Pārlekt uz galveno saturu

No 15.marta gaidāmas izmaiņas licencēšanas kārtībā pārvadātājiem, kas nodarbojas ar kravas un pasažieru komercpārvadājumiem

Saskaņā ar grozījumiem Autopārvadājumu likumā pārvadātājiem, kas nodarbojas ar kravas komercpārvadājumiem, no 2022.gada 15.marta būs nepieciešama licence tikai tad, ja kravas komercpārvadājumi tiks veikti ar kravas transportlīdzekļiem vai to sastāviem, kuru pieļaujamā pilnā masa pārsniedz 2,5 tonnas. Līdz šim licence bija nepieciešama visiem pārvadātājiem, kas veic kravu komercpārvadājumus ar kravas transportlīdzekļiem neatkarīgi no to pilnās masas. Tāpat pasažieru pārvadājumos turpmāk varēs izmantot M1 kategorijas transportlīdzekli bez pasažieru sēdvietu ierobežojuma. Savukārt no šā gada 21.maija pārvadātājiem, kas veiks starptautiskos kravas komercpārvadājumus, būs jāsaņem Eiropas Kopienas atļauja un Eiropas kopienas atļaujas apliecināta kopija.

Turpmāk, veicot kravas komercpārvadājumus ar kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem ar pilno masu līdz 2,5 tonnām, vairs nevajadzēs saņemt licenci. Izmaiņas veiktas, lai tās būtu vienādas ar prasībām, kādas Eiropas Savienības regula nosaka starptautiskajiem pārvadājumiem.

Pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili varēs veikt ar M1 kategorijas transportlīdzekli bez pasažieru sēdvietu ierobežojuma. Līdz šim komercpārvadājumus ar vieglo automobili varēja veikt ar M1 kategorijas transportlīdzekli, kam ir ne vairāk kā četras pasažieru sēdvietas.

No šā gada 21.maija pārvadātājiem, kas veiks starptautiskos kravas komercpārvadājumus, obligāti būs jāsaņem Eiropas Kopienas atļauja un Eiropas kopienas atļaujas apliecināta kopija. Autotransporta direkcija aicina pārvadātājus, kas veic starptautiskos pārvadājumus ar kravas transportlīdzekļiem ar pilno masu līdz 3,5 tonnām, dokumentus pieteikt un saņemt jau tagad, neatstājot dokumentu saņemšanu uz pēdējo brīdi. Pārvadātājiem, kas veiks pārvadājumus tikai Latvijas teritorijā, arī turpmāk būs jāsaņem licences kartītes katram kravas transportlīdzeklim, kam pieļaujamā pilnā masa pārsniedz 2,5 tonnas, ieskaitot piekabi.

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Informāciju sagatavoja Lilita Pelčere, VSIA Autotransporta direkcija Sabiedrisko attiecību speciāliste. Kontakti: Tālr.: +371 67356129; +371 26627578, E-pasts: lilita.pelcere@atd.lv. 

  Avots
  VSIA Autotransporta direkcija

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri