Pārlekt uz galveno saturu

Notiks pirmais digitālais datu analītikas un vizualizācijas hakatons Latvijā

Latvijas augstāko izglītības iestāžu studenti 3. un 4.decembrī Latvijas Universitātes un Baltijas Datoru Akadēmijas rīkotajā virtuālajā datu vizualizācijas un analītikas pasākumā - hakatonā - radīs inovatīvus problēmu risinājumus projektam Wallstreet.lv, Latvijas Ūdeņraža Asociācijai un transporta sektoram.

Dalībniekiem plašāku ieskatu datu vizualizācijā un analītikā palīdzēs gūt SIA "ZoomCharts" vadītājs Jānis Volbergs, stāstot, kā valsts un uzņēmumu vidē praktiski tiek izmantota datu vizualizācija un analītika.

Savukārt piesaistītie mentori - Wallstreet.lv pārstāvis Hermanis Juzefovičs, komunikācijas, reklāmas un notikumu profesionālis Ansis Egle, rīcībpolitikas padomnieks OECD Mārtiņš Krieviņš, juriste un rīcībpolitikas veidošanas eksperte Linda Austere un "Hydrogen Europe" valdes loceklis Aivars Starikovs - darba procesā dalībniekiem sniegs padomus, pieredzes stāstus un ieteiks labākos variantus problēmu risināšanai.

Hakatonam pieteikušies vairāki desmiti dalībnieku, kuri ir Latvijas Universitātes, Banku augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes studenti vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Studentiem jau pirms hakatona bija ekskluzīva iespēja apgūt bezmaksas apmācību kursu programmatūras "Microsoft Power BI" izmantošanā.

Hakatona laikā radītos risinājumus vērtēs pieci nozares eksperti: Latvijas Universitātes profesore Signe Bāliņa, LDDK Izglītības un nodarbinātības jomas vadītājs un Nacionālais NEP koordinators Rihards Blese, Baltijas Datoru Akadēmijas izpilddirektore Signe Briķe, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Ilmārs Poikāns un SIA "ZoomCharts" vadītājs Jānis Volbergs.

Galvenā hakatona organizatora, Baltijas Datoru Akadēmijas, izpilddirektore Signe Briķe uzsver, ka ir svarīgi "ne tikai mācot un palīdzot valsts pārvaldei un uzņēmumiem attīstīt prasmes, bet arī praktiski kopā ar Latvijas Universitāti un uzņēmējiem sniegt studentiem iespēju praktiski strādāt ar tirgū pieprasītu rīku un iegūt vajadzīgās zināšanas, risinot aktuālus izaicinājumus. Dati un datos balstīti lēmumi ir jebkura uzņēmuma fokusā un būtiski visai sabiedrībai. Mums ir patiess prieks, ka varam piedāvāt iespēju studentiem mācīties no nozares ekspertiem un radīt jaunus inovatīvus risinājumus."

Komandas savā starpā sacenšās par trim godalgotajām vietām, no kurām 3.vieta saņems 1000 eiro, 2.vieta 1500 eiro, bet uzvarētājiem tiks piešķirta naudas balva 2000 eiro apmērā.

Hakatona dalībnieku gala prezentācijas būs iespējams redzēt Latvijas Universitātes Inovāciju centra LUMIC Facebook lapā 4.decembrī pulksten 17.30 - https://www.facebook.com/LUmicrosoftinovacijucentrs.

Hakatona norisi atbalsta Latvijas Universitāte, pasākumu rīko Baltijas Datoru Akadēmija.

Hakatons tiek organizēts ar ERAF līdzfinansētā projekta "LU inovāciju granti studentiem" (Nr.1.1.1.3/18/A/007) atbalstu.

Informāciju sagatavoja Rihards Strenga. Kontakti: 2611 2076, rihards.strenga@due.lv.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri