Pārlekt uz galveno saturu

LIAA Radošo industriju inkubatora jaunajā programmā uzņēmumi satiek mentorus

Jūnijā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubatorā (RII) tika aizvadīts pirmais mentoru pasākums, kas bija veltīts jaunatklātajai atbalsta programmai “MENTORS Radošajiem”.

Aizvadītajā pasākumā inkubatora pārstāvji iepazīstināja dalībniekus ar informāciju par jauno programmu, tās norisi, kā arī apsprieda Radošo industriju inkubatora aktualitātes. Uz pasākumu tika aicināti RII uzņēmēji, tādējādi varēja organizēt mentoru un RII uzņēmēju ātros randiņus, kur 5 minūšu laikā uzņēmēji iepazīstināja ar sevi, savu produktu, bet mentori ar sevi. Tā katrs no dalībniekiem iepazinās ar katru mentoru.

“Iecere par projektu radās pēc sarunām ar inkubatora dalībniekiem, kuri dažkārt arī inkubatora projektu vadītājus, sauc par mentoriem, taču mentorēšanas sesijas varam piedāvāt tikai par savu pieredzi, kas nenosedz visu dalībnieku vajadzības. Projekta sākumu uzskatām par ļoti veiksmīgu, jo esam saņēmuši labas atsauksmes gan no mentoriem, gan pašiem dalībniekiem,” uzsver LIAA Radošo industriju inkubatora vecākā projekta vadītāja un programmas idejas autore Ieva Sulutaura.

Inkubatora jaunā programma tika izsludināta maija nogalē un atklāta 6.jūnijā, taču jau šobrīd par to ir novērojama liela interese. Tajā piedalās 36 dalībnieki no dažādiem uzņēmumiem un 32 mentori. Pievienoties programmai tiek aicināti zinoši profesionāļi, kuri būtu gatavi veltīt 6 stundas sava laika pusgada garumā, lai līdzdarbotos ar Latvijas radošo uzņēmumu pārstāvjiem. Galvenais mērķis ir mentoru un uzņēmēju savstarpēja dalīšanās ar pieredzi, kontaktu dibināšana, kā arī kopīga virzīšanās uz biznesa attīstību.

Programmas laikā inkubatora pārstāvji sekos līdzi atsauksmēm gan no uzņēmēju, gan mentoru puses, lai varētu izdarīt secinājumus šāda veida programmu turpmākajai attīstībai arī ilgtermiņā. Līdz šim novērotā aktivitāte un atsaucība inkubatorā tiek vērtēta atzinīgi.  “Domājot par nākotni, redzam, ka šis ir tikai sākums un saskatām potenciālu to attīstīt plašāk, ne tikai Latvijas investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoros, bet arī ārpus Latvijas robežām, piesaistot pasaules līmeņa mentorus,” skaidro Ieva Sulutaura.

Vērtīgā zināšanu apmaiņa ir svarīga abām pusēm – mentors dalās ar savu pieredzi un uzklausa uzņēmēju – pēc domu apmaiņas var notikt darbs pie ideju attīstīšanas un dažādu lēmumu pieņemšanas. “Mentora programma ir obligāts biznesa attīstības rīks, ar ko ātri, kvalitatīvi un ar atbildību - pieredzējuši mentori sniegs savu palīdzību biznesa izaugsmē. Izciliem biznesiem ir izcili mentori - tas nav ieteikums, tas ir fakts,” uzsver programmas mentors Egils Boitmanis, kurš pats savulaik ir bijis LIAA RII dalībnieks. Šobrīd viņš strādā kā biznesa treneris, konsultējot dažāda lieluma uzņēmumus saistībā ar biznesa plānu izstrādi, stratēģiju, tirgus izpēti, mērķauditoriju noteikšanu un procesu vadību.

Uzņēmējiem un programmas dalībniekiem šis kalpo kā labs atspēriens turpmākajai iedvesmai, iespējams, kādu atziņu definēšanai un jaunām idejām sava uzņēmuma potenciāla palielināšanai. Dalībnieki izmanto arī vairākas citas LIAA Radošā inkubatora piedāvātās iespējas, taču pozitīvi vērtē arī jauno programmu.

LIAA RII programmas dalībnieks, zīmola "Babbit" izveidotājs Aleksandrs Roga atzinīgi vērtē mentoru programmu: “Uzskatu, ka mentoru pasākums ir ļoti vērtīgs. Ar uzņēmumu esam jau tirgū un attīstām eksportu. Mums ir darbības plāns, kuru veidojot rodas daudz jautājumu. Esam daudz piedalījušies visprārējās apmācībās, bet šobrīd interesē atbildes uz aktuāliem jautājumiem, kur mums trūkst pieredzes. Šāds formāts ar mentoriem – 2 līdz 3 minūšu laikā var aprunāties un saprast - vai mentors var palīdzēt rast atbildes uz mūsu jautājumiem? Tas ir ļoti vērtīgs, jo nav jāterē laiks vispārējām apmācībām, bet konsultācijās ar izvēlētiem mentoriem var atrast atbildes. Piemērs: ilgi meklēju risinājumu affiliate mārketinga risinājumiem, un dažiem no mentoriem ir pieredze šajā jautājumā mūsu mērķa tirgos, kaut gan mentora aprakstā tas nav minēts.”

LIAA biznesa inkubatoru tīkls Latvijā šobrīd apvienojis dažādu nozaru uzņēmējus 11 reģionālajos inkubatoros un 9 atbalsta vienībās, kā arī Rīgā bāzētajā RII inkubatorā. Inkubatori ir tā vieta, kur tiek radītas jaunas idejas, kuras tiek pārvērstas realitātē, mijiedarbojoties idejas autoriem un dažādiem atbalsta instrumentiem. Lai ideja taptu par konkurētspējīgu tirgus dalībnieku, ir svarīgi, lai līdzās būtu stabils kontaktu loks – atbalstoša kopiena, kas kopīgi iet uz mērķu sasniegšanu.

“Ar inkubatoru dalībniekiem ikdienā strādā profesionāla inkubatoru komanda, kas veicina dalībnieku attīstību un ambiciozu mērķu sasniegšanu, bet redzam, ka tam papildus vajadzīgi arī iedvesmas stāsti un pieredzējušu cilvēku “skats no malas”.  LIAA apzinās, ka viena no biznesa inkubatoru veiksmes atslēgām ir stipra kopiena, kuru veido ne tikai topošie un esošie uzņēmēji, bet arī dažādu jomu profesionāļi, praktiķi un sabiedrībā aktīvi cilvēki, kuri gatavi ieguldīt savu laiku, zināšanas un pieredzi jauno uzņēmēju mentorēšanā. Tāpēc LIAA, veidojot un atbalstot šo jauno mentoru programmu, ir ceļā uz vēl atbalstošāku vidi inkubācijas dalībniekiem, lai stiprinātu Latvijas uzņēmēju dzīvotspēju un konkurētspēju,” saka LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Danuta Pīlapa.

“MENTORS Radošajiem” programmas norise paredzēta 6 mēnešus – līdz šī gada nogalei. Plašāka informācija par atbalsta programmu pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja LIAA Komunikācijas un informācijas departaments. Kontakti: prese@liaa.gov.lv. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri