Pārlekt uz galveno saturu

Omniva investēs 40 miljonus eiro Baltijā modernākā šķirošanas termināļa būvniecībā Kauņā

Baltijā plašāko pakomātu tīklu pārvaldošais uzņēmums Omniva investēs vairāk nekā 40 miljonus eiro Baltijas valstīs modernākā paku šķirošanas termināļa būvniecībā un tajā uzstādītajās tehnoloģijās Kauņas Brīvajā ekonomiskajā zonā (Lietuvā). Šis būs līdz šim lielākais Baltijas valstīs strādājošās Omniva grupas ieguldījums un jaunais terminālis apstrādās ne tikai Lietuvā piegādājamos, bet arī starptautiskos sūtījumus uz visām trim Baltijas valstīm.

"Ņemot vērā e-komercijas un ar to saistītās sūtījumu loģistikas nozares nākotnes perspektīvas, uzskatām šo ieguldījumu par ļoti savlaicīgu. Pirmkārt, jaunā šķirošanas līnija palīdzēs optimizēt biznesa procesus, tādējādi vēl vairāk uzlabojot mūsu sniegto pakalpojumu kvalitāti un paplašinot to pieejamību. Otrkārt, jaunais terminālis stiprinās Omniva grupas kā prioritārā loģistikas partnera pozīcijas visā Baltijā, kā arī uzlabos darba apstākļus darbiniekiem un būs paraugs ilgtspējīgai dabas resursu izmantošanai," uzsver Omniva valdes priekšsēdētājs Marts Mägi.

Jaunais paku šķirošanas terminālis un uzņēmuma biroja telpas atradīsies Kauņas Brīvajā ekonomiskajā zonā un tā platība sasniegs 21 tūkstoti kvadrātmetru - teritorija, kas ir līdzvērtīga trim futbola stadioniem.

No kopējām investīcijām aptuveni 10 miljoni eiro tiks ieguldīti Equinox Europa paku šķirošanas līnijā, kas no tirgū pieejamajām būs mūsdienīgākā un spēs automātiski vairāk nekā 700 virzienos sašķirot līdz pat 360 tūkstošiem sūtījumu dienā (aptuveni 15 tūkstoši sūtījumu stundā). Plānots, ka jaunā šķirošanas līnija apkalpos arī starptautiskos Omniva sūtījumus, kas Baltijas valstis sasniedz no Rietumeiropas, Ķīnas un citām valstīm. Tāpat tehnoloģiski progresīvais paku šķirošanas terminālis ļaus maksimāli izvairīties no cilvēciskā faktora kļūdām, un sūtījumi tiks piegādāti ātrāk.

"Šodien Baltijā mēs esam līderis pakomātu sūtījumu skaita ziņā un atrodamies mīlētāko zīmolu trijniekā. Lai gan ekonomika šobrīd piedzīvo zināmas turbulences, esam pārliecināti, ka investīcijas ir savlaicīgas, saprātīgas un vērstas uz ilgtermiņa plāniem un saistībām ar visām ieinteresētajām pusēm: klientiem, darbiniekiem, partneriem un sabiedrību, lai Omniva būtu pēc iespējas tuvāk saviem klientiem," norāda Marts Mägi.

2021.gadā Omniva pakomātos visā Baltijā piegādājusi 24 miljonus sūtījumu. Kopumā Omniva grupai šobrīd ir 937 pakomāti Igaunijā (287), Latvijā (300) un Lietuvā (350) un to skaits nepārtraukti pieaug.

Jaunā termināļa ar automatizētās šķirošanas līnijas būvniecību paredzēts pabeigt 2024.gada pirmajā ceturksnī.

Omniva Grupa (AS Eesti Post) ir Igaunijas valstij piederošs uzņēmums, kurš nodrošina paku sūtījumu, pasta un loģistikas, kā arī digitālo risinājumu izstrādi un starptautisko pārvadājumu pakalpojumus. SIA Omniva Latvijā un UAB Omniva LT Lietuvā nodrošina pakomātu un kurjeru pakalpojumus. UAB Omniva LT ir izveidots, lai nodrošinātu jaunā loģistikas centra būvniecību Kauņā. Grupā ietilpst arī OÜ Finbite (e-rēķinu nodrošināšana), AS Maksekeskus (tiešsaistes maksājumu risinājumi). Kopumā Omniva grupā nodarbināti 2472 cilvēki visās Baltijas valstīs.

Informāciju sagatavoja Ruta Pole, SIA Omniva mārketinga vadītāja. Kontakti: +371 24949944, ruta.pole@omniva.lv, www.omniva.lv, facebook.com/omniva.lv. 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri