Pārlekt uz galveno saturu

OECD diskutē par 2021.gada Ekonomikas pārskatu par Latviju

Šā gada 13.-14. decembrī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ekonomikas attīstības un pārskatu analīzes komitejā notiek diskusija par 2021. gada Ekonomikas pārskatu par Latviju, ko OECD atbilstoši vispārējai praksei publicē reizi divos gados. Latviju OECD sanāksmē pārstāvēja plaša delegācija Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Edmunda Valanta vadībā.

2021. gada OECD Ekonomikas pārskata galvenais fokuss ir uz Latvijas eksporta ar augstāku pievienoto vērtību veicināšanu, kas ir viena no Latvijas valdības prioritātēm straujākas Latvijas tautsaimniecības izaugsmes un iedzīvotāju labklājības pieauguma nodrošināšanai.

Kopumā OECD komitejas dalībnieki atzinīgi novērtēja Latvijas ievērojamo un līdzsvaroto tautsaimniecības izaugsmi. Diskusijas laikā OECD pauda atbalstu Latvijas valdības prioritātei veicināt eksportu ar augstāku pievienoto vērtību. Savukārt kā nozīmīgs izaicinājums OECD valstu skatījumā tika akcentēta Covid-19 krīzes pārvarēšana un nepieciešamība paātrināt vakcinācijas tempu, inovācijas sistēmas stiprināšana, veselības un sociālās aprūpes pakalpojumu pieejamība, izglītības politikas atbilstība darba tirgus prasībām, kā arī pāreja uz digitālo un zaļo ekonomiku.

2021. gada OECD Ekonomikas pārskats par Latviju tiks oficiāli prezentēts 2022. gada 9. martā. Līdzīgi kā iepriekšējos Ekonomikas pārskatos arī šajā pārskatā tiks atspoguļots OECD skatījums uz Latvijas pašreizējo ekonomisko situāciju, galvenajiem sagaidāmajiem  izaicinājumiem un  strukturālo reformu īstenošanas procesu. Cita starpā pārskatā OECD sniegs rekomendācijas, lai palīdzētu Latvijas valdībai un politikas veidotājiem nodrošināt ilgtspējīgu tautsaimniecības attīstību.

Informācija sagatavota Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā. Kontakti: prese@em.gov.lv. Publicitātes foto. 

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri