Pārlekt uz galveno saturu

LTRK prezidents Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociāciju (Eurochambres) aicina veicināt un popularizēt uzņēmējdarbību Eiropā

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis sarunā ar Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (Eurochambres) prezidentu Luku Frīdenu (Luc Frieden) diskutēja par uzņēmējdarbības veicināšanu Eiropā, uzņēmēju konkurētspējas kāpināšanu un globālās ietekmes palielināšanu.

Rūpējoties par starptautiskas sadarbības stiprināšanu un komunikācijas veicināšanu, 2022.gada 15.februārī norisinājās LTRK prezidenta Aigara Rostovska un Eurochambres prezidenta Luka Frīdena tikšanās. Svarīgākie sarunas temati bija organizācijas izaugsmes virzieni, veiksmīgas informācijas apmaiņas īstenošana un ieskats nākotnes sadarbības plānos.

LTRK un Eurochambres prezidenti pārrunāja lielākās Eiropas uzņēmēju organizācijas attīstības un pilnveidošanas iespējas, lai turpinātu uzlabot Eiropas uzņēmējdarbības vidi un biedriem varētu sniegt aizvien nozīmīgāku atbalstu. Ņemot vērā pēdējo gadu tendenci - Eiropas lomas mazināšanos pasaules ekonomikā - nepieciešams kāpināt Eiropas konkurētspēju, popularizējot un veicinot uzņēmējdarbību. Eiropas iedzīvotājus jāmotivē un jārada interese veidot savus uzņēmumus un aktīvi darboties biznesā, tādā veidā atgūstot Eiropas ietekmi globālajā ekonomikā. LTRK ir gatava vēl aktīvāk iesaistīties Eurochambres īstenotajās aktivitātēs un līdzdarboties starptautiskās komunikācijas veicināšanā, dodot savu ieguldījumu uzņēmējdarbības veicināšanā. Sadarbības stiprināšanai un iepazīstināšanai ar Latvijas uzņēmējdarbības vidi, LTRK prezidents A. Rostovskis aicināja L. Frīdenu apmeklēt Latviju, un viņš šo aicinājumu labprāt pieņēma.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis stāsta: "Ar jauna asociācijas Eurochambres prezidenta stāšanos amatā ir arī jauns sākums un pozitīvas pārmaiņas pašā organizācijā. Luks Frīdens ir pieteicis sevi kā Eiropas Savienības patriotu, tāpēc piedāvāju kā prioritāti izvirzīt Eiropas ekonomikas un globālās ietekmes stirpināšanu. Tas noteikti pavērs jaunas sadarbības iespējas, veicinot Eiropas konkurētspēju un palielinot ekonomikas jaudu".

Eurochambres apvieno Eiropas valstu Tirdzniecības un rūpniecības kameras, tostarp LTRK, un atbalsta savus biedrus jeb Eiropas uzņēmējus, kā arī veicina labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi Eiropas ekonomiskajā zonā. Organizācija apvieno vairāk nekā 20 miljonus uzņēmumu, kuri nodarbina 120 miljonus darbinieku.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies tuvu 6000 biedru (3000 individuālie uzņēmumi un 3000 biedru no uzņēmēju biedrībām) LTRK individuālo biedru - uzņēmumu - apgrozījums 2020.gadā pārsniedza 17,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un divdesmit miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām - LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu.

Informāciju sagatavoja Aija Rumba, LTRK Sabiedrisko attiecību speciāliste. Kontakti: 29385117, aija.rumba@ltrk.lv, www.ltrk.lv. Publicitātes foto. 

Avots
LTRK

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri