Pārlekt uz galveno saturu

LIKTA piedāvā digitālo prasmju pilnveidi Baltijas līmenī

Drīzumā noslēgsies “Virtuālās prakses Baltijā” projekts, kurā ikviens interesents no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiešsaistē dzimtajā valodā un bez maksas var apgūt digitālās prasmes darbam ar datu analīzi, mākslīgo intelektu un programmēšanu ar Python. Projektu ciešā sadarbībā jau 3 gadus īsteno Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) ar Latvijas Universitātes Inovāciju centru LUMIC, un projekta īstenotāji aicina vēl līdz 30. martam izmantot iespēju un  pieteikties populārākajiem projekta kursiem un celt savu digitālpratību.

Kopumā 3 gadu laikā apmācīti vairāk nekā 16 700 kursu dalībnieki. Aptuveni 9 700 dalībnieku ir bijis no Latvijas, kursi ir bijuši populāri arī lietuviešu auditorijai – 5 200 dalībnieku, savukārt no Igaunijas kursos piedalījušies 1 800 dalībnieki. Projekta noslēgumā sagatavoti tiešsaistes mācību kursi arī ukraiņu valodā.

Populārākais bezmaksas kurss ir Biznesa un datu analīze ar Power BI (45%), kam attiecīgi seko kurss “Ievads mākslīgajā intelektā” (24%), “Mākslīgais intelekts ar Python” (19%) un “Python programmēšana” (12%). 23% kursu dalībnieku apguva vairākus projektā “Virtuālās prakses Baltijā” organizētos kursus.

Projekts “Virtuālās prakses Baltijā” tiek īstenots ar Microsoft Philantropies atbalstu. Projekta vīzija: piedāvāt Baltijas valstu iedzīvotājiem iespēju bez maksas pilnveidot digitālās prasmes, kas palīdzēs uzlabot kvalifikāciju un konkurētspēju vietējā un starptautiskajā darba tirgū.

Kursiem iespējams pieteikties vēl līdz š.g. 30. martam. Kursu vielu var apgūt sev ērtā vietā un laikā, pildot pasniedzēju izstrādātos praktiskos uzdevumus, un noslēgumā, sekmīgi aizpildot testu, tiks iegūts sertifikāts, kas apliecinās kursa apguvi. Reģistrēties var šeit: www.balticinternships.eu.

Pilnu ziņu iespējams lasīt LIKTA mājaslapā

Avots
LIKTA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri