Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas uzņēmumi sāk piecu miljonu ziedojumu vākšanas kampaņu Ukrainas atbalstam

Lai palīdzētu Ukrainai cīnīties pret Krievijas agresiju un sargāt visas Eiropas mieru, pēc tehnoloģiju uzņēmēju iniciatīvas kustība “Uzņēmēji mieram” ir iecerējusi savākt piecu miljonu eiro atbalstu Ukrainai.

Atbalsta iniciatīva ir radīta, apvienojot spēkus ar Aizsardzības ministriju un Ukrainas vēstniecību Latvijā, kā arī ar Latvijas NVO un humanitārās starptautiskās palīdzības organizācijām, platformu “Ziedot.lv” u.c. Kopīgi tiek veidots visaptverošs un koordinēts atbalsta tīkls, kas spēj sniegt tieši tādu atbalstu, kāds ir nepieciešams karadarbības skartajiem Ukrainas iedzīvotājiem.

“Mūsu mērķis ir organizēti un centralizēti nodrošināt vajadzīgo atbalstu, tai skaitā arī veicot brīvprātīgo darbu ne tikai Rīgā un visā Latvijā, bet arī uz robežas. Mēs aicinām visus apvienoties, lai tiešām spējam visātrāk un precīzāk reaģējot, sniegt atbalstu, jo tikai kopā mēs esam spēks un tikai kopā mēs varam ātri reaģēt. Mūsu iniciatīva ir vērsta uz ilgtermiņa mērķtiecīgu atbalstu,” teic kustības “Uzņēmēji mieram” pārstāve Ieva Driksna.

Uzņēmumu ziedotā nauda sagādās pārtiku un medikamentus civiliedzīvotājiem, kuri šobrīd paliek Ukrainā, palīdzēs viesmīlīgāk uzņemt bēgļu ģimenes Latvijā un nogādāt tās drošībā, atbalstīs Ukrainas armiju un valsts pārvaldi, kā arī ļaus efektīvāk apbruņot brīvprātīgos Ukrainas zemessargus. Pirmā uzņēmēju iniciatīvas atbalsta aktivitāte – medicīnisko preču atbalsta ziedojums – tika sagatavota vienas dienas laikā un nosūtīta uz Ukrainu.

Ziedojumus aicināts veikt biedrība “Riga TechGirls” kontā LV32UNLA0050024322055, norādot ziedojuma mērķi “UznemejiMieram”.

Iecerēts, ka piecu miljonu eiro ziedojums būs tikai sākums.

Uzņēmēju kustībā “Uzņēmēji mieram” ir apvienojušies un aicina ziedot “Mintos”, “Twino”, “Nutrameg”, “Atea Global Services”, “Beetroot Lab”, “Draugiem Group”, “Prakse.lv”, “Arbor Medical korporācija”, “McCANN Riga”, “Golin Riga”, “Sorainen”, “Eco Baltia”, “Elko”, “Creamfinance”, “Sun Finance Group”, “DelfinGroup”, “Eleving Group”, “Makit”, “DelfinGroup”, “Riga TechGirls” un daudzi citi.

“Pirms dažām dienām Latvijas tauta aizsāka ziedošanu Ukrainas tautai. Tagad katram Latvijas uzņēmumam ir pienākums pievienoties un palīdzēt Ukrainas karadarbībā cietušajiem, kā arī palīdzēt armijai saglabāt brīvu valsti. Privātā sektora sākotnējais mērķis ir saziedot finansiālu atbalstu vismaz piecu miljonu eiro apmērā. Aicinām uzņēmējus runāt ar saviem darbiniekiem un samazināt visas šobrīd ne tik nozīmīgās izmaksas, lai finansiāli atbalstītu ukraiņus cīņā par mieru. Ukraiņi šobrīd ar savām dzīvībām sargā mieru visā Eiropā – apstākļus, kuros mēs kā uzņēmumi spējam pastāvēt. Tas ir mūsu pienākums – palīdzēt,” aicina uzņēmēju kustības “Uzņēmēji mieram” pārstāvji.

Avots
Riga TechGirls

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri