Pārlekt uz galveno saturu

LIAA Radošo industriju inkubators rudens uzņemšanā pirmsinkubācijas programmā uzņems 21 biznesa ideju

Šajā rudenī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatorā 21 jaunais biznesa ideju autors varēs uzsākt savas biznesa idejas, produkta vai pakalpojuma attīstīšanu. Tāpat jaunajiem un jau ražojošajiem uzņēmējiem būs iespēja piedalīties konkursā, lai kļūtu par kādu no 10 jaunajiem inkubatora inkubācijas uzņēmumiem.

LIAA Radošo industriju inkubatora (turpmāk - inkubatora) vadītāja Karine Kalniņa stāsta: "Šī gada pavasarī uzņemšanas aktivitāte abās programmās bija patiesi augsta. Radošo industriju inkubatorā pieteicās 91 biznesa idejas autors pirmsinkubācijas programmā un 54 komersanti inkubācijā. No minētajiem 19 dalībnieki uzsāka mācības pirmsinkubācijā, savukārt 7 komersanti noslēdza līgumu par inkubācijas atbalsta saņemšanu." Šoruden inkubācijas programmā, kas ir paredzēta komersantu atbalstam līdz 2023.gada beigām, tiks uzņemti 10 uzņēmumi, savukārt pirmsinkubācijas pusgadu ilgas apmācības tiks sniegtas 21 biznesa idejas autoram, kas būs iesnieguši savu pieteikumu pirmie, tātad pieteikumi tiks pieņemti un atbalstīti rindas kārtībā. Karine Kalniņa uzsver: " Tā kā parasti lielākā daļa pieteikumu tiek iesniegti pēdējās termiņa dienās, šoreiz aicinām fokusēties uz 1.septembri, kad pieteikumu pieņemšana tiek atvērta. Tā kā ar pieteikumu var iepazīties jau šodien LIAA mājas lapā, lūdzam neskaidrību gadījumā zvanīt vai rakstīt inkubatora komandai, lai process ritētu veiksmīgāk un raitāk."

Savā pieredzē par dažādiem mītiem stājoties biznesa inkubatorā, uzņēmuma "Binoklis" dibinātājs un idejas autors Reinis Kalviņš, kura izstrādātais pakalpojums "Glimpse" nodrošinās teātra un operas izrāžu izplatīšanu stereotipiskā Virtuālās Realitātes (VR) formātā. Šis pakalpojums nodrošinās iespēju noskatīties labākās Eiropas teātra un operas izrādes ierakstā vai tiešsaistē. Reinis Kalviņš ir pirmsinkubācijas programmā LIAA Radošo industriju inkubatorā, viņš saka: "Mums ir patiess prieks piedalīties pirmsinkubācijas programmā. Iekļūšana programmā kalpo kā novērtējums, ka biznesa idejai ir potenciāls, un dod pārdomātu ceļa karti, kā virzīties uz priekšu. Neatsverams ieguvums ir iespēja apspriest ideju ar pieredzējušiem konsultantiem, kuri jau piedalījušies daudzu uzņēmumu attīstībā. Tas dod iespēju izvairīties no biežāk pieļautajām kļūdām un gūt plašāku skata punktu uz potenciālajām iespējām. Es ieteiktu pirminkubācijai pieteikties agrīnā idejas stadijā, nebaidoties, ka ideja ir pārāk zaļa, jo programmas laikā veiktie uzdevumi palīdzēs strauji virzīties uz priekšu un atklāt citu idejas šķautni, kurai, iespējams, pat ir lielāks tirgus potenciāls."

Pirmsinkubācijas programma piemērota ideju autoriem, kuri vēl ir tikai ceļā uz savu produktu vai pakalpojumu. Pretendentam jābūt biznesa idejai, vēlmei mācīties un piedalīties tiešsaistes apmācībās 6 mēnešu garumā. Kopā ar pārējiem pirmsinkubācijas dalībnieks mācās praksē pārbaudīt savas biznesa idejas dzīvotspēju, kā arī iegūt atgriezenisko saiti no citiem dalībniekiem un uzņēmējiem no biznesa inkubatoru uzņēmēju kopienas.

Inkubācijas programma savukārt paredzēta uzņēmumiem, kuri jau ir izveidojuši produktu, ir uzsākuši tirdzniecību un drīzumā plāno eksportēt vai jau eksportē savu produkciju. Kā norāda Karine Kalniņa: "Šī inkubatoru atbalsta programma noslēgsies jau pēc 2 gadiem, tāpēc, lai pagūtu izmantot visas inkubācijas atbalsta iespējas, svarīgi pieteikties radošo industriju komersantiem, kuru produkti vai pakalpojumi ir gatavi tirgum."

Pieteikšanās LIAA pirmsinkubācijas programmai un inkubācijas programmai inkubatorā norisināsies no 1.septembra līdz 13.septembrim. Lai uzzinātu vairāk par programmām un pieteikuma sagatavošanu, aicinām apmeklēt LIAA mājas lapu, kā arī piedalīties LIAA Radošo industriju inkubatora INFO stundā, kura norisināsies 2.septembrī plkst. 15.30.

Noderīgi:

• informācija par pieteikšanos: Pieteikšanās dalībai biznesa inkubatoru atbalstam| Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (liaa.gov.lv)

• informācija par biznesa inkubatoriem: https://inkubatori.magneticlatvia.lv

• 2.septembra INFO stunda: https://www.liaa.gov.lv/lv/notikums/liaa-radoso-industriju-inkubatora-info-stunda-0

Informāciju sagatavoja Anete Sila, Biznesa inkubatoru departamenta Radošo industriju inkubatora vecākā projektu vadītāja. Kontakti: anete.sila@liaa.gov.lv, 26425284, Inkubatori.magneticlatvia.lv. Publicitātes foto. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri