Pārlekt uz galveno saturu

LIAA uzsāk projektu pieņemšanu jaunajā digitalizācijas programmā

Saskaņā ar ES Atveseļošanas fonda finansētās programmas noteikumiem uzņēmumi, biedrības, nodibinājumi un pētniecības organizācijas var saņemt atbalstu līdz 100 tūkstošiem eiro savu digitālo projektu īstenošanai. Programmu “Atbalsts komercdarbības procesu digitalizācijai” īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Eiropas Digitālo inovāciju centru.

“Digitalizācija sniedz plašas iespējas uzlabot un efektivizēt uzņēmumu darbību, tādēļ šī ir ļoti gaidīta programma. Atbalsta programma ir veidota tā, lai klienti precīzi varētu izmērīt savus ieguvumus, jo digitālā brieduma tests būs jāveic gan pirms, gan pēc projekta īstenošanas,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns, piebilstot, ka no uzņēmēju puses jau šobrīd ir liela interese par iespēju izmantot šo atbalsta instrumentu.

Programmas mērķis ir veicināt digitalizāciju komercdarbībā un paaugstināt produktivitāti. Finansējumu var piesaistīt digitālo produktu, pakalpojumu, lietojumprogrammu, procesu izstrādei, ieviešanai vai pārveidošanai. Atbalsts pieejams granta veidā, kuru LIAA izmaksās pēc sekmīgas projekta īstenošanas.

Atbalstu varēs saņemt tādām aktivitātēm, kuras saistītas ar digitālajiem risinājumiem - pārdošana, personāla vadība, datu un resursu pārvaldība, transports un loģistikas sistēmu vadība, ražošana, kvalitātes kontrole, IKT drošība u.c.

Mazie komersanti šajā programmā varēs pretendēt uz atbalstu 100% apmērā, ja kopējās projekta izmaksas nepārsniegs 5 tūkstošus eiro. Savukārt grants līdz 100 tūkstošiem eiro būs pieejams ne tikai uzņēmumiem, bet arī biedrībām, nodibinājumiem un pētniecības organizācijām. Atbalsta intensitāte šiem grantiem ir no 30 līdz 60% no projekta attiecināmajām izmaksām.

Pirms projekta pieteikuma iesniegšanas LIAA ir jāvēršas Eiropas Digitālās inovācijas centrā www.dih.lv, lai veiktu digitālā brieduma testu un saņemtu digitālās attīstības ceļa karti. Pēc digitālā brieduma testa veikšanas projekta īstenotājam jāreģistrējas LIAA administrētajā platformā biznesa attīstībai https://business.gov.lv un jāpiesaka savs projekts.

LIAA īstenotās atbalsta programmas “Atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā” kopējais grantiem atvēlētais finansējums ir 37,5 miljoni eiro un līdz 2026. gada 30. jūnijam atbalstu saņems ne mazāk kā 200 komersanti, biedrības, nodibinājumi vai zinātniskās institūcijas.

Uzņēmumu digitālās transformācijas sekmēšanai Ekonomikas ministrija kopumā ieviesīs piecas Atveseļošanas fonda atbalsta programmas. Līdz ar to periodā līdz 2026. gada 30. jūnijam kopumā plānots sniegt atbalstu vismaz 7000 komersantiem, uzņēmējdarbības digitālajā transformācijā, kā arī digitālo pakalpojumu un nepieciešamo spēju un prasmju attīstībā kopumā ieguldot 139,4 miljonus eiro. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri