Pārlekt uz galveno saturu

Nasdaq sveic Virši ar akciju iekļaušanu Baltijas First North tirgū

Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo par degvielas un alternatīvo enerģijas avotu tirgotāja AS Virši-A (biržas kods: VIRSI) akciju iekļaušanu un tirdzniecības uzsākšanu biržas Nasdaq Riga Baltijas First North tirgū no 2021.gada 11.novembra.

AS Virši-A (turpmāk tekstā Virši) akciju iekļaušana biržā notiek pēc uzņēmuma akciju publiskā piedāvājuma (IPO), kas noslēdzās 5.novembrī, sasniedzot Latvijas vēsturē rekordlielu investoru skaitu. IPO rezultātā Virši piesaistīja jaunu kapitālu 7,8 miljonu eiro apmērā, un piedāvājumā kopumā piedalījās 9 979 investoru, tostarp 15 institucionālie. Pieprasītais apjomos piedāvāto akciju apjomu pārsniedza teju divas reizes. Gandrīz puse jeb 4 732 investoru, kuri parakstījušies uz Virši akcijām, ir no Latvijas, 5 128 investori no Igaunijas un 97 investori no Lietuvas. Virši IPO procesa konsultanti bija LHV Bank un zvērinātu advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns.

Pirmajā Virši akciju iekļaušanas un tirdzniecības uzsākšanas dienas rītā biržas Nasdaq Riga zvanu simboliski iezvanīja Virši valdes priekšsēdētājs Jānis Vība, LHV Bank Institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmanis un Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

"Sirsnīgi sveicam jauno akciju emitentu biržā Nasdaq Riga un First North tirgū Baltijā," gandarījumu pauda Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne. "First North tirgus ir izaugsmes platforma tādiem ambicioziem uzņēmumiem kā Virši, un mums ir milzīgs prieks redzēt, ka tik daudz investoru vēlas būt daļa no Virši izaugsmes stāsta. Novēlam Virši veiksmi un panākumus biržas uzņēmuma statusā."

"Veiksmīgs starts biržā ir vienlaikus gan liela sagatavošanās perioda noslēgums, gan jauna darbības posma sākums, nu jau oficiāli publiska uzņēmuma statusā. Esam pateicīgi ikvienam investoram par lielo interesi mūsu akciju sākotnējā publiskajā piedāvājumā. Gandrīz 7 500 investoru jeb teju 75% no visiem investoriem iegādājušies simts un vairāk akciju un, pateicībā par izrādīto uzticību, jau šodien šiem investoriem ir iespēja pieteikties Virši akcionāru lojalitātes programmai, turpmāk saņemot praktiskus un ikdienā noderīgus labumus visā Virši staciju tīklā. Investoru aktīvā līdzdalība ļaus mums vēl vairāk paātrināt uzņēmuma attīstību, kā arī pilnveidot alternatīvo degvielas veidu piedāvājumu Latvijas tirgū," uzsver Virši valdes priekšsēdētājs Jānis Vība.

"Ir iepriecinoši, ka investoru aktivitāte Latvijā ir sākusi ziedēt līdz ar Virši IPO. Tas ir vēl viens piemērs, kad uzņēmums ir nolēmis savos izaugsmes mērķos sadarboties ar vietējiem iedzīvotājiem," pauda LHV Bank Institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmanis.

Virši par savu Sertificēto konsultantu First North tirgū izvēlējās LHV banku. First North tirgus ir piemērots augošiem uzņēmumiem izaugsmes kapitāla piesaistīšanai un atpazīstamības veicināšanai, saņemot visas publiska uzņēmuma priekšrocības. Savukārt investoriem First North tirgus sniedz iespēju piedalīties uzņēmuma izaugsmes stāstā.

Par Virši

AS Virši-A ir lielākais un visstraujāk augošais pašmāju degvielas tirgotājs ar 26 gadu pieredzi Latvijas degvielas tirdzniecības nozarē. Šobrīd Virši-A tīklā ir 63 spēka stacijas, no kurām 61 ir pilna servisa, un tajā strādā vairāk nekā 627 darbinieki visos Latvijas reģionos. Lasiet vairāk: www.virsi.lv

Par Nasdaq

Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir globāls tehnoloģiju uzņēmums, kas apkalpo kapitāla tirgus un citas nozares. Nasdaq daudzveidīgais datu, analītikas, programmatūras un pakalpojumu piedāvājums ļauj klientiem optimizēt un ar pārliecību īstenot savu biznesa redzējumu. Lai uzzinātu vairāk par uzņēmumu, tā tehnoloģiskajiem risinājumiem, kā arī karjeras iespējām, apmeklējiet mūs vietnē LinkedIn, Twitter @Nasdaq, vai www.nasdaq.com.

Nasdaq Baltija ir reģionāls vērtspapīru tirgus, kas ietver Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius biržas, kā arī Nasdaq CSD centrālo vērtspapīru depozitāriju. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet nasdaqbaltic.com.

Brīdinājums par paziņojumiem, kas vērsti uz nākotni

Informācija, kas šeit tiek sniegta, satur uz nākotni vērstus paziņojumus, kas ietver virkni risku un neskaidrību. Nasdaq brīdina, ka jebkura uz nākotni vērsta informācija negarantē, ka nākotnē šādi rādītāji tiks sasniegti, un faktiskos rezultātus var ietekmēt no Nasdaq neatkarīgi apstākļi. Nasdaq neuzņemas nekādu pienākumu publiski atjaunināt jebkuru uz nākotni vērstu paziņojumu.

Informāciju sagatavoja Dace Bulte, Nasdaq Riga Korporatīvās komunikācijas vadītāja. Kontakti: dace.bulte@nasdaq.com, 67 212 431. Publicitātes foto. 

Avots
Nasdaq Riga

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri