Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas vēstniecības pārstāvji Polijā pārrunā ekonomiskās sadarbības iespējas ar Angolas vēstniecības pārstāvjiem

Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļas sniegtā informācija vēsta, ka 9.jūlijā Latvijas vēstniecība Polijā tikās ar Angolas vēstniecības Polijā pārstāvjiem, lai pēc Angolas pārstāvju puses iniciatīvas pārrunātu ekonomisko attiecību veicināšanu un sadarbību. Angolas vēstniecības padomnieks Manuel da Silva un pirmais sekretārs, vēstniecības ekonomiskās daļas vadītājs Cláver Pitra tikšanās laikā aktualizēja Angolas interesi ekonomiskās sadarbības veicināšanā, atzīmējot, ka valsts ir dabas resursu bagāta un ir ieinteresēta sadarboties ar ārvalstu partneriem.

Valsts meklē investīcijas meža resursu izstrādē un derīgo izrakteņu ieguvē. Ievērojamu daļu Angolas teritorijas aizņem meži un lauksaimniecības zemju platības, atzīmējot arī klimatisko apstākļu piemērotību tūrisma nozares veicināšanai. Lielākajā daļā reģionu ir lidostas, tāpat ekonomiski nozīmīgi transporta mezgli ir četras valstī esošās lielās ostas.

Šobrīd Angolas ekonomiskā situācija paļaujas uz naftas eksportu, taču ir vēlme diversificēt ekonomiku, tāpēc tiek meklēti investori un potenciālie sadarbības partneri. Valsts ir bagāta ar daudzveidīgiem derīgajiem izrakteņiem – dimantu, zeltu, varu, fosfātiem, taču ir nepieciešama attīstība tehnoloģiju jomā un praktisko zināšanu pilnveide, kas veicinātu veiksmīgu resursu izmantošanu.

Angola piedāvā nodokļu atvieglojumus un šobrīd interesējas par sadarbību arī transporta, infranstruktūras un veselības aprūpes nozarēs, vēršot uzmanību izglītības sistēmas un zinātnes atbalstam. Angolā lielākā ir Agostinho Neto universitāte, taču ir arī septiņas universitātes reģionos, kuras rosina izglītības un zinātnes sistēmas izaugsmi, kā arī tiek izrādīta interese par studentu apmaiņas programmām.

Par ekonomisko sadarbību un investīciju piesaisti valstī atbild Angolas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (Câmara de Comércio e Indústria de Angola) un AIPEX (Agency for Private Investment and Promotion of Exports of Angola). 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri