Pārlekt uz galveno saturu

Nasdaq sveic Enefit Green ar akciju iekļaušanu Baltijas Oficiālajā sarakstā

Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo, ka Igaunijas atjaunīgās elektroenerģijas uzņēmuma Enefit Green [biržas kods: EGR1T] akcijas no šodienas, 21.oktobra, iekļautas biržas Nasdaq Tallinn Baltijas Oficiālajā sarakstā.

Enefit Green akciju iekļaušana biržā notiek pēc uzņēmuma akciju publiskā piedāvājuma (IPO). Enefit Green piedāvāja savas akcijas Igaunijas, Latvijas un Lietuvas privātajiem investoriem, kā arī atsevišķu izvēlēto valstu profesionālajiem investoriem. Uz Enefit Green akcijām parakstījās vairāk nekā 60 000 investoru, tādējādi pieprasījums pārsniedza piedāvājumu vairāk nekā 4 reizes. Kopumā Enefit Green IPO ietvaros piesaistīja 175 miljonus eiro. Privātajiem investoriem tika piešķirti 55% no piedāvātajām akcijām, bet pārējie 45% - profesionālajiem investoriem. Līdz akciju publiskajam piedāvājumam vienīgais Enefit Green īpašnieks bija Eesti Energia.

Pirmajā Enefit Green akciju tirdzniecības dienas rītā biržas atvēršanas zvanu simboliski ieskandēja Igaunijas Republikas finanšu ministre Keit Pentus-Rosimannus, Eesti Energia uzraudzības padomes priekšsēdētājs Väino Kaldoja, Enefit Green uzraudzības padomes priekšsēdētājs Hando Sutter, Enefit Green valdes priekšsēdētājs Aavo Kärmas un Nasdaq Tallinn valdes priekšsēdētājs Kaarel Ots.

"Enefit Green akciju piedāvājumā piedalījās vairāk nekā 4% no visiem Igaunijas iedzīvotājiem. Tas ir kļuvis par absolūtu IPO dalībnieku skaita rekordu gan Igaunijas, gan Baltijas biržu vēsturē," teica Nasdaq Tallinn valdes priekšsēdētājs Kaarel Ots. "Uzņēmuma akciju iekļaušana biržas sarakstā padara Enefit Green vēl pārredzamāku un pazīstamāku, un es domāju, ka šodien uzsāktais ceļojums kā publiskai kompānijai būs aizraujošs visiem tajā iesaistītajiem," piebilda Ots.

"Investori Enefit Green akciju iekļaušanu biržas sarakstā ir uzņēmuši ar lielu pārliecību - to apliecināja rekordliels parakstīšanās skaits uz akcijām, kas pārsniedza pat visoptimistiskākās cerības. Uzņēmumam tagad ir vislabākās iespējas savu izaugsmes plānu īstenošanai," uzsvēra Igaunijas finanšu ministre un Eesti Energia AS īpašnieka pārstāve Keit Pentus-Rosimannus. "Šodien mēs arī svinam nozīmīga ceļojuma sākumu kopā ar desmitiem tūkstošu jaunu privāto investoru, kuri piedalīsies atjaunojamās enerģijas ražošanas veiksmes stāstā," piebilda Pentus-Rosimannus.

Raugoties nākotnē, Enefit Green uzraudzības padomes priekšsēdētājs Hando Sutter norādīja, ka cilvēki aizvien vairāk pieprasa zaļo enerģiju. "Mūsu klientu un investoru uzticība mums pārvēršas par spēcīgu vēju Enefit Green komandas burās un spēlē būtiski lomu, lai nodrošinātu, ka mums visiem nākotnē pietiek zaļās enerģijas. Enefit Green mērķi nav tikai tie, ko sev izvirzījuši uzņēmumi Enefit Green un Eesti Energia, bet gan kopējie visas cilvēces mērķi ceļā uz tīrāku nākotni," sacīja Sutter.

Saskaņā ar Enefit Green valdes priekšsēdētāja Aavo Kärmas teikto, kļūstot par publisku uzņēmumu, Enefit Green vēlējās sniegt ikvienam iespēju iesaistīties pārejā uz zaļu enerģijas ražošanu un piedalīties uzņēmuma izaugsmes stāstā. "Rekordlielā privāto investoru interese bija liels pārsteigums, un vienlaikus arī atzinība mūsu šā brīža darbībai un ļoti skaidrajam izaugsmes plānam. Tas liecina par investoru lielo uzticību mūsu komandai un tās plānam, ko Enefit Green komanda centīsies noturēt arī turpmāk ar smagu darbu ikdienā," akcentēja Kärmas.

Enefit Green ir Igaunijas energokompānijas Eesti Energia atjaunīgās enerģijas uzņēmums, kas ražo elektroenerģiju 22 vēja parkos četrās valstīs - Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā, kā arī 38 saules paneļu parkos, četrās koģenerācijas stacijās un hidroelektrostacijā. Enefit Green 2020.gadā kopumā saražoja 1,35 teravatstundas (TWh) elektroenerģijas. Vairāk lasiet: https://enefitgreen.ee/lv/avaleht.

Par Nasdaq

Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir globāls tehnoloģiju uzņēmums, kas apkalpo kapitāla tirgus un citas nozares. Nasdaq daudzveidīgais datu, analītikas, programmatūras un pakalpojumu piedāvājums ļauj klientiem optimizēt un ar pārliecību īstenot savu biznesa redzējumu. Lai uzzinātu vairāk par uzņēmumu, tā tehnoloģiskajiem risinājumiem, kā arī karjeras iespējām, apmeklējiet mūs vietnē LinkedIn, Twitter @Nasdaq, vai www.nasdaq.com.

Nasdaq Baltija ir reģionāls vērtspapīru tirgus, kas ietver Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius biržas, kā arī Nasdaq CSD centrālo vērtspapīru depozitāriju. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet nasdaqbaltic.com.

Informāciju sagatavoja Dace Bulte, Korporatīvo komunikāciju vadītāja. Publicitātes foto. 

Avots
Nasdaq Riga

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri