pieslēgvietām, kurās ienākumi no elektroauto uzlādes nonāk arī pie uzņēmējiem.

"Uzņēmumiem, kas redz potenciālu savos stāvlaukumos izvietot uzlādes stacijas un atrodas sabiedrībai izdevīgās vietās, kā, piemēram, lielveikali, biznesa un biroju centri, lielceļu krustojumi vai pašvaldībai piederoši īpašumi, ir iespēja uzstādīt jaunas ātrās uzlādes stacijas, kur stacijas iekārtu, uzturēšanas, klientu apkalpošanas un citas izmaksas apmaksā Elektrum, turklāt palielināt savus ieņēmumus, gūstot peļņu no vietas iznomāšanas vai par katru uzlādēto kilovatstundu," saka Kaspars Cikmačs, AS "Latvenergo" valdes loceklis.

Šis ir populārs sadarbības modelis, kurā uzņēmums iegūst gan mūsdienīgu pakalpojumu, tehnisko nodrošinājumu un servisu, kā arī saņem daļu no uzlādes ienākumiem.

Informāciju sagatavoja Ivita Bidere, AS "Latvenergo" Preses sekretāre. Kontakti: 67728809; 29279158, ivita.bidere@latvenergo.lv. Foto: Evija Trifanova, LETA. 

Avots
Latvenergo / Elektrum

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri