Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas vēstnieks ANO Ženēvā tiek akreditēts par vēstnieku Pasaules Tirdzniecības Organizācijā

2021. gada 15. novembrī Latvijas vēstnieks ANO Ženēvā Bahtijors Hasans iesniedza akreditācijas vēstuli Pasaules Tirdzniecības Organizācijas (PTO) ģenerāldirektorei Dr. Okondžo-Ivealai Ngozi (Dr Ngozi Okonjo-Iweala). Sarunā vēstnieks pārrunāja aktualitātes, gatavojoties Pasaules Tirdzniecības Organizācijas Ministru 12. konferencei, kas sāksies 30. novembrī Ženēvā, Šveicē.

B. Hasans apliecināja Latvijas atbalstu daudzpusējai tirdzniecības sistēmai ar PTO tās centrā. Vēstnieks uzsvēra Latvijas īpašās intereses jautājumā par degvielas atbrīvošanu no nodokļiem zivsaimniecībā, kā arī nepieciešamību izveidot īpašu darba grupu PTO nākotnei. Vēstnieks uzsvēra Latvijas gatavību atbalstīt PTO paplašināšanos, īpaši domājot par Uzbekistānas pievienošanos.

Informācijai

Pasaules Tirdzniecības Organizācija ir starptautiska organizācija un dalībvalstu daudzpusējo sarunu forums par globālās tirdzniecības noteikumiem, to administrēšanu un piemērošanu. PTO ir vienīgā starptautiskā organizācija, kas veido un uztur tās dalībvalstīm saistošus tirdzniecības noteikumus, uzrauga to ievērošanu, kā arī palīdz dalībvalstīm risināt tirdzniecības strīdus. PTO pašlaik ir 164 dalībvalstis. Latvija ir PTO dalībvalsts kopš 1999. gada 10. februāra.

Informācija sagatavota Ārlietu ministrijā. Foto: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija. 

Avots
ĀM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri