Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas transporta nozarei liels potenciāls biznesa attīstībai ar Uzbekistānu

Šī gada 7.februārī Taškentā notika pirmā Latvijas - Uzbekistānas Transporta darba grupas (TDG) sēde, kuras mērķis ir veicināt abu valstu sadarbību transporta un loģistikas nozarē.

Sēdi vadīja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis un Uzbekistānas transporta ministra vietnieks Abdusamats Muminovs. Tikšanās ietvaros parakstīts sadarbības protokols aviācijas jomā.

"Pagājušajā gadā notikušās Starpvaldību komisijas sēdes ietvaros gan uzbeku, gan Latvijas puse bija vienisprātis, ka liels sadarbības potenciāls un perspektīvas ir transporta jomā, tādēļ tika pieņemts lēmums izveidot Transporta darba grupu, kas ir efektīva platforma aktuālo jautājumu risināšanai, sākot ar to identificēšanu, apspriešanu, lēmuma pieņemšanu. Šāds formāts dod iespēju gan operatīvi diskutēt par priekšlikumiem normatīvā regulējuma pilnveidei, gan arī sniegt gluži praktisku atbalstu nozares uzņēmējiem. Abām pusēm ir skaidra izpratne par sadarbības iespēju paplašināšanu, kas balstās uz uzņēmēju ekonomiskajām interesēm. Sadarbības potenciāls ir gan civilās aviācijas jomā, gan starptautiskajos autopārvadājumos, tāpat arī transporta loģistikas jomā", norāda Uldis Reimanis.

Sēdes laikā uzbeku puse informēja, ka no šā gada sākuma ES dalībvalstīm ir noteikta likme kravas autotransporta līdzekļu iebraukšanai un tranzītam 150 USD apmērā. Tā kā iepriekš šī likme Latvijas Republikā reģistrētiem transportlīdzekļiem bija 400 USD, sagaidāms, ka labvēlīgas izmaiņas veicinās preču apmaiņas apjoma pieaugumu starp Latviju un Uzbekistānu.

TDG sēdes ietvaros tika parakstīts sadarbības protokols aviācijas jomā, kas ļaus aviokompānijām "airBaltic" un "Uzbekistan Airways" paplašināt esošo sadarbību jaunos maršrutos.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, TDG sēde tika organizēta hibrīdformātā, dalībniekiem no Latvijas puses - Satiksmes ministrijas un nozares lielāko uzņēmumu vadības pārstāvjiem, tostarp VAS "Latvijas Dzelzceļš", airBaltic, Rīgas lidostas un visu trīs ostu vadībai, sēdei pieslēdzoties tiešsaistē.

8.februārī Uldis Reimanis turpina vizīti Uzbekistānā, pievienojoties ārlietu ministra Edgara Rinkeviča vadītajai delegācijai. Vizītes ietvaros, Reimanim paredzētas tikšanās ar Uzbekistānas lauksaimniecības ministru un Latvijas-Uzbekistānas Starpvaldības komisijas līdzpriekšsēdētāju Džamšidu Hodžajevu, Uzbekistānas vice-premjeru, investīciju un ārējās tirdzniecības ministru Sardoru Umurzakovu. Tāpat, Reimanim plānota dalība Latvijas-Uzbekistānas Biznesa forumā, Uzbekistānas transporta un loģistikas uzņēmumu apmeklējums, kā arī vairākas tikšanās kopā ar Latvijas Darba devēju konfederācijas uzņēmēju delegāciju.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri