Pārlekt uz galveno saturu

Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā jūnijā pieaudzis par 5,9%

Latvijā mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums šogad jūnijā, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās pieaudzis par 5,9% salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā bija kritums par 2%, kamēr nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauguši par 11,4%, bet autodegvielas mazumtirdzniecības apmēri palielinājušies par 9,6%.

Salīdzinot ar 2020.gada jūniju, būtiskākais apgrozījuma kāpums bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos - par 18,2%, mazumtirdzniecībā stendos un tirgos - par 16,5% un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos - par 15,4%. Vienlaikus apgrozījums samazinājās kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā - par 9,7%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju pieauga par 9,8%.

Savukārt 2021.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, pēc sezonāli koriģētiem datiem, salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieaudzis par 4,2%.

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā mēneša laikā bija kritums par 0,2%, kamēr nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 7,4%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība bija pieaugums par 4,7%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākais apgrozījuma pieaugums bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā - par 76,1%, ko nozīmīgi ietekmēja ierobežojumu samazinājums tirdzniecības centros. Pieaugums bija arī kosmētikas un tualetes piederumu mazumtirdzniecībā - par 6,3% un farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā - par 2,9%. Lielākais apgrozījuma kritums bija mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā - par 8,8%, kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā - par 8,4% un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos - par 5,2%.

2021.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, pieauga par 5,2%.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri