Pārlekt uz galveno saturu

LIAA: Jaunajā programmā atbalsts tehnoloģiski ietilpīgu produktu prototipu izstrādei

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina izmantot iespēju un pieteikt savu produktu vai pakalpojumu Tehnoloģiju biznesa centra (TBC) programmā, lai saņemtu atbalstu tehnoloģiski ietilpīgu prototipu izstrādei. Katrs projekts varēs saņemt atbalstu līdz 15 tūkstošiem eiro ar 100% atbalsta intensitāti.  Konsultācijas par prototipa izstrādei piemērota partnera atrašanu tiek uzsāktas 2. martā un tām var pieteikties platformā Konsultācija prototipa izstrādes atbalstam | business.gov.lv - Valsts platforma biznesa attīstībai

“Viens no Latvijas ekonomikas izaicinājumiem ir tehnoloģiski augstu attīstītu produktu vai pakalpojumu attīstība. Biznesa ideju konkursos un hakatonos tiek kaldinātas daudz labas un perspektīvs idejas, tomēr tikai retā no tām tiek īstenota praktiski. Esam identificējuši, ka viens no sarežģītākajiem posmiem jaunu globāli konkurētspējīgu produktu attīstībā ir tirgū prezentējama prototipa izstrāde, tādēļ TBC programmā iespējams piesaistīt finansējumu un pieredzējušu profesionāļu atbalstu tieši šim biznesa attīstības posmam,” stāsta LIAA direktors Kaspars Rožkalns, uzsverot, ka šāda veida mērķēts atbalsts līdz šim LIAA administrētajās programmās nav bijis pieejams.

LIAA Tehnoloģiju biznesa centra programma PROTOTECH ir veidota sadarbībā ar Latvijas universitātēm un tā piedāvā iespēju no garāžām pārcelties uz labi aprīkotām laboratorijām, lai pieredzējušu mentoru vadībā daudz straujāk virzītos uz mērķi, radīt pasaulē pieprasītus produktus ar augstu eksportspēju. Programma ir īpaši piemērota jaunajiem profesionāļiem, zinātniekiem vai studentiem, kuriem ir iestrādes tehnoloģiski augstu attīstītu produktu veidošanā. Būtisks nosacījums atbalsta saņemšanai būs arī projekta komandas faktoram.

Pretendenti jaunu produktu vai pakalpojumu prototipu izstrādei tiks vērtēti pēc tādiem kritērijiem kā pārstāvētās tehnoloģiju nozares atbilstība viedajām specializācijām, tehnoloģiju gatavības līmenis (TRL), produkta komerciālais potenciāls, produkta testēšanas iespējas kā arī komandas kopējā kompetence.

Pieteikumus atbalsta saņemšanai no 2022. gada 4. līdz 24. aprīlim platformā www.business.gov.lv varēs iesniegt gan fiziskas gan juridiskas personas. Pirmajā uzsaukumā plānots atbalstīt vismaz 15 prototipu izstrādi. 

Informatīvs tiešsaistes pasākums par TBC atbalstu prototipēšanai un sadarbības partneru piedāvājumu notiks 9. martā plkst. 16:00 un tam varēs sekot līdz LIAA Facebook kanālā, bet ierakstā to būs iespēja noskatīties LIAA Youtube kontā.

Sadarbības līgumi par prototipu izstrādi ir noslēgti ar oficiālajiem projekta partneriem - Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti, taču prototipu var izstrādāt arī cita pētniecības institūcija ar atbilstošu specializāciju un kompetenci, ņemot vērā tās tehniskās iespējas un kapacitāti.

TBC izveidots ar mērķi nodrošināt inovatīvu un tehnoloģiski intensīvu ideju pārvēršanu par biznesu ar globālām ambīcijām, sniedzot finansiālu atbalstu biznesa ideju autoriem gan apmācību programmā Inovāciju akadēmija, gan prototipēšanas programmā PROTOTECH.

TBC darbojas kā sadarbības platforma sekmīgai inovāciju komercializācijai, akcentu liekot uz sadarbību starp tehnoloģiski intensīvo nozaru jaunuzņēmumiem, inovatīvu ideju autoriem, pētniekiem un prototipēšanas laboratorijām, kā arī inovāciju un jaunuzņēmumu atbalstītājiem. Līdz 2024. gada 30. aprīlim TBC plāno piesaistīt vismaz 98 biznesa ideju attīstītājus apmācībām un sniegs atbalstu vismaz 30 prototipu izstrādei.

TBC finansē Norvēģijas finanšu instruments, sniedzot atbalstu divu miljonu eiro apmērā. TBC ir iekļauts LIAA Biznesa inkubatoru struktūrā, un tā mērķis ir sniegt atbalstu jaunajiem potenciālajiem uzņēmējiem, lai veicinātu biznesa ideju attīstību. Sadarbībā ar augstskolām, centrā tiks sniegts atbalsts pētniecībai, ideju attīstībai, prototipēšanai un Latvijas zinātnes sasniegumu pārvēršanai konkurētspējīgos uzņēmējdarbības projektos.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai. Vairāk par TBC un tā aktivitātēm var uzzināt šeit.

Informāciju sagatavoja LIAA Komunikācijas un informācijas departaments. Kontakti: prese@liaa.gov.lv. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri