Pārlekt uz galveno saturu

Pagarināta pieteikšanās "LDDK Līdzsvara balvai 2021"

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) vēlas izcelt tos darba devējus, kuri īpašu uzmanību veltījuši savu darbinieku darba un privātās dzīves līdzsvara sekmēšanai, tāpēc uzņēmumiem vēl līdz šī gada 14.janvārim ir iespēja iesniegt pieteikumus "LDDK Līdzsvara balvai 2021" 7 nominācijās. Uzvarētājus Latvijas Darba devēju konfederācija paziņos 2022.gada 4.februārī tiešsaistes apbalvošanas pasākumā.

Darba un privātās dzīves līdzsvars ir priekšnoteikums veiksmīgai uzņēmuma darbībai un tā ir situācija, kad persona ir apmierināta ar laika sadalījumu, ko tā velta vai var veltīt darbam un savai privātajai dzīvei. Tomēr bieži vien rodas konflikts jeb spiedze starp personas dažādajām lomām sabiedrībā, jo līdzsvara nav vai tas ir zaudēts. Uzlabots darba un privātās dzīves līdzsvars ļauj ne tikai noturētu esošos darbiniekus un piesaistītu jaunus, bet arī iekļaut darba tirgū arvien plašākas sabiedrības grupas un uzlabot uzņēmumu vai organizācijas darbību, konkurētspēju un produktivitāti.

"LDDK Līdzsvara balvai 2021" uzņēmēji var pieteikt savu labo praksi inovatīva un veiksmīga atbalsta sniegšanā saviem darbiniekiem ar mērķi līdzsvarot darba un privāto dzīvi. Piedaloties, jebkuram uzņēmumam ir iespēja sevi pozicionēt kā atbildīgu un mūsdienīgu darba devēju, kam rūp darbinieku labbūtība un kam tā ir būtiska uzņēmuma konkurētspējas un produktivitātes nodrošināšanā. Līdzsvara balvas pretendentam ir jābūt Latvijā reģistrētam uzņēmumam. Iniciatīvas, kas jau ir apbalvotas ar "Līdzsvara balvu", atkārtoti uz to nevar pretendēt.

"Piemērotākā formula darba un privātās dzīves līdzsvaram noteikti ir meklējama organizatoriskā līmenī - savstarpējā komunikācijā un nepārtrauktā mijiedarbībā. Tomēr, apzinoties, ka tieši darba devējam ir noteicošā loma labākas darba vides un apstākļu veidošanā saviem darbiniekiem, vēlamies pateikties tiem uzņēmumiem, kuri ir īpaši padomājuši par darba ņēmēju labbūtību un ieviesuši dažādus inovatīvus risinājumus. Darba un privātās dzīves līdzsvaru sekmējoša politika uzlabo uzņēmuma konkurētspēju, darba ražīgumu un palīdzēt efektīvāk reaģēt uz mainīgajiem darba tirgus apstākļiem, " saka LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

LDDK Līdzsvara balvai 2021" uzņēmēji var pieteikt 2021.gada laikā īstenotos atbalsta pasākumus:

 • darbiniekiem ar bērniem līdz 18 gadiem;
 • darbiniekiem - aprūpētājiem;
 • darbiniekiem elastīgu darba režīmu īstenošanai;
 • sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanai;
 • darbinieku garīgās un fiziskās veselības un labsajūtas veicināšanai;
 • gados vecāku darbinieku (55+) fiziskās un garīgās labsajūtas uzlabošanai, darba vides pielāgošanai;
 • darbinieku ar invaliditāti fiziskās un garīgās labsajūtas uzlabošanai, darba vides pielāgošanai.

Visus iesniegtos priekšlikumus LDDK Līdzsvara balvai 2021 vērtēs žūrija, kuras sastāvā ir LDDK, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Labklājības ministrijas pārstāvji.

Pieteikties LDDK Līdzsvara balvai 2021 iespējams līdz 2022.gada 14.janvārim, aizpildot informāciju par īstenoto iniciatīvu elektroniskajā anketā https://ej.uz/lidzsvarabalva2021.

Ar balvas nolikumu iespējams iepazīties šeit: https://ej.uz/lidzsvarabalvanolikums

2021.gadā balvas saņēma:

• VSIA "Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca" - kategorijā "Atbalsta pasākums darbiniekiem ar bērniem līdz 18 gadu vecumam";

• PSIA "Ventspils reiss" - kategorijā "Atbalsta pasākums sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanai";

• SIA "Wunder Latvia" - kategorijā "Pasākums darbinieku garīgās un fiziskās veselības un labsajūtas veicināšanai";

• AS "Sadales tīkls" - kategorijā "Atbalsta pasākums darbiniekiem elastīga darba režīma īstenošanai".

Balvu finansē Eiropas Savienības programma "Tiesības, vienlīdzība un pilsonība" (2014-2020) projekta "Līdzsvars visiem (B4A)" Nr. 881676-B4A ietvaros.

Informāciju sagatavoja Kristīna Veihmane. Kontakti: 26 432 102, kristina.veihmane@lddk.lv. 

  Avots
  LDDK

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri