Pārlekt uz galveno saturu

Nekustamā īpašuma darījumu starpniecības pakalpojumus nevar sniegt nereģistrēts starpnieks

Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likums paredz, ka no š.g. 1. jūlija nekustamā īpašuma starpniecības pakalpojumus drīkst sniegt tikai personas, kuras iekļautas nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā.

Līdz šā gada 8. septembrim nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā ir reģistrēti 550 nekustamā īpašuma darījumu starpnieki, kas pēc Valsts ieņēmumu dienesta sniegtajiem datiem, ir tikai trešā daļa no Latvijā strādājošajiem nekustamā īpašuma darījumu starpniekiem.

Ja nereģistrētas personas sniedz nekustamā īpašuma starpniecības pakalpojumus pēc šā gada 1. jūlija, tā ir neatļauta saimnieciskā darbība, par kuru Valsts ieņēmumu dienests piemēro atbildību saskaņā ar likumu „Par nodokļiem un nodevām” un citiem normatīvajiem aktiem.

Lai reģistrētos nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā, nepieciešams vien Ekonomikas ministrijā iesniegt iesniegumu. Papildu informācija par reģistrēšanos Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā ir atrodama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Vienlaikus atgādinām, ka Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likums arī paredz, ka nekustamā īpašuma darījumu starpniekam, neatkarīgi no tā, vai šī persona ir fiziska persona, juridiska persona vai personālsabiedrība, ir jāapdrošina savas profesionālās darbības civiltiesiskā atbildība. Starpnieku (juridisko personu) polisēs kā apdrošinātajai personai jābūt norādītai pašai juridiskajai personai. Nepieciešamības gadījumā var norādīt arī fiziskas personas, piemēram, ja attiecīgajā juridiskajā personā tiek nodarbināti vairāki nekustamā īpašuma darījuma starpniecības pakalpojumu sniedzēji. Savukārt, ja starpnieks kā fiziska persona reģistrējas nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības reģistrā, tad tam kā fiziskai personai ir jāapdrošina savas profesionālās darbības civiltiesiskā atbildība.

Informāciju sagatavoja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa, prese@em.gov.lv. Publicitātes foto. 

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri