Pārlekt uz galveno saturu

Omniva un Neste vienojas par sadarbību ilgtspējīga autoparka jomā

Loģistikas nozares uzņēmums Omniva, lai sasniegtu savus vides aizsardzības mērķus, vienojies ar SIA Neste Latvija par atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu sūtījumu piegādes pakalpojumu nodrošināšanā. Pāreju uz tikai Neste MY degvielas izmantošanu plānots īstenot pakāpeniski un ilgtermiņā tas ļaus Omniva samazināt uzņēmuma autoparka radītās siltumnīcefekta gāzu emisijas līdz pat 90 %*.

Starp uzņēmumiem panāktā vienošanās šobrīd paredz, ka atjaunojamo dīzeļdegvielu izmantos Rīgā un Pierīgā piegādes veicošie transportlīdzekļi, tādējādi arī sekmējot gaisa kvalitātes uzlabošanos galvaspilsētā un tās apkārtnē.

“Viens no Omniva darbības virzieniem ir kurjeru un pakomātu piegādes – pandēmijas laikā pieprasījums pēc šī pakalpojuma ir daudzkāršojies. Tas, protams, arī nozīmē autoparka skaitlisko un tā izmantošanas intensitātes pieaugumu. Apzinoties, ka tas nenovēršami atstāj būtisku ietekmi uz apkārtējās vides kvalitāti, arvien vairāk domājam par ilgtspējīgu un videi draudzīgu risinājumu ieviešanu visā mūsu pakalpojumu sniegšanas dzīves ciklā. Tā kā šobrīd elektroauto segmentā nav piegāžu specifikai atbilstošu risinājumu, atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošana ir labākā iespējamā alternatīva, kā virzīties uz klimata neitralitātes mērķu sasniegšanu,” norāda Omniva vadītāja Latvijā Beāte Krauze-Čebotare.

Savukārt Neste Latvija valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis pauž gandarījumu, ka arvien vairāk Latvijā strādājošo uzņēmumu, it īpaši transporta un loģistikas jomā, apzinās savu atbildību sabiedrības, vides un nākamo paaudžu priekšā un meklē risinājumus, kā mazināt savas darbības negatīvo ietekmi.

“Gan Latvijā, gan citur pasaulē klimata pārmaiņas ir reālas un tās skar ikvienu no mums. Tieši tādēļ augsti novērtējam ikvienu uzņēmumu, kurš sper atbildīgus soļus un pārvērš tos reālā rīcībā – ceram, ka Omniva iniciatīvai sekos arī citi uzņēmumi. Esmu pārliecināts, ka videi draudzīgas dīzeļdegvielas izmantošana ir viens no tūlītējiem risinājumiem ilgstošai problēmai un veids, kā kopīgi pāriet uz reāli funkcionējošu aprites ekonomiku,” uzsver Armands Beiziķis.

Turpmāk daļā no Omniva autoparka tiks izmantota Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela, kas nav ražota no naftas, bet gan no atjaunojamiem resursiem – pārtikas, zivjrūpniecības un to pārstrādes pārpalikumiem. Neskatoties uz to, degvielas ķīmiskā formula ir identiska fosilajai dīzeļdegvielai un tādēļ tā ir piemērota visiem dīzeļdzinējiem.

Atjaunojamā dīzeļdegviela patlaban ir pieejama divās Neste degvielas uzpildes stacijās Rīgā: Skanstes ielā 7 un Kārļa Ulmaņa gatvē 84.

Neste ir lielākais atjaunojamās dīzeļdegvielas ražotājs pasaulē ar rūpnīcām Somijā, Singapūrā un Nīderlandē, un izplatīšanas tirgiem Eiropā un ASV. 2020. gadā vien Neste kopā ar klientiem samazināja globālo emisiju apjomu par 10 miljoniem tonnu. Šis apjoms ir līdzvērtīgs oglekļa pēdas nospiedumam, ko veido 1,5 miljoni Eiropas Savienības iedzīvotāju viena gada laikā (Pasaules bankas dati) vai noņemot no ceļiem 3,7 miljonus vieglo automašīnu uz vienu gadu.

Par Omniva

SIA Omniva ir dibināta 2012. gadā un sniedz sūtījumu loģistikas, informācijas loģistikas un e-rēķinu apstrādes pakalpojumus. Omniva ir plašākais pakomātu tīkls Baltijā, kas nodrošina kvalitatīvu, ātru un drošu servisu preču piegādei un ir pieejams 24 stundas diennaktī. Šobrīd Latvijas Omniva tīklā ir 208 pakomāti, kas izvietoti 97 apdzīvotās vietās Latvijā.

Par Neste

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82 % no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija

SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas

mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv

*Aprites cikla emisijas un emisiju samazinājuma aprēķinu metodoloģija atbilst Eiropas Savienības atjaunojamo energoresursu direktīvai (2009/28/EK).

Informāciju sagatavoja Ilze Pērkone, “Neste Latvija” Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja. Publicitātes foto. 

Avots
NESTE Latvija

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri