Pārlekt uz galveno saturu

“Mājas kafejnīcu dienas” šajā nedēļas nogalē Gulbenes novadā un Dienvidlatgalē

Tavs kumoss Latvijas vasaras garšas ar “Mājas kafejnīcu dienām 2022” turpinās.  Vēlme iepazīt Latviju, apskatīt muižas un pilis, noskatīties teātra izrādi, iepazīt mākslas pasauli, izstādes un vēl vairāk, vienlaikus baudot lieliskas maltītes, degustējot gardākos saimnieku darinātos dzērienus un našķojoties ar grēcīgi gardiem saldajiem? Jā, tas viss ir izdarāms šajā nedēļas nogalē, kad savas durvis vērs deviņas mājas kafejnīcas Gulbenes novadā un desmit – Dievidlatgalē.

No jūlija līdz pat septembra vidum vairāk nekā 400 Latvijas saimnieces un saimnieki brīvdienās aicinās viesos, lai dotu iespēju baudīt senu ģimenes recepti, pamieloties ar turpat dobē audzētiem labumiem un pamēģināt nebijušas garšu kombinācijas.

Esi gatavs iepazīt daļiņu Latgales un dodies uz “Mājas kafejnīcu dienām Dienvidlatgalē”? Šajās mājas kafejnīcās daudznacionālā vide būs jūtama arī ēdienu receptēs un kafejnīcu saimnieku viesmīlībā. Saimnieki uzņems viesus jeb gostus, labprāt dalīsies stāstos par sevi un cienās ar gardiem ēdieniem. Ja vēlies piedzīvot vakariņas latgaliešu ģimenes lokā, tad “Mājas kafejnīca Lavandas sētā” būs īstā vieta. Tur mazbērni godā cēluši vecvecāku receptes. Bet, ja vēlies maltīti un dabas noskaņu papildināt ar dzīvo mūziku un atcerēties 20.gadsimta 60.gadu melodijas, tad ir jābrauc uz  kafejnīcu “Mežvīnu dārza atbalsis”. Ja garšas kārpiņas īsti vairs neatceras, kā garšo īsta zivju zupa, tad šīs sajūtas jāatsvaidzina, dodoties uz mājas kafejnīcu “Ežezera zivju zupa”. Taču tas nebūt nav viss! Kopā Dienvidlatgalē būs 10 mājas kafejnīcas.

Pēc labas maltītes ir vērts izkustēties. Latvijas otrajā lielākajā pilsētā – Daugavpilī – ir ne vien plašs kultūras piedāvājums, bet arī skaista pilsētas promenāde, kā arī vēsturiskais Daugavpils cietoksnis. Turpat netālu esošais dabas parks “Daugavas loki” nevienu neatstās vienaldzīgu. Tāpat arī Krāslavai un krāšņajai Grāfu Plāteru pilij jābūt katra vēstures cienītāja apskates objektu sarakstā. Nepabrauc garām arī Dagdai –  tā slēpj Latgales mazpilsētu autentisko šarmu.

Savukārt, no jauna iepazīt Gulbeni varēs, viesojoties kādā no deviņām “Atklāj Gulbeni no jauna” kafejnīcām. Viena no tām – “Pils Caffe” būs leģendārajā un apburošajā Stāmerienas pilī, kur gan maziem, gan lieliem gardēžiem būs iespēja tvert laimīgus atpūtas mirkļus ainaviskā vidē. Latviešu iecienītā garšviela mājas kafejnīcā “Dilles un Jasmīns” būs ne tikai zupā, bet arī aplūkojama mākslas darbos, kur mājas kafejnīcas saimnieki būs parūpējušies arī par akustiskās ģitārspēles pavadījumu. Plašu maltīšu izvēli piedāvā mājas kafejnīca “Liepceliņš” Litenes muižas teritorijā, pievienojot nedaudz pastaigas pa Pededzes upes zaļo promenādi un Litenes muižas zāli. Vairāk par mājas kafejnīcām Gulbenes novadā, lasi www.majaskafejnicas.lv.

Arī Gulbenes novadā ir plašas atpūtas iespējas. Šeit var iepazīt gan īstu lauku dzīves burvību, apskatot saimniecības, priecājoties par mājdzīvniekiem, līdzdarbojoties lauku darbos un apgūstot dažādas noderīgas prasmes, gan arī ļauties mūsdienīgiem piedzīvojumiem un jaunatklājumiem.

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. “Mājas kafejnīcu dienās” par improvizētu restorānu kļūst idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti. Papildinot gastronomisko piedāvājumu, noritēs arī plaša kultūras programma – būs iespējams gan iegādāties rokdarbus, gan arī mācīties tos veidot, ļauties spēlēm, izbaudīt koncertus vai mesties dančos, vērot īpaši sarūpētus priekšnesumus un aktivitātes.

“Mājas kafejnīcu dienas” notiks visā Latvijas teritorijā katru nedēļas nogali līdz pat 11. septembrim, paverot iespēju paviesoties dažādākajos Latvijas nostūros un nobaudīt dažādu Latvijas saimnieku maltītes.

Pirms došanās uz izvēlētājām mājas kafejnīcām, interesentus aicinām:

  1. Sazināties ar kafejnīcu un pieteikt savu apmeklējumu, tādējādi būsi pārliecināts, ka tevi gaidīs brīvs galdiņš.
  2. Pārliecināties par sevis izvēlētās aktivitātes norises laiku – katrs mājas restorāns, katra aktivitāte var noritēt dažādos laikos.
  3. Pārbaudīt, vai izvēlētājā norises vietā būs iespējami bezskaidras naudas norēķini – ne visi pasākumu rīkotāji varēs pieņemt bankas kartes.

No jūlija līdz septembra vidum brīvdienās visā Latvijas teritorijā 43 apkaimēs tiks piedāvāti vairāki saistoši galamērķi. Visa informācija par norises vietām pieejama mājaslapā – www.majaskafejnicas.lv. Tuvākās “Mājas kafejnīcu dienas” noritēs:

“Mājas kafejnīcu dienas” Latvijā tiek rīkotas jau no 2019. gada. Pagājušā gadā apmeklētājiem kopumā bija pieejamas 448 mājas kafejnīcas vairāk nekā 30 Latvijas reģionos. Kafejnīcu apmeklētāji, ne vien baudot dažādās reģionu virtuves, bet arīdzan piedāvātās aktivitātes vai tūrisma objektus un piedzīvojumus apkaimēs, izzina un iepazīst Latviju.

Informāciju sagatavoja Agita Birziete, LIAA Tūrisma mārketinga nodaļas vadošā eksperte. Kontakti: agita.birziete@liaa.gov.lv. Papildus informācija: Anna Palelione, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs mārketinga speciāliste. Kontakti: anna@celotajs.lv. Publicitātes foto. 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri