Pārlekt uz galveno saturu

LIAA aicina eksportējošos uzņēmumus un jaunuzņēmumus pieteikties dalībai hakatonā "Born Global"

Latvijas eksportējošo uzņēmumu svarīgāko izaicinājumu risinājumu rašanai, tiek rīkots koprades hakatons "Born Global". Hakatons norisināsies 5 dienas, laikā no 27.septembra līdz 1.oktobrim. Tas vienkopus apvienos vairāk nekā 100 Latvijas eksportējošo uzņēmumu un Eiropas jaunuzņēmumu pārstāvjus, kas hakatona laikā strādās pie risinājumu veidošanas izvirzītajiem izaicinājumiem.

Koprades risinājumu hakatons, kurā tiks meklēti veidi kā IT kompetences integrēt ar ražošanas procesu vai pakalpojumu sniegšanu. Pieteikties tiek aicināti Latvijas eksportējošie uzņēmumi, kuri saskaras ar izaicinājumiem trijās jomās - cilvēkresursi, digitalizācija un procesu optimizācija kā arī Eiropas jaunuzņēmumi, kas darbojas tādās jomās, kas spētu rast risinājumus trijos hakatona izaicinājumu virzienos. Hakatonam pieteikties iespējams līdz šī gada 23.septembrim, reģistrējoties mājaslapā - https://www.bornglobalhack.eu/.

Hakatona ietvaros tiks meklēti risinājumi uz tādiem galvenajiem izaicinājumiem kā speciālistu trūkums, prasmīga cilvēkresursu vadība pārmaiņu apstākļos, digitālā transformācija un biznesa procesu optimizācija. Lai izdotos nodefinēt uzņēmumu izaicinājumus, pie kuriem strādāt ar jaunuzņēmumiem, 17.septembrī, tiks organizētas uzņēmumu darba grupas mentora vadībā. Viens no risinājumiem izaicinājumu pārvarēšanā ir atvērtās inovācijas un sadarbība ar jaunuzņēmumu ekosistēmu, izmantojot iespējas, ko sniedz tehnoloģiju nozare, un tieši šis risinājums tiks pielietots hakatona laikā.

"Atvērtās inovācijas ir spēcīgs rīks biznesa attīstībā, kas guvušas lielu popularitāti vadošo uzņēmumu vidū. Eksportējošo uzņēmumu izaugsmei būtiski ir jaunrades procesi, taču ne vienmēr visas inovācijas iespējams radīt uzņēmuma iekšienē. Sadarbībā ar jaunuzņēmumiem, kas gatavi savu laiku un resursus veltīt kopradei, ir iespēja, kas jāizmanto, un jādod iespēja radīt jaunus risinājumus caur sadarbības prizmu. Tas ir veids, kā celt Latvijas eksportējošo uzņēmumu starptautisko konkurētspēju" uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.

Hakatona ietvaros 8.septembrī norisinājās atvērtā diskusija "Kā palielināt Latvijas uzņēmēju konkurētspēju?", kuras laikā eksportējošo uzņēmumu pārstāvji diskutēja par galvenajiem šī brīža izaicinājumiem, par to, kādas prasmes ir nepieciešamas mūsu esošajiem un nākotnes darbiniekiem, kādas ir Latvijas uzņēmumu šī brīža digitālās attīstības tendences, izaicinājumi un nākotnes prognozes. Atklāšanas diskusiju iespējams dzirdēt šeit.

Koprades risinājumu hakatons "Born Global" norisināsies no 27.septembra līdz 1.oktobrim, tajā aicināti piedalīties gan Latvijas eksportējošie uzņēmumi ar interesi rast risinājumu sava uzņēmuma izaicinājumam kādā no hakatona tematiskajiem virzieniem, gan arī starptautiski dalībnieki un jaunuzņēmumu komandas ar tehnoloģiju idejām šajās nozarēs.

Hakatonu un pārējās ar to saistītās aktivitātes organizē LIAA, Helve un Latvijas Eksportētāju asociācija. Plašāka informācija atrodama - https://www.bornglobalhack.eu/

Informāciju sagatavoja LIAA Komunikācijas un informācijas departaments. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri