Pārlekt uz galveno saturu

No paplašinātās realitātes izglītībā līdz B2B programmatūrām: CodeX hakatonā programmētāji no visas Eiropas būvēs aizraujošus risinājumus

Jau pēc nepilna mēneša, no 17. līdz 19.jūnijam, hakatons CodeX Rīgā pulcēs programmētājus no 20 valstīm, kuriem būs iespēja rādīt savas prasmes un strādāt pie aizraujošiem programmēšanas izaicinājumiem. Hakatons Rīgas Tehniskās universitātēs telpās uzņems vairāk nekā 200 programmētājus klātienē, kā arī vairāk kā simts papildus dalībnieku virtuālajā vidē.

Hakatona ietvaros komandām būs 48 stundas, lai izstrādātu risinājumus vienam no izaicinājumiem pēc savas izvēlas. Izaicinājumus piedāvā gan IT uzņēmumi, gan strauji augoši Latvijas jaunuzņēmumi, kā arī Rīgas pilsēta un RTU, un to vidū ir gan kriptovalūtu risinājumi, gan 3D tehnoloģijas, gan automatizācijas izaicinājumi. Dalībniekiem būs pieeja mentoriem, unikāliem datiem un jaunākajām tehnoloģijām. Hakatona labākā risinājuma autori saņems naudas balvu 5000 EUR apmērā no galvenā atbalstītāja Ubiquiti, kā arī citas balvas no izaicinājumu devējiem.

● Gravity Team, viens no veiksmīgākajiem kriptovalūtu jomas jaunuzņēmumiem Baltijā, izaicina dalībnieku komandas izmēģināt savus spēkus sava kriptovalūtu bota izveidē un labākajam komandas risinājumam piešķirs 1 ETH (aptuveni 1800 EUR).

● Rīgas Tehniskā universitāte, kur norisinās arī pats hakatons, dalībniekiem piedāvās 3D datu modeli - pilsētas "digitālo dvīni", kurā tostarp attēlota arī pati hakatona norises vieta. Dalībnieki varēs izmantot šo datu kopu lai veidotu idejas uz "digitālā dvīņa" bāzes.

● Atea, vadošais IT infrastruktūras piegādātājs Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, meklē radošu rīku, lai uzlabotu sanāksmju pārraudzību lielajos uzņēmumos, kad lielākā daļa komandas strādā attālināti, izmantojot automatizētu AI vadītu sanāksmju produktivitātes risinājumu.

● Emergn, starptautisks IT uzņēmums, izaicina dalībnieku komandas izstrādāt jaunus veidus, kā uzlabot apdrošināšanas klientu pieredzi apdrošināšanas jomā, izmantojot īpaši pielāgotus un mūsdienīgus risinājumus.

● Latvijas Pasts aicina hakatona komandas piedāvāt idejas un risinājumus, kas uzlabotu pasta pakalpojumu procesus iedzīvotājiem. Pasts pašreizējo loģistikas procesu iekšēji šķirošanas centros un noliktavās, kā arī pasta un paku piegādēs visā Latvijā, un būs atvērti autonomiem, robotikas, IoT un citiem viediem risinājumiem vai idejām, kas uzlabos pasta pakalpojumus ikvienam. Labākais risinājums saņems 2000 EUR.

● Rīgas pilsētas izaicinājuma dalībniekiem būs jārada programmatūras prototips "Lightspace" AR ierīču izmantošanai izglītības procesā Rīgas skolās, sevišķu uzmanību pievēršot iespējām risinājumu ieviest eksakto un sociālo zinātņu apguvē. Labākā komanda saņems naudas balvu 2000 eiro apmērā no pašvaldības.

Turpretī tos dalībniekiem, kuri ir iesācēji programmēšanas lauciņā un vēlas apgūt pirmo pieredzi radošu risinājumu izstrādē, hakatons aicina piedalīties "low-code" izaicinājumā. Izaicinājumu iesācējiem sagatavojuši kopienas partneri Riga TechGirls - Latvijas spēcīgākā tehnoloģiju prasmju veicināšanas NVO. Izaicinājuma ietvaros dalībniekiem būs jāizstrādā hakatona komunikācijas platformas Discord bots. Izaicinājums dos lielisku iespēju piedalīties tiem, kuri tikko sākuši savus pirmos soļus IT jomā vai ir ieinteresēti izmēģināt kaut ko jaunu radošā vidē. Izstrādes procesu papildinās Riga TechGirls vadītas darbnīcas, kā arī mentoru atbalsts.

Pieteikšanās hakatonam joprojām ir atvērta, un vēl ir pieejamas dažas vietas klātienes dalībai: hackcodex.eu. Dalība CodeX ir bez maksas visiem dalībniekiem (ieskaitot pārtiku, dzērienus un izmitināšanu). Hakatona organizatoru komanda aicina pieteikties dalībniekus ne tikai no Latvijas, bet arī no visas Eiropas - hakatons vienlaicīgi notiks gan virtuāli, gan klātienē Rīgā, Latvijā. Pasākums norisināsies angļu valodā.

Organizatori norāda, ka starptautiskā hakatona CodeX mērķis ir padarīt Rīgu par aizraujošu galamērķi jauniem talantiem un veidot tehnoloģiju kopienu, kuras centrā ir sadarbība un koprade. CodeX būs atvērts auditorijai ar visdažādākajām prasmēm un tas nodrošinās unikālu iespēju strādāt un sadarboties ar simtiem izstrādātāju. Hakatona laikā dalībnieki varēs piekļūt arī mentorēšanas sesijām, darbnīcām un dažādiem neformāliem pasākumiem.

CodeX organizē inovāciju vadības uzņēmums Helve sadarbībā ar galvenajiem atbalstītājiem Ubiquiti un Gravity Team, kā arī norises vietas atbalstītāju Rīgas Tehnisko Universitāti.

Izmanto iespēju un seko līdzi jaunumiem CodeX Facebook, Linkedin un Twitter.

Informāciju sagatavoja Laura Krastiņa, Helve mediju attiecības. Kontakti: laura@helve.eu. 

  Avots
  Helve

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri