Pārlekt uz galveno saturu

LG veicis datu pārraidi pa 6G THz joslu

Uzņēmums veiksmīgi pārraidījis datus 100 metru attālumā, izmantojot 6G THz joslu, sekmējot 6G komunikācijas tehnoloģiju attīstību.

LG Electronics (LG) veiksmīgi demonstrējis bezvadu 6G terahercu (THz) datu pārraidi un uztveršanu 100 metru attālumā ārtelpās. Šis sasniegums 13.jūlijā panākts sadarbībā ar Eiropas lielāko lietišķo pētījumu laboratoriju Fraunhofer-Gesellschaft, datiem pārvietojoties starp Fraunhofer Heinriha Herca institūtu (HHI) un Berlīnes Tehnoloģiju institūtu Vācijā.

Tā kā 6G THz ir neliels diapazons un tas pārraides un uztveršanas laikā starp antenām piedzīvo jaudas zudumu, viens no lielākajiem izaicinājumiem bezvadu 6G tehnoloģijas attīstīšanā bijusi nepieciešamība pēc jaudas pastiprināšanas, lai nodrošinātu stabilu signālu ultraplatjoslas frekvencēs. Jaudas pastiprinātājs, ko izstrādājis LG, Fraunhofer HHI un Fraunhofer lietišķās cietvielu fizikas institūts (IAF), bijis ārkārtīgi nozīmīgs šī jaunākā izmēģinājuma panākumiem.

Jaudas pastiprinātājs spēj radīt stabilu signālu līdz pat 15dBm frekvences diapazonā no 155 līdz 175 GHz. LG arī veiksmīgi demonstrējis adaptīvās staru veidošanas tehnoloģiju, kas maina signāla virzienu atbilstoši izmaiņām kanālā un uztvērēja pozīcijā, kā arī liela pastiprinājuma antenas pārslēgšanu, kas apvieno vairāku jaudas pastiprinātāju izejas signālus un pārraida tos noteiktām antenām.

Tā kā globālā standartizācija paredzēta līdz 2025.gadam un komercializācija četru gadu laikā pēc tam, 6G tīkli varēs atbalstīt ātrāku bezvadu pārraidi un sakaru ātrumu ar zemu latentumu un augstu uzticamību. 6G būs galvenā sastāvdaļa apkārtējam visu lietu internetam, kuras mērķis ir uzlabot dzīves un uzņēmējdarbības vidi, padarot to jutīgāku, pielāgojamāku, patstāvīgāku un personalizētāku patērētāju vajadzībām, atzīstot cilvēku klātbūtni un vēlmes.

LG Electronics ir vadošais 6G pamattehnoloģiju nodrošinātājs, izmantojot vairākas agrīnas iniciatīvas. 2019.gadā LG sadarbībā ar Korejas Progresīvo zinātnes un tehnoloģiju institūtu, kas ir valsts izcilākā pētniecības universitāte, izveidoja pētniecības centru LG-KAIST 6G. Šī gada sākumā LG un KAIST piesaistīja globālo bezvadu telekomunikāciju testēšanas un mērīšanas iekārtu ražotāju Keysight Technologies Inc., lai paceltu sadarbību jaunā līmenī. Jūnijā LG tika izraudzīts par vadītāju telekomunikāciju nozares risinājumu alianses (ATIS) nozares iniciatīvas Next G Alliance darba grupai, lai nākamajā desmitgadē un pēc tās Ziemeļamerikā sekmētu mobilo tehnoloģiju līderību 6G jomā.

"Šī izmēģinājuma panākumi demonstrē to, ka mēs esam pietuvojušies veiksmīgai teraherca radiosakaru spektra izmantošanai gaidāmajā 6G ērā," norāda LG Electronics prezidents un tehnoloģiju direktors I.P. Parks (Dr. I.P. Park). "Mūsu veiksmīgā partnerība ar vietējiem un globālajiem izpētes institūtiem un organizācijām, lai sekmētu 6G iespēju attīstību, bijusi ļoti veiksmīga."

Par LG Electronics Inc.

LG Electronics Inc. ir globāls tehnoloģiju un ražošanas inovators, kas veic darbību vairāk nekā 100 pasaules vietās un nodarbina vairāk nekā 70 000 cilvēku. LG, kura tirdzniecības apjoms pasaulē 2018.gadā veidoja 54,4 miljardus ASV dolāru, veido piecas struktūrvienības - Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions un Business Solutions. LG ir pasaulē vadošs televizoru, ledusskapju, gaisa kondicionieru, veļas mazgājamo mašīnu un mobilo ierīču, tostarp LG SIGNATURE produktu un LG ThinQ produktu ar mākslīgo intelektu ražotājs. Lai iegūtu papildu ziņas un informāciju par LG Electronics, lūdzu, apmeklējiet www.LGnewsroom.com.

Informāciju sagatavoja LG Electronics Latvia. Publicitātes foto. 

Avots
LG Electronics Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri